Моніторинги юридичних клінік 2.0: у 20 реченнях

Вже більше двох років Асоціація юридичних клінік України проводить моніторинги діяльності юридичних клінік на відповідність їх діяльності Стандартам. Кожен моніторинг супроводжується складанням звіту та наданням конкретних рекомендацій для адміністрації юридичної клініки та закладу, при якому вона діє.

Про те, як еволюціонує ця успішна практика, які нові підходи вже почали запроваджуватися – читайте у авторському матеріалі Голови Асоціації Андрія Галая.

Впевненість, що робиш правильну справу додає натхнення. Вже два роки тому явище моніторингів було актуальним. І не лише актуальним, але і науково-ефективним, адже юридичні клініки – ще й академічна і наукова спільнота. Саме це допомогло нам скласти інструмент оцінки, що отримував в Україні і за кордоном лише схвальні відгуки. Його використовують як приклад для наслідування і ми цьому раді.

В той же час, ми не можемо працювати не думаючи. І після 13 моніторингів поступово вийшли на новий формат, який отримав неформальну назву “Моніторинги юридичних клінік 2.0”.

2.0 – це більше уваги до етапу впровадження рекомендацій. Моніторинг у цьому підході переноситься з ключової цілі на етап попереднього аналізу. За його результатами Асоціація спільно з юрклінікою розробляють план розвитку останньої. Такий, що враховує саме її специфіку. Наприклад, юридична клініка, що практикує правову просвіту отримає більше рекомендацій щодо цього; юридична клініка поліцейського вишу – більше пропозицій з поглиблення своєї спеціалізації. Рекомендації Асоціації – не лише стосуються відповідності стандартам, але й – посиленню власних сильних рис і природних переваг.

Рішення про впровадження пропозицій Асоціації приймає виш, ми не втручаємось у академічні свободи. Експерт Асоціації лише стає радником впровадження цього плану і готовий допомогти. Такий підхід 2.0 є не просто трендом моніторингів. Впевнено кажу, що цим ми знову випереджаємо реальність і задаємо приклад іншим подібним мережам. Побачите, через два роки всі так робитимуть. А ми через два роки зробимо формат 3.0. Я вже його уявляю, але поки не розкриватиму карти.

Підготував: Андрій Галай

Фото: З мережі Інтернет

 

Моніторинги юридичних клінік 2.0: у 20 реченнях
X