ІХ Правнича школа для юридичних клінік

ІХ Правнича школа для юридичних клінік

25 жовтня 2019 року в Академії адвокатури України відбулася дев’ята Правнича школа для юридичних клінік на тему: «Дії особи при ДТП. Правові аспекти».

У роботі Школи взяли участь представники юридичного клінічного руху з Бердянського університету менеджменту і бізнесу, Чернівецького національного технологічного університету, Полтавського університету економіки та торгівлі, Житомирського національного агроекологічного університету, Академії праці, соціальних відносин і туризму, Національного авіаційного університету, Національної академії внутрішніх справ, Київського національного торговельно-економічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Білоцерківського Національного аграрного університету, Національного університету ДФС України та Академії адвокатури України.

Спікерами заходу стали: Дмитро Сакалюк  – старший партнер АО “Адвокатська компанія “АРЦЕО” та Дмитро Євдокимов – Заступник начальника Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, які розповіли детальний порядок дій при ДТП.

Також, учасники обговорили проблемні питання, які виникають при оформленні ДТП, та наданні клієнтам правничої допомоги.

День юриста: нагородження студентів та викладачів НПЛ “Юридична клініка” Університету ДФС України.

День юриста: нагородження студентів та викладачів НПЛ “Юридична клініка” Університету ДФС України.

08.10.2019 відбулось нагородження Головою Київської обласної організації Союзу юристів України Матьорою М. І. та Заступником Голови Київської обласної державної адміністрації наших вихованців, студентів-консультантів 4 курсу Горову Софію, Мороз Діану, Кулаківську Тетяну, Мазурець Олену, Навчально-практичної лабораторії ” Юридична клініка” ННІ права УДФСУ, які під час навчання набувають професійні практичні навики адвоката і показують справжній професіоналізм при роботі зі справами. Вітаємо, дівчата, так тримати!!!!!

А також викладачів-консультантів Кабанова Володимира Івановича, Гарбінську-Руденко Алену Валеріївну, Субіну Тетяну Володимирівну та заступника завідувача НПЛ “ЮК” Шолкову Тетяну Борисівну за плідну працю і професіоналізм.

Академія адвокатури України запрошує на Девяту правничу школу для юридичних клінік!

Академія адвокатури України запрошує на Девяту правничу школу для юридичних клінік!

Юридична клініка Академії адвокатури України запрошує студентів здобувачі вищої освіти (студенти, курсанти, аспіранти та ін.), представників юридичного клінічного руху  взяти участь у дев’ятій Правничій школі для юрклінік, яка відбудеться 25 жовтня 2019 року.

Тема заходу: «Дії особи при ДТП. Правові аспекти».

Час: 11.00-13.00 

Спікери заходу:

Дмитро Сакалюк  – старший партнер АО “Адвокатська компанія “АРЦЕО”;

Дмитро Євдокимов – Заступник начальника Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції

Місце проведення: Юридична клініка Академії адвокатури України м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.

За додатковою інформацією звертатись до директора Центру розвитку професійних компетентностей Марини Цимбал за тел. 0507269881; e-mail: marina.ts.ukr@gmail.com

 

 

Гарні новини у юридичної клініки “Право і Практика”!

Гарні новини у юридичної клініки “Право і Практика”!

 

Юридична клініка “Право і Практика” на чолі з деканом факультету права та лінгвістики, кандидатом педагогічних наук, доцентом Valentyna Borshchovetska та Громадська організація “Правова Єдність” у особі Ольга Настіна та Инна Маловичко уклали угоду про співпрацю.

Цим меморандумом передбачено проведення спільних заходів, надання безоплатної правової допомоги, а також волонтерство.

 

Зустріч студентів та викладачів НПЛ Юридичної клініки з представниками Головного територіального управління юстиції у Київській області

Зустріч студентів та викладачів НПЛ Юридичної клініки з представниками Головного територіального управління юстиції у Київській області

Нещодавно студенти-консультанти Юридичної клініки Університету державної фіскальної служби України дізналися про координаційну раду молодих юристів, про її основні завдання та функції, а також були запрошені в члени данної організації.

10 вересня в стінах унверситету відбулася зустріч з представниками Головного територіального управління юстиції у Київській області – головними спеціалістами відділу систематизації законодавства провової роботи та правової освіти – Дзябко Вікторією Олексіївною та Крамар Людмилою Віталіївною. Також на зустрічі була присутня начальник Ірпінського бюро правової допомоги центру безоплатної правової допомоги Гараніна Людмила Петрівна.

Представник центру безоплатної правової допомоги поділилася з учасниками рядом корисних порад та практичних ідей щодо консультування клієнтів. Співробітниці головного територіального управління юстиції, у свою чергу, детальніше розповіли про роботу їх відділів а також про перспективи стажування та подальшого працевлаштування студентів у даному територіальному управлінні юстиції.

Всі присутні були раді поділитися корисним досвідом, за що ми їм дуже вдячні! Майбутня співпраця гарантована!

Алгоритм надання правової допомоги особливим клієнтам

Алгоритм надання правової допомоги особливим клієнтам

27 вересня студенти-клініцисти на чолі з куратором юридичної клініки “Право і Практика” – Настіною Ольгою – обговорили важливі організаційні питання. Одним із таких питань було – проблематика надання юридичних консультацій непростим клієнтам.

