Національна олімпіада з консультування клієнтів 2023
Національна олімпіада з консультування клієнтів 2023

Асоціація юридичних клінік України відкриває реєстрацію команд для участі в Національній олімпіаді з консультування клієнтів 2023. 

Олімпіада з консультування клієнтів – унікальні змагання серед юридичних клінік, які дозволяють клініцистам розвивати навики, необхідні в роботі юриста – вміння спілкуватися та налагоджувати відносини з клієнтом, здатність орієнтуватися та аналізувати ситуацію, вміння знаходити рішення, враховуючи вимоги професії та пріоритети клієнта. Олімпіада вже стала традиційним щорічним заходом АЮКУ, збираючи команди консультантів юридичних клінік, з-поміж яких визначається найсильніша. Саме вона представлятиме Україну на міжнародному рівні. 

Зважаючи на воєнний стан та нестабільну безпекову ситуацію, порядок проведення традиційних змагань з консультування дещо змінився. Два чвертьфінальні раунди проходитимуть у форматі онлайн 26 березня 2023 року. За їх результатами буде відібрано 4 команди, які зустрінуться офлайн у півфіналі. Півфінал і фінал проходитимуть 30-31 березня на базі Національного університету «Острозька академія». 

Переможці національного етапу представлятимуть Україну на Міжнародних Змаганнях з консультування клієнтів ім. Брауна Мостена, які цьогоріч проходитимуть у м. Маастрихт, Нідерланди, 12-15 квітня 2023 року.

Тема цьогорічної олімпіади – «Екологічне право». Фабули для підготовки можна знайти за посиланням.

Для участі в Олімпіаді з консультування клієнтів 2023 року команди повинні зареєструватися до 22 березня, заповнивши форму 

Команди та перебіг змагань 

Для участі в олімпіаді юридичні клініки обирають команду у складі двох консультантів. Кількість команд, які можуть взяти участь у чвертьфінальних раундах у 2023 році не обмежується. Проте, кожну клініку може представляти лише одна команда. У змаганнях можуть брати учасники минулорічних змагань, окрім тих, які стали переможцями. 

Усі раунди проходять англійською мовою. 

Під час змагань учасники команди виконують роль практикуючих юристів (не консультантів юрклініки), які мають провести інтервʼю з клієнтом та надати йому консультацію. Студенти повинні з’ясувати необхідну інформацію, дослідивши з клієнтом обставини справи; виявити справжні мотиви звернення та очікування клієнта, сутність проблеми та націлити клієнта на стратегію подальшої роботи над справою. 

Для проведення консультування кожній команді відводиться 30 хвилин для чвертьфінального раунду та 45 хвилин для півфіналу та фіналу. Впродовж цього часу команда проводить інтерв’ювання, консультує клієнта, а також проводить пост-інтерв’ю.

Умови та перебіг змагань містяться в Правилах проведення олімпіади

Роботу команд оцінюватимуть суддівські колегії (панелі) у складі не менше 3 суддів. До складу журі входять фахівці, які мають досвід роботи в юридичній клініці, практикуючих юристів, представників громадського сектору, в галузі психології чи/та соціальної роботи. 

Команди оцінюються за Офіційними критеріями олімпіади

Також зверніть увагу, що у зв’язку із воєнним станом в Україні та можливими складнощів із виїздом чоловіків за кордон, до цьогорічних правил внесений спеціальний розділ, який стосується представництва України на Міжнародних змаганнях з консультування ім. Брауна-Мостена. Якщо у складі команди, яка перемогла, буде представник(и) чоловічої статі – виїзд такої команди за кордон повинен відбутися не пізніше, як за тиждень до початку міжнародного раунду – тобто, не пізніше 05.04.23. У випадку, якщо із виїздом будуть труднощі, право представляти Україну на міжнародних змаганнях переходить до команди-фіналістки, яка зайняла друге місце. Також можливе комбінування складу в інший спосіб, якщо це буде доречно. 

Із записами раундів із попередніх років можна ознайомитися, наприклад, тут або на сайті Міжнародних змагань. 

Проживання, кава-паузи та необхідні роздаткові матеріали під час проведення офлайн раундів забезпечує Асоціація юридичних клінік. Учасники оплачують проїзд самостійно. 

 

Чекаємо на ваші заявки!Національна олімпіада з консультування клієнтів 2023
X