Національна Олімпіада 2022: правнича клініка НаУКМА представлятиме Україну на Міжнародних змаганнях

Восьмий рік поспіль Асоціація юридичних клінік України проводить Національну Олімпіаду юридичних клінік з консультування клієнтів. Перемогу у цьогорічних змаганнях здобула правнича клініка Національного університету «Києво – Могилянська академія», яка і представлятиме Україну на Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів імені Льюїса М. Брауна та Фореста С. Мостена.

Цьогорічна Олімпіада з консультування відбулася 18-19 лютого 2022 р. в Національному університеті “Острозька академія” (Рівненська область)Національна Олімпіада 2022: правнича клініка НаУКМА представлятиме Україну на Міжнародних змаганнях Змагання з консультування клієнтів – це унікальний та, водночас, ефективний практичний інструмент, який дозволяє здобути й вдосконалити значу кількість необхідних для успішного правника якостей.

Оскільки змагання, по суті, моделюють процес прийому клієнта практикуючими юристами і надання йому первинної консультації на основі лише короткого меморандуму справи, який учасники отримують заздалегідь – учасники змагань, так чи інакше, тренують свої навики слухання та аналізу, відпрацьовують правила етики поведінки та встановлення психологічного контакту, усних комунікаційних навиків, командної роботи та ін. Ці змагання дійсно допомагають формувати юриста із розвинутими професійними якостями та цінностями.

Тема цьогорічних Змагань: «Договірне право у сфері спорту та розваг». Національні змагання відбуваються виключно англійською мовою.

Участь в Олімпіаді 2022 взяли 7 команд юридичних клінік:

Перемогу у змаганнях здобула команда правничої  клініки Національного університету «Києво – Могилянська академія» Тетяна Подоляка та Анастасія Дем’янченко, тренерка команди Юлія Матвєєва. Команда-переможець Національного раунду представлятиме Україну на Міжнародному рівні.

Національна Олімпіада 2022: правнича клініка НаУКМА представлятиме Україну на Міжнародних змаганнях

Оцінювали учасників судді, серед яких досвідчені юристи та правозахисники:

 • Алла Філатова, адвокатка “NextGen” Рівне;
 • Андрій Удовиченко, CPО “Bot&Pertners”;
 • Вікторія Петрук, заступниця начальника юридичного відділу Українського Національного Центру Розбудови Миру;
 • Данііл Попков, юрист благодійного фонду “Восток SOS”;
 • Ганна Гоменюк, заступниця директора Українського Національного Центру Розбудови Миру, психологиня, експертка з теми колективної травми в розбудові миру;
 • Олександра Скіданова, адвокатка, засновниця адвокатського бюро “Олександри Скіданової”, “NextGen” Рівне;
 • Юлія Ломжець, Голова Асоціації юридичних клінік України;
 • Ярослав Малик, член Правління+ Асоціації юридичних клінік України.

Цьогоріч до суддівства в Олімпіаді з консультування клієнтів знову долучилися наші польські колеги. На жаль, через політичну та безпекову ситуацію в Україні, вони не змогли бути на змаганнях особисто, але й онлайн цілком ефективно виконали свою суддівську функцію:

 • Ділейн Свенсон, професор Люблінського католицького університету;
 • Евеліна Мілан, викладачка Університету ім. Ришарда Лазарського;
 • Павел Клімек, юрист, представник Польської мережі юридичних клінік;
 • Пітер Жді, викладач Університету ім. Ришарда Лазарського.

Окрім змагальних раундів, учасників Олімпіади чекав цікавий воркшоп. Так, CPО у “Bot&Partners” Андрій Удовиченко провів воркшоп “Будь ласка, говоріть так, як би ви говорили з малою дитиною, або із золотистим ретрівером”.

 

Національна Олімпіада 2022: правнича клініка НаУКМА представлятиме Україну на Міжнародних змаганнях
X