Ми апробуємо моніторинг діяльності юридичних клінік

Спільнота юридичних клінік, координована Асоціацією юридичних клінік України, постійно вдосконалює навпрямки діяльності, та тому необхідні обˈєктивні критерії оцінки.
Нерідко зустрічається думка, що діяльність юридичних клінік часто недостатньо зрозуміла і недооцінена на факультетах, або ж сприймається як щось хаотичне та несистемне.
Існує й припущення, що чимало юридичних клінік внаслідок різних факторів “існують лише на папері”.
На жаль, бюджети Асоціації юридичних клінік України не дозволяють виїздити до кожної юридичної клініки і розказувати, показувати, що таке – діяти якісно.
Для вирішення цих та інших проблемних питань майже весь кворум правління вирушив до Луцька, випробувати щойно вироблену у Дніпрі та обговорену систему оцінювання якості діяльності юридичних клінік.

Отож, 21-22 червня у Луцьку у Східноєвропейському національному університеті колегією Асоціації юридичних клінік України та Української фундації правової допомоги пройшов перший моніторинг діяльності юридичної клініки.

Асоціація

Ділимось такими висновками:
1. Інструмент моніторингу показав себе добре. За результатами дискусії був доданий пункт про забезпечення ЮК витратними матеріалами.
Отже, знаходьте оновлений файл системи оцінювання якості та тестуйте свої юридичні клініки самостійно, адже цей інструмент простий і зручний для роботи.
2. У заплановані 2 дні не вистачило часу для вирішення всіх питань, тому для моніторингу треба повних 3 робочих дні.
3. Етап публічного обговорення типу круглого стола показав себе дуже ефективним. Показано на такі потреби організації: 1) наявність стандарту підготовки заходу (це має робити не лише керівник місцевої юрклініки, а також підготовлений представник моніторингової групи); 2) залучення місцевої правозахисної та вищоосвітньої спільноти; 3) залучення місцевих журналістів; 4) включення етапу екскурсії в юридичну клініку; 5) формування додаткового контрольного списку ідей після завершення.

Асоціація.
Моніторинг.

4. Потрібне прикладне тренінгове навчання в частині моніторингу якості і якості ЮК взагалі:
– моніторів як моніторити (десь два регіональних тренінги по 15 осіб гадаю було б достатньо);
– керівників клінік за результатами кількох моніторингів (гадаю раз на півроку або щоразу після 3-4 моніторингів було б достатньо)
5. “Вишенька та тортик” або результат моніторингу.
Попередній підрахунок результатів показав, що юридична клініка Ad Astra Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки отримала рейтинговий показник “відповідає стандартам якості діяльності юридичних клінік”. Цей висновок заснований на підрахунку балів системи моніторингу, ніяк не на око.

Асоціація.

Детальний зведений аналіз передбачатиме конкретні кроки із розвитку тих положень, які можуть бути покращені.
Отож, перший крок зроблено, висновки сформовані. Далі буде… Крокуймо до кращого разом!

Ми апробуємо моніторинг діяльності юридичних клінік
Scroll Up
X