Школа без насильства: юридичні клініки Дніпра долучились до обговорення реагування та профілактики насильства у закладах освіти

Школа без насильства: юридичні клініки Дніпра долучились до обговорення реагування та профілактики насильства у закладах освіти

27 травня 2020 року відбувся І Міжрегіональний науково-практичний форум «Актуальні питання взаємодії суб’єктів, які мають здійснювати заходи з реагування та профілактики на випадки насильства у закладах освіти». 

Головна мета Форуму –  утворити платформу для обговорення головних проблем протидії насильству в закладах освіти та визначити основні тенденції у взаємодії усіх установ та організацій, які залучені до реагування та протидії цьому явищу.

“Форум покликаний об’єднати представників професійної спільноти, закладів освіти та громадського сектору, які небайдужі до проблем насильства у закладах освіти. Такі заходи потрібні та необхідні. Не можна замовчувати проблему. Як видно з назви, що це І форум, а отже, у планах – продовжувати працювати в цьому напрямі задля, якщо не подолання, то хоча б зменшення проявів насильства. Зміна ситуації на краще буде свідчити те, що громадяни не застосовують насильство не через загрозу відповідальності, а утримуються від таких дій через усвідомлення недопущення такої поведінки і активною життєвою позицією не бути осторонь”, – зазначила Олена Орлова, директор юридичної клініки “Істина” Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Організатори заходу:

 • Координаційний центр з надання правової допомоги,
 • мережа правових клубів  PRAVOKATOR,
 • Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ,
 • Університет митної справи та фінансів,
 • Дніпровський гуманітарний університет,
 • Університет ім. Альфреда Нобеля.

Школа без насильства: юридичні клініки Дніпра долучились до обговорення реагування та профілактики насильства у закладах освіти

Під час проведення Форуму відбулася презентація збірника тез доповідей учасників, в яких надано алгоритми дій для суб’єктів, які здійснюють заходи із реагування на насильство у закладах освіти.

Під час Форуму експерти обговорили такі питання:

 • Поняття насильства у закладах освіти;
 • Способи реагування на випадки насильства у закладах освіти;
 • Законодавча база, яка регулює засади у реагуванні/протидії/наданню допомоги у випадках насильства у закладах освіти;
 • Правова допомога особам, що постраждали унаслідок насильства у закладі освіти;
 • Правовий супровід осіб, що постраждали від насильства у закладі освіти; етапи притягнення правопорушника до юридичної відповідальності;
 • Булінг: поняття, протидія та юридична відповідальність. Судова практика розгляду справ, пов’язаних з булінгом у закладах освіти;
 • Практика певної установи чи організації у реагуванні/протидії/наданню допомоги у випадках насильства у закладах освіти;
 • Механізм звернення до певної організації/установи.

У зв’язку із карантином на заході були присутні тільки 15 спікерів (працівники поліції, судді, психологи, соціальні педагоги, представники громадських організацій та закладів вищої освіти). Одночасно відбувалась онлайн трансляція на YouTube-каналі мережі правових клубів PRAVOKATOR та на платформі для проведення онлайн заходів ZOOM.

Захід фактично вийшов за межі регіонального, оскільки долучились до обговорення правові клуби “Правокатор” м. Київ, Одеса, м. Харків, м. Львів.

Матеріали виступів та тез доповідей оформлені у збірник, з яким можна буде найближчим часом ознайомитися на сайті мережі правових клубів PRAVOKATOR.

Також, результати напрацювання Форуму за підтримки Української фундації правової допомоги та Асоціації юридичних клінік України будуть оформленні у методичні рекомендації для осіб, що потерпають, або стали свідками проявів насилля в закладах освіти. Тобто розроблений чіткий алгоритму дій, як діяти у випадках насилля в закладі освіти.

Вебінар для юридичних клінік: “”Захист прав споживачів в фінансовій сфері””

Вебінар для юридичних клінік: “”Захист прав споживачів в фінансовій сфері””

04 травня відбувся вебінар для юридичних клінік на тему: “Захист прав споживачів в фінансовій сфері”, в якому прийняли участь понад п’ятдесят представників юридичних клінік України з п’ятнадцяти міст.

