Налагодження співпраці юридичних клінік Київщини: результати регіонального проєкту

Посилення юридичного клінічного руху, налагодження співпраці юридичних клінік та провайдерів безоплатної правової допомоги, обмін досвідом клініцистів Київщини, розроблення та апробація авторських практичних методик викладання фінансової грамотності клініцистами для школярів за принципом “рівний-рівному”. Ці завдання об’єднали юридичні клініки Київщини під час реалізації спільних проєктів.

22 квітня відбулася онлайн – конференція фінального заходу регіонального проєкту Посилення регіональної та міжсекторальної співпраці юридичних клінік Київщини” та автономної ініціативи “Інноваційні методики викладання в правопросвітній діяльності юридичних клінік, що можуть бути використані для занять зі школярами середньої ланки загальноосвітніх шкіл”.

6 юридичних клінік Cтоличного регіону об’єднали свої зусилля задля впровадження інноваційної та ефективної правопросвітньої тематики для різних цільових аудиторій з однаково актуальних правових тем. Виконавцем проєкту стала юридична клініка “Право і практика” Білоцерківського національного аграрного університету.

Співвиконавцями проєкту:

 1. Навчально-практична лабораторія ” Юридична клініка” ННІ права Університету державної фіскальної служби України – реалізовує складову ініціативи, яка має назву “Інноваційні методики викладання в правопросвітній діяльності юридичних клінік для школярів середньої ланки ЗОШ”
 2. Юридична клініка Академії адвокатури України
 3. Юридична клініка “Астрея” Київського університету імені Бориса Грінченка
 4. Навчальна лабораторія “Правнича клініка” Національного університету “Києво-Могилянська академія”
 5. Юридична клініка “Захист та справедливість” Національного університету біоресурсів і природокористування України

Під час конференції виконавці проєкту представили результати та напрацювання клініцистів, обговорили унікальні продукти, отримані під час втілення проєктних ініціатив, обмінялися думками, ідеями та пропозиціями задля формування подальшої міжсекторальної взаємодії та ефективної  співпраці юридичних клінік України з партнерами та стейкхолдерами.

“Цей регіональний проєкт був найбільш амбітним, адже зміг об’єднати п’ять провідних юридичних клінік Київщини та допоміг налагодити дієву співпрацю між ними”, – зазначає голова Асоціації юридичних клінік України Юлія Ломжець

 результати регіонального проєкту

Керівниця юридичної клініки “Право і практика” Білоцерківського національного аграрного університету Ольга Настіна розповіла про проведені заходи та інноваційність проєкту:

Керівниця юридичної клініки Університету державної фіскальної служби України Тетяна Шолкова наголосила на важливості просвітницької діяльності та на ключових заходах, які проводились в рамках проекту серед яких:

 • робоча зустріч юридичних клінік спрямована на налагодження міжсекторіальної співпраці в правовому клубі “Правокатор”;
 • візити студентів-консультантів та викладачів до інших юридичних клінік спрямовані на обмін досвідом;
 • тренінг на базі УДФСУ, який полягав у формуванні базових знань по створенню та проведенню студентам-консультантам тренінгів для школярів;
 • моніторинги первинних знань у сфері податків для школярів;
 • представлення методичних розробок тренінгу на тему: “Податки – це легко!”
 • тренінги серед шкіл Ірпіня на тему: “Податки – це легко” та шкіл м. Києва та м. Білої Церкви для формування у школярів загального уявлення про податкову систему в Україні.

Також Тетяна Шолкова представила відеозвіт реалізованого проєкту.

Викладачка Університету державної фіскальної служби України Анна Ярош зазначила,

“У ході реалізації регіонального проєкту студенти-консультанти та викладачі  продемонстрували увесь свій потенціал та креатив, розкрили всі грані своєї творчої особистості, навчились працювати в команді та почерпнули новий багаж теоретичних та практичних знань. Всі заходи були цікавими та корисними, тому в подальшому плануємо розвивати цей напрямок в діяльності юридичної клініки”.

Наталія Лаговська зазначила, що юридична клініка є серцем  Навчально-наукового інституту права, вона об’єднує креативних осіб, які постійно рухаються вперед, практикують свої навички та теоретичні знання на практиці. Керівництво університету підтримує всі їх починання та активно сприяє їх роботі, в тому числі даному регіональному проєкту.

В рамках заходу найактивніші студенти-консультанти поділились своїми враженнями:

 • Софія Горова: “Для мене цей проєкт був свого роду виклик, з яким я впоралась і досягла чудового результату, адже працювала зі злагодженою та креативною командою”.
 • Діана Мороз: “Була рада реалізовувати цей проєкт. За шість місяців навчилась працювати та виконувати різного роду завдання”
 • Анна Бондарева: “Вивчати податки з рамках такого проєкту дійсно легко та просто, адже навчаючи школярів, ми закріпили на практиці набутий багаж знать та засвоїли ключові аспекти по комунікації з цільовою аудиторією, що в подальшому нам допоможе відчувати себе більш впевнено в правничій діяльності».

Проєкт “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України” реалізується Асоціацією юридичних клінік України за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Налагодження співпраці юридичних клінік Київщини: результати регіонального проєкту
Scroll Up
X