“Наші консультанти та стажери – це найцінніше, що є в юридичній клініці і заради чого вона працює…” – про моніторинг ЮК ЧНУ ім. Б Хмельницького

Вже найближчим часом юридичну клініку Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького очікують позитивні зміни! Як зазначив під час презентації попередніх результатів триденного моніторингового візиту перший проректор університету Василь Мойсієнко – заклад готовий впроваджувати позитивний досвід інших юридичних клінік та зацікавлений в розвитку юридичної клініки університету.

А тепер – детальніше:

З 01 по 03 жовтня 2019 року Асоціація юридичних клінік України спільно з Черкаським Національним університетом імені Богдана Хмельницького провела моніторинг діяльності юридичної клініки на предмет дотримання Стандартів діяльності юридичних клінік, затверджених у 2014 році на Всеукраїнському з’їзді АЮКУ.

Під час моніторингу досліджувалися такі напрямки діяльності юридичної клініки, як: організаційний, освітній, правозахисна та правопросвітня робота ЮК. Подібні моніторинги покликані, як забезпечити розвиток юрклінік у регіонах, так і дозволити Асоціації краще знати потреби мережі юридичного клінічного руху.

Участь в моніторингу взяли запрошені експерти та спікери обговорення: Марія Цип’ящук, менеджерка з комунікаційного розвитку Асоціації юридичних клінік України, викладачка Інституту права ім. І.Малиновського Національного університету “Острозька академія”, Мирослава Гарієвська, завідувачка юридичної клініки, доцент кафедри цивільного права та процесу Хмельницького університету та права ім. Л.Юзькова, к.ю.н.; Тарас Щербатюк, правозахисник, голова громадської організації “Черкаський правозахисний центр”.

Результати.

Що таке юридична клініка  і її місце в місцевій громаді правової освіти і правозахисту?

Юридичні клініки сьогодні – це сучасна та інтегральна складова практичної підготовки будь-якого правника. Юридичні клініки вчать студентів бути справжніми юристами і захищати права, а не купувати рішення. Якісна юридична клініка в місті доповнює можливості безоплатного правового захисту і сприяє розвитку активної місцевої громади. При цьому функціонування юридичних клінік вимагає порівняно незначного вкладу.

Результати оцінювання юридичної клініки

Моніторинг показав, що юридична клініка має досить хорошу базу та перспективи подальшого розвитку. Сильними сторонами клініки є підтримка юридичної клініки з боку університету, надання якісної безоплатної правової допомоги, достатня інтегрованість у навчальний процес. Серед напрямків, які потребують вдосконалення є: правова просвіта та організація роботи юридичної клініки. Зокрема університету слід звернути увагу на необхідність розширення штату юридичної клініки та фінансового заохочення роботи кураторів клініки.

В цілому клініка має всі можливості для вдосконалення своєї діяльності та стрімкого розвитку, а попередні результати – наступні:

моніторинг ЮК ЧНУ ім. Б Хмельницького

Що думають про моніторинг експерти та представники юридичної клініки?

Тарас Щербатюк, голова громадської організації «Черкаський правозахисний центр»:

Юридичній клініці варто поглиблювати співпрацю з організаціями які надають безкоштовну правову допомогу населенню та здійснюють право просвіту серед молоді. Досвід партнерських організацій допоможе юридичній клініці налагодити продуктивну роботу з молоддю та розширити коло осіб яким буде надана правова допомога.

Олена Кульбашна, керівниця юридичної клініки ЧНУ ім. Богдана Хмельницького:

Співпраця була плідна, атмосфера ділова і доброзичлива. Питання вирішувалися з презумцією сумлінності виконання завдань юридичної клініки кураторами і консультантами останньої. Обмін досвідом відбувся! Подяка за всебічне сприяння у вирішенні організаційних питань  ректорату університету в особі Василя Мойсієнка.

Результати.

Зрештою, моніторам надзвичайно приємно відзначити те, як у юридичній клініці цінують своїх студентів, адже, як на завершення зустрічі відзначила п. Олена:

Все це не мало б змісту, аби не було тих, хто працює та навчається у юридичній клініці. Наші консультанти та стажери – це найцінніше, що є в юридичній клініці і заради чого вона працює!

Контакти юридичної клініки:

Кульбашна Олена Анатоліївна, керівник (0472) 37-70-58

e-mail: legalclinic.cdu@gmail.com

 

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Міжнародним фондом “Відродження” ініціативи “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України.”

 

“Наші консультанти та стажери – це найцінніше, що є в юридичній клініці і заради чого вона працює…” – про моніторинг ЮК ЧНУ ім. Б Хмельницького
X