Під час заходу з вітальним словом виступили директорка Центру розвитку професійних компетентностей Академії адвокатури України Марина Цимбал та директорка юридичної консультації “Юридична клініка”Національного авіаційного університету Наталія Хоцяновська.

Адвокат, старший партнер Адвокатського об’єднання “Арцео” Дмитро Сакалюк розповів про захист прав споживачів у сфері страхування. Також обговорили проблемні питання у цьому напрямку, шляхи їх вирішення та судову практику.

Адвокат Андрій Трофімов розкрив питання щодо захисту прав споживачів у сфері кредитування, розповів про особливості повернення споживчих кредитів та про практичні аспекти підготовки до судового процесу у випадку порушення прав.

Після доповідей відбулося обговорення проблемних питань.

Захід здійснюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Асоціації юридичних клінік України Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”.

Платіжні картки та фінансова безпека в Ужгороді

Платіжні картки та фінансова безпека в Ужгороді

28 квітня Юридична клініка Ужгородського національного університету провела онлайн – тренінг для молоді.

Під час тренінгу учасники дізналися:

 • Навіщо потрібні та що таке “платіжні картки”?
 • Наскільки виріс показник використання платіжних карток в Україні за останні роки?
 • Які бувають види платіжних карток?
 • Які можливі шахрайські дії із платіжними картками?
 • Які заходи можна вжити для убезпечення від шахрайства?

До онлайн – заняття долучилися учні з різних шкіл міста Ужгорода, а також ліцею, гімназії та Природничо-гуманітарного коледжу. Під час заняття учні зіграли в гру для узагальнення набутих знань у сфері користування платіжними картками та фінансової безпеки.

Спікером від юридичної клініки була Менджул Марія.

Платіжні картки та фінансова безпека в Ужгороді

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”

Учні Дніпра дізнались про безпечне користування банківськими картками

Учні Дніпра дізнались про безпечне користування банківськими картками

27 квітня юридична клініка Університету митної справи та фінансів провела онлайн-тренінг для учнів 11 класу Міського юридичного ліцею.

⠀Під час тренінгу учасники дізналися:

 • Що таке “платіжна картка” та з яких елементів вона складається?
 • Які бувають види платіжних карток?
 • Правила безпечного використання банківської картки (загальні, для використання через банкомат, Інтернет)
 • Як шахраї крадуть гроші з карток?
 • Що робити у випадку крадіжки, втрати,  шахрайства з платіжною карткою?

Учні Дніпра дізнались про безпечне користування банківськими картками

Спікери від юридичної клініки були студенти ННІ права та міжнародно-правових відносин УМСФ:

 • Аліна Бровкіна,
 • Марія Волкова,
 • Костянтин Назаренко.

Також учні зіграли в декілька онлайн-ігор для узагальнення набутих знань та спробували розв’язати проблемні правові ситуації, пов’язані з банківськими картками. Ліцеїсти розібралися з ними на відмінно.

Учні Дніпра дізнались про безпечне користування банківськими картками

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проект USAID «Трансформація фінансового сектору».

Фінансові послуги для представників ОСББ Кривого Рогу

Фінансові послуги для представників ОСББ Кривого Рогу

Що ж цікавить представників ОСББ у сфері фінансоивх послуг?

За результатами вебінару “Переваги та “пастки” фінансових послуг”, проведеного 17 квітня 2020 року, для представників ОСББ міста Кривого Рогу, ми склали ТОП 5 питань, які важливі для представників та керівників ОСББ у сфері фінансових послуг.

 1. Як правильно обрати споживчий кредит?
 2. Які особливості та на що звертати увагу під час підписання договору про отримання «теплих кредитів» для ОСББ?
 3. Які наслідки непогашення кредитних зобов’язань?
 4. Які права мають споживачі фінансових послуг та які дієві механізми захисту таких прав?
 5. Які захистити себе від фінансового шахрайства?