Клієнт – це, в першу чергу, завжди особистість із власним світоглядом та власними вподобаннями. Кожна людина, котра звертається до нас за правовою допомогою, очікує певний результат. Не завжди очікуваний результат може співпадати з тим результатом, який юридична клініка може надати.

Було цікаво та інформативно, студенти задавали питання та, сповнені натхнення, готові надавати правову допомогу всім бажаючим!

 

Допомога для вчителів від студентів Правничої клініки НаУКМА

Допомога для вчителів від студентів Правничої клініки НаУКМА

Студенти правничої клініки розпочинають новий вид діяльності – надають юридичну та психологічну підтримку вчителям України. Допомагають щодо питань з трудового права та законодавства України про освіту в рамках співпраці з благодійною організацією «Фонд Максима Степанова». За останній час почастішали випадки дискримінації вчителів, фізичного насилля. Спектр питань вчителів надзвичайно широкий – як захистити себе від «погроз» батьків учнів, неправомірне звільнення, захист прав у суді, роз’яснення нововведень, поради як розв’язати конфлікт. Нині студенти працюють над відповідями.

Нагадуємо, що нещодавно (23-25 вересня 2019 року) на базі клініки було проведено моніторинг. Експерти рекомендували клініці розширити та вдосконалити правопросвітню діяльність. Також йому передував самомоніторинг ЮК.

Правопросвітницька робота з учителями України сприятиме поліпшенню їх рівня правосвідомості та правової культури

Розпочато моніторинг юридичної клініки ЧНУ імені Богдана Хмельницького

Розпочато моніторинг юридичної клініки ЧНУ імені Богдана Хмельницького

Сьогодні розпочала свою роботу в Юридичній клініці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького моніторингова група у складі Марії Цип’ящук, Мирослави Гарієвської та Тараса Щербатюка.

Гостей привітали перший проректор Мойсієнко Василь Миколайович та керівник юридичної клініки – Кульбашна Олена Анатоліївна.

Моніторинг проходитиме до 3 жовтня. За цей час буде перевірено діяльність юридичної клініки відповідно до Стандартів Асоціації юридичних клінік України. За результатами роботи моніторингової групи буде проведено підсумковий круглий стіл-презентацію за участю студентів-правників «Правоосвіта і правозахист в Черкасах: ефективність роботи юридичної клініки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького».

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Результати самомоніторингу Правничої клініки НаУКМА

Результати самомоніторингу Правничої клініки НаУКМА

Вже зовсім скоро – 23-25 вересня Асоціація юридичних клінік України спільно з Програмою USAID “Нове правосуддя” проведе моніторинг діяльності Правничої клініки Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Готуючись до моніторингу, ми вирішили провести попередню самооцінку і отримали надзвичайно цікавий досвід, адже така практика запроваджена вперше. Детально опрацювавши Інструмент моніторингу, ми змогли сформувати власний звіт внутрішньої самооцінки і ось, які результати отримали

Із основних спостережень:

Студенти роблять успіхи в консультуванні та складанні процесуальних документів, постійно удосконалюють навички комунікації та юридичного аналізу, проводять правопросвітні заходи. Результат роботи підтверджується схвальними відгуками клієнтів. Студенти-консультанти та викладачі – постійні учасники науково-практичних конференцій та інших заходів. Постійна робота над собою, любов до юридичної професії, професіоналізм кураторів та юних правників – основні запоруки якісної роботи.

Проте Правнича клініка НаУКМА потребує кращого технічного оснащення та нового досвіду щодо правопросвітних заходів.

Детальніше про внутрішній моніторинг можна дізнатися з нашої Презентації самомоніторингу Правничої клінік НаУМА.

З нетерпінням чекаємо висновків експертів для того, аби порівняти результати!

Юридична клініка “Pro bono” ДонНУ імені Василя Стуса активно розпочинає навчальний рік.

Юридична клініка “Pro bono” ДонНУ імені Василя Стуса активно розпочинає навчальний рік.

Керівник Юридичної клініки адміністративного права Донецького національного університету імені Василя Стуса, Удод Микола Васильович, був учасником Київської міжнародної конференції з безоплатної правової допомоги, що відбувалася 10-12 вересня 2019 року у місті Києві.

Однією з тем, що особливо зацікавила нашу Юридичну клініку, була «Безоплатна правова допомога як інструмент соціальної справедливості». Також розглядалося питання щодо запровадження повного циклу практично-орієнтованої освіти у співпраці системи надання безоплатної правової допомоги та юридичних клінік.

На сьогодні Юридичний факультет ДонНУ імені Василя Стуса розглядає питання взаємодії з місцевими центрами та бюро безоплатної правової допомоги як майданчики для проходження практики та стажування студентів-юристів, а також їх подальшого працевлаштування в органах юстиції, адвокатурі та інших державних інституціях.За результатами конференції прийняте рішення подальшої співпраці з координаційним центром правової допомоги Національної асоціації адвокатів України та Міжнародним фондом «Відродження» у напрямку реалізації проекту розбудови юридичних клінік як незалежних провайдерів безоплатної правової допомоги.
Особливе враження від конференції справив обмін досвідом з юридичними клініками та зарубіжними партнерами системи безоплатної правової допомоги.

Очікуємо на подальшу співпрацю!

X