Моніторинги юридичних клінік – це велика історія успіху Асоціації
Моніторинги юридичних клінік – це велика історія успіху Асоціації

Періодично в мене питають, як там наші моніторинги юридичних клінік. Скільки їх? Що з ними?

Поки маю хвилину – задовільню інтерес.

Моніторинг діяльності юридичної клініки Прикарпатського національного університету ім.В. Стефаника – це 21-ий моніторинг.
З них – 2 проведені за фінансової підтримки Координатора проектів ОБСЄ, ще 2 – програми Нове правосуддя USAID та 17 – Міжнародного фонду “Відродження”.

Обов’язковим учасником моніторингів є зовнішні експерти з партнерських мереж. Не рахував, але найбільше ми працювали з Українською гельсінської спілкою з прав людини, Мережею правового розвитку, Українською фундацією правової допомоги, системою Безоплатної правової допомоги, Міністорством юстиції (точніше директоратом прав людини). Це відкрита опція. Ми за розширення співпраці, у т.ч. міжнародної: до нас вже долучались колеги з Польщі і це лише початок.

Якщо рахувати, що юридичних клінік в Україні 50, тоді ми охопили 42% мережі. Десь до кінця року спробуємо вийти на 50% і на цьому не зупинитись.

Моніторинги все менше використовуємо лише для оцінки. Команди Асоціації юридичних клінік України намагаються дати більше: за новим форматом 2.0, моніторинг – це лише попередній збір даних для підготовки Плану розвитку юрклініки. Це унікальна річ, адже вона орієнтована не на розвиток стандартності – кожна клініка індивідуальна і план спрямований на посилення цих особливостей. Якщо коротко – вивести юридичні клініки з рівня “зарах” на рівень “відмінно” – лідерства. Звісно, чимало кому, щоб почати з нуля, ще треба до нього доповзти. Але прогрес є і він суттєвий.

До речі, вдалі керівники (або там де це можливо) використовують моніторинг для того, щоб оновити свою матеріальну базу (меблі, приміщення, зовнішня реклама тощо). І це правильно.

А ще, досить часто юридичні клініки, що пройшли школу моніторингу – позитивно оцінюються грантодавцями і часто отримують гранти чи приєднуються до командних грантів.

Коротше, моніторинги – це велика історія успіху Асоціації.

Дякую всім причетним.

Автор:

Андрій Галай, Голова Асоціації юридичних клінік України

Моніторинги юридичних клінік – це велика історія успіху Асоціації
X