Фінансові послуги для представників ОСББ Кривого Рогу

Цього разу, вебінар став частиною освітньої програми “Школа розвитку дворів” для представників ОСББ міста Кривого Рогу, його провела Катерина Дацко – декан юридичного факультету Криворізького економічного інституту ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана” та керівниця Юридичної клініки.

Фінансові послуги для представників ОСББ Кривого Рогу

Вебінар проведено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку за умовами Договору з Асоціацією юридичних клінік у рамках гранта, наданого Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”.

Платіжні картки для юних та незалежних

Платіжні картки для юних та незалежних

21 квітня Навчально – практична лабораторія “Юридична клініка” Національного університету ДФС України спільно з Юридичною клінікою Слов’янського навчально-наукового інституту УДФСУ провели онлайн – тренінг для молоді.

Під час тренінгу учасники дізналися:

 • Що таке “платіжна картка” та з якого віку можна її отримати?
 • Які бувають картки?
 • Як молоді краще обрати платіжну картку?
 • Які переваги та недоліки у її користуванні?
 • Як можна отримати додатковий дохід, користуючись карткою?

Організатори взячні спікерам Марії Ошийко та Анні Бондаревій за цікавий тренінг та інтерактив.

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, наданого Проект USAID «Трансформація фінансового сектору».

Юридична клініка УДФС представила результати регіонального проєкту

Юридична клініка УДФС представила результати регіонального проєкту

Впродовж шести місяців серед юридичних клінік України впроваджувався проєкт “Інноваційні методики викладання в правопросвітній діяльності юридичних клінік для школярів середньої ланки ЗОШ”, як частини проєкту “Посилення регіональної та міжсекторальної співпраці юридичних клінік Київщини”

Юридична клініка Університету державної фіскальної служби України презентувати результати проекту. Так, за шість місяців команда втілила багато цікавих та корисних заходів. Зокрема:

 • Тренінг на базі Університету державної фіскальної служби України для студентів-консультантів юридичних клінік Київщини.

Під час тренінгу основна увага була зосереджена на формуванні базових знань та навичок, якими слід користуватися студентам-консультантам при проведенні майбутніх тренінгів для школярів. У межах заходу ми обговорили дієві та цікаві шляхи донесення інформації з використанням інтерактивних методик при проведенні тренінгів для школярів. Також з’ясували, які соціально-психологічні аспекти слід враховувати щодо дітей, які потребують педагогічної уваги. Студенти-консультанти дізналися про порядок оформлення методичних матеріалів для проведення тренінгів в правопросвітницькій діяльності.

 • Моніторинг первинних знань у сфері податків

Розроблений та проведений моніторинг первинних знань у сфері податків для школярів Ірпінських ЗОШ (№1, №17, №2), а також шкіл м. Києва та м. Білої Церкви, які виявили бажання взяти участь у проєкті.  Листи-опитування були поширені по школах для отримання об’єктивної оцінки рівня знань учнів у податковій сфері. Отримана внаслідок моніторингу інформація надала можливість підготувати якісний та пізнавальний тренінг на тему: “Податки – це легко!”.

 • Методичні розробки тренінгу на тему: “Податки – це легко!”

У Києві на базі Академії адвокатури України члени юридичних клінік представили методичні розробки тренінгу на тему: “Податки – це легко!”. Головною метою заходу було обрання кращої методичної розробки серед представників юридичних клінік Київщини. У заході взяли участь представники:

 • Навчальної юридичної консультації Академії адвокатури України
 • Юридична клініка “Право і практика” Білоцерківського національного аграрного університету
 • Юридична клініка “Астрея” Київського університету імені Бориса Грінченка
 • Навчально-практична лабораторія “Юридична клініка” Навчально – наукового інституту права УДФСУ.

Суддівський склад представляли досвідчені фахівці:

 • Андрій Галай, д.ю.н., Голова Асоціації юридичних клінік України;
 • Ірина Хома, практикуюча психологиня;
 • Ярослав Малик, завідувач юридичної клініки “Захист” Національної академії внутрішніх справ.

Перемогу в конкурсі отримала юридична клініка “Астрея”, адже її представники змогли найбільш вдало закцентували увагу саме на тих податках, які на сьогодні сплачують діти, і які їх безпосередньо будуть супроводжувати в майбутньому.

Почесне друге місце посіла команда Навчально-практична лабораторія “Юридична клініка”. Її представники систематично та комплексно розкрили найважливіші питання в податковій сфері, розробили ігри з використанням інтерактивних методик викладання в правопросвітницькій діяльності, знайшли пізнавальні відео для зацікавлення слухачів.

Третє місце посіла методична розробка представлена юридична клініка “Право і практика”. Її члени  окреслили порядок проведення тренінгу та висвітлили ефективні способи подачі матеріалу для швидкого засвоєння школярами.

Четверте місце отримала юридична клініка Академії адвокатури України, яка використала візуальні способи подачі інформації з використанням дошки для малювання, відео та презентації, що зацікавило слухачів та забезпечило зворотній зв’язок.

 • Тренінги серед шкіл Ірпіня на тему: “Податки – це легко” шкіл м. Києва та м. Білої Церкви для формування у школярів загального уявлення про податкову систему в Україні.

У ході реалізації регіонального проєкту студенти-консультанти та викладачі продемонстрували увесь свій потенціал та креатив, розкрили всі грані своєї творчої особистості, навчились працювати в команді та почерпнули новий багаж теоретичних та практичних знань.

Координаторка юридичної клініки Університету державної фіскальної служби України Тетяна Шолкова переконана:

“Прийняття участі в регіональному проєкті дало змогу студентам-консультантам та викладачам обмінятися досвідом з нашими колегами, встановити сталу та дієву співпрацю”.

Проєкт “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України” реалізується Асоціацією юридичних клінік України за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Юридична клініка “Феміда” запрошує до участі у конференції щодо вдосконалення національного законодавства

Юридична клініка “Феміда” запрошує до участі у конференції щодо вдосконалення національного законодавства

Юридична клініка “Феміда” Донецького державного університету управління запрошує юридичні клініки України взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції “Актуальні питання вдосконалення національного законодавства”, яка відбудеться 14 травня 2020 року.

Дата проведення: 14 травня 2020 року

Місце проведення: Донецький державний університет управління (м. Маріуполь, вул. Аеродромна, б. 7, аудиторія 104)

Час проведення: 11:00 год

*За умови продовження карантинних заходів конференцію буде проведено заочно.

Мета проведення конференції:

 • визначення сучасного стану та напрацювання шляхів вдосконалення національного законодавства;
 • поєднання зусиль закладів вищої освіти, наукових та дослідних установ, органів влади та місцевого самоврядування, приватно-правових інституцій в аспекті пошуку сумісних ефективних підходів до наближення національного законодавства
  України до стандартів ЄС та найкращих світових практик;
 • сприяння популяризації науководослідницької діяльності фахівців-правників та студентів.

Тематичні напрями роботи конференції:

 1. Проблеми теорії та історії держави і права.
 2. Актуальні питання приватного права і процесу.
 3. Проблемні питання публічного права і процесу.
 4. Правове забезпечення прикладних галузей правничої діяльності.
 5. Законодавство України у світлі європейської та євроатлантичної інтеграції.

До участі у конференції запрошуються вчені, практики, науково-педагогічні працівники, аспіранти, студенти закладів вищої освіти.

Для участі у конференції необхідно у термін до 10 травня 2020 року:

 • надіслати до оргкомітету на електронну адресу k.spd.dsum@gmail.com текст тез доповіді та заповнену заявку за зразком, що додається в інформаційному листі;
 • виконати організаційні умови та вимоги до оформлення публікацій.

Матеріали мають бути названі наступним чином: П.І.Б._заявка, П.І.Б._тези.

Організаційні умови та вимоги щодо оформлення тез доповіді:

Тези надаються у електронному вигляді (файл з розширенням – .doc). Текст має бути набраний за допомогою текстового редактора Microsoft Word для Windows, розмір аркушу А4, всі береги – 2 см, шрифт – Times New Roman, кегль – 12 пт, інтервал між рядками – 1.0, відступ – 1.25, сторінки не нумеровані. Обсяг тез до 3 сторінок.

Назва доповіді – від центру, великими літерами напівжирним шрифтом. Після назви, на середині наступного рядка, – прізвище та ініціали автора, повна назва навчального закладу, установи. Після основного тексту наводиться список використаної літератури. Посилання на використані джерела вказуються у квадратних дужках, список джерел додається після тексту. При
оформленні бібліографічних посилань слід дотримуватись “ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання”.

Оргкомітет конференції зберігає за собою право відхилення матеріалів, якщо вони не відповідають проблематиці науково-практичного заходу, не належним чином оформлені або надіслані пізніше визначеного терміну.

Відповідальність за дотримання академічної доброчесності, зміст, точність поданих фактів, цитат, цифр, прізвищ та ін. несуть автори матеріалів. Матеріали видаватимуться в авторській редакції, без додаткового редагування. Автор не має права передавати в інші видання матеріали, прийняті редакційною колегією до друку.

Робота конференції не обмежується рамками зазначеної проблематики та може бути розширена (згідно з науковими інтересами авторів) у рамках теми конференції.

Робоча мова конференції – українська, англійська.

Для участі у конференції необхідно сплатити організаційний внесок у розмірі 50 гривень для студентів, 100 гривень для інших учасників. Одноосібні публікації докторів наук безкоштовні. Організаційний внесок буде використано на покриття витрат на підготовку матеріалів конференції (програми конференції, сертифікатів тощо), кава-брейків. Інформацію щодо реквізитів для оплати участі у роботі конференції буде надано після отримання заявки та погодження організаційного комітету на публікацію.

Збірник матеріалів конференції в електронному вигляді (PDF-формат) буде розміщено на офіційному сайті Донецького державного університету управління https://dsum.edu.ua та надіслано авторам. Учасники конференції, які виявили бажання отримати друкований варіант збірника матеріалів конференції, мають повідомити оргкомітет. Вартість друкованого збірника буде визначено після підсумкового формування, отримання всіх замовлень для друку та уточнення в типографії, про що учасники будуть проінформовані додатково. Розсилка збірника відбуватиметься “Новою поштою” за рахунок отримувача.

Завантажити ЗАЯВКУ

на участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції “Актуальні питання вдосконалення національного законодавства”

Юридична клініка “Ex aequo et bono” в Миколаєві – успішний соціальний і освітній проєкт

Юридична клініка “Ex aequo et bono” в Миколаєві – успішний соціальний і освітній проєкт

Всі ми хочемо, щоб Україна нарешті стала справжнім правовою державою, де всі будуть рівні перед законом. Але чи можливо це в країні, де більшість громадян не знає своїх прав? Такі люди абсолютно безпорадні в складних життєвих ситуаціях, та й важко в звичайному житті, коли потрібне знання законів.

Чи можна виправити ситуацію? Можна, наприклад, за допомогою спеціальних проектів, які спрямовані на підвищення загальної правової культури. Цим впритул займається юридична клініка “Ex aequo et bono”, створена при факультеті морського права Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Клініка з’явилася у 2000 році з метою надання безкоштовної правової допомоги соціально вразливим членам суспільства та підвищення професійного рівня студентів під керівництвом викладачів.

Юридична клініка намагається максимально усунути правову неграмотність серед населення за допомогою роз’яснювальної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Миколаївщини, через проведення конференцій, лекцій, круглих столів, семінарів.

Юридична клініка "Ex aequo et bono" в Миколаєві - успішний соціальний і освітній проєкт_3

Юридична клініка – це практична лабораторія, в якій студенти, консультуючи людей, навчаються самі. Адже консультації проходять під керівництвом досвідчених викладачів-практиків. Можна сказати, що це форма інтерактивного навчання студентів, поєднання теоретичних напрацювань та практичного досвіду. Такий підхід дозволяє формувати нове покоління юристів, орієнтованих на громадянське суспільство.

У виграші й ті, хто звертається за допомогою. Не завжди безробітні люди, самотні мами, учасники бойових дій, переселенці можуть оплатити послуги юриста. Проте можуть отримати правову консультацію у юридичній клініці. А якщо випадок настільки складний, що студент не впорається, то допоможе досвідчений викладач. Так університет простягає руку допомоги своїм співгромадянам.

Юридична клініка "Ex aequo et bono" в Миколаєві - успішний соціальний і освітній проєкт_2

Серед нагород юридичної клініки:

 • перше місце серед юридичних клінік за кращу організацію роботи (2015);
 • подяка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за вагомий внесок у реалізацію державної політики, високий професіоналізм, вклад в розвиток безоплатної правової допомоги (2016);
 • нагорода “Юрист року Миколаївщини” в номінації “Правозахисна організація” (2018).

У березні 2020 юридична клініка пройшла конкурсний відбір для участі в проекті “Консультації юридичних клінік для споживачів фінансових послуг” у напрямку правова освіта.

Хто ж може звернутися за допомогою до юридичної клініки? Відповідь – усі, кому вона потрібна. При цьому, правові консультації безкоштовні. Отримати консультації можна з питань адміністративного, сімейного, цивільного та трудового права.

Контакти юридичної клініки: 

адреса: м. Миколаїв, пр. Героїв України, 9, к. 612 (6 поверх)

тел.: (0512) 71 17 33.

e-mail: clinic.nuos@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/clinic.nuos/ 

Юридична клініка Школи права УКУ розпочала проєкт “Захист прав споживачів та безкоштовна правова допомога споживачам фінансових послуг”

Юридична клініка Школи права УКУ розпочала проєкт “Захист прав споживачів та безкоштовна правова допомога споживачам фінансових послуг”

У січні 2020 р. Юридична клініка Школи права Українського католицького університету розпочала проєкт “Захист прав споживачів та безкоштовна правова допомога споживачам фінансових послуг” за підтримки Проект USAID “Трансформація фінансового сектору”, щоб допомогти своїм клієнтам розуміти, як правильно обрати фінансові продукти, користуватись ними та захищати себе у разі порушення прав.

Щоб досягнути цього, консультанти пропонують:

 •  Безкоштовні юридичні консультації для споживачів фінансових послуг

Якщо Ви маєте проблеми з фінансовими установами, Вас цікавить правова інформація щодо ваших прав як споживача фінансових послуг (маєте кредит, депозит і є пов’язані з ними труднощі) або маєте потребу в юридичному супроводі таких справ, – Ви можете отримати безкоштовну правову допомогу.

За посиланням є поради, як краще підготуватися до консультації, щоб вам могли допомогти максимально ефективно.

 • Тренінги для школярів

За результатами дослідження USAID “Фінансова грамотність: фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні”, є значна прогалина у сфері фінансової грамотності громадян. І найвразливіша категорія населення – молодь 18-24 роки.

Саме тому консультанти проводять тренінги з фінансової грамотності для школярів Львівської області. За допомогою ігор та опитування (kahoot, mentimetr) розповідають школярам про важливість фінансового планування, фінансове шахрайство та права споживачів фінансових послуг.

 • Корисна інформація онлайн

Студенти підготували корисні відео та інфографіки, через які будуть розповідати, на які деталі потрібно звертати увагу, користуючись фінансовими послугами. Також поділяться алгоритмами дій у ситуаціях з порушення прав громадян, які трапляються найчастіше. А якщо Вам потрібна консультація – Ви завжди можете написати їм повідомлення або зателефонувати і домовитися про зустріч.

 •  Рекомендації для інших юридичних клінік України

За підсумками цього проекту в юридичній клініці Школи права УКУ сформують рекомендації з надання правової допомоги для споживачів фінансових послуг. Завдяки цьому можна буде безкоштовно отримати якісну допомогу в юридичних клініках України.

Якщо Ви маєте питання, пропозиції чи потребуєте консультації – пишіть на сторінку у FB або телефонуйте: (063) 479-75-76.

Ця діяльність здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Scroll Up
X