Консультанти ЮК “Pro bono” НаУОА вчилися модерувати проведення освітньої гри “Бути жінкою”
Консультанти ЮК “Pro bono” НаУОА вчилися модерувати проведення освітньої гри “Бути жінкою”

Виявляється, освіту у сфері прав людини можна поєднувати із цікавою грою.

10 грудня 2018 року, у День 70-ї річниці від прийняття Документу, який змінив хід історії людства – Universal Declaration of Human Rights, консультант(к)и Юридична клініка Pro bono Національного університету “Острозька академія” взяли участь в особливому і, доволі нестандартному, правоосвітньому заході.
Maria Tsypiashchuk – попередня керівниця юрклініки та ще одна випускниця Інституту права / Правничого факультету НаУ “Острозька академія” Liubov Makarenko – яка тепер також є активісткою Amnesty International Ukraine, провели для учасників та учасниць тренінг-інтенсив на тему недискримінації за ознакою статі. Основою інтенсиву стало застосування нового навчального інструменту – гри #Бути_жінкою, яка дає можливість “приміряти” на себе ролі різних героїнь, зі своїми життєвими цілями, суперсилами, успіхами та невдачами. А ще – “пройтися” найбільш поширеними стереотипами, протестити себе, проаналізувати причини появи таких суджень, їх вкоріненості у суспільстві та наслідків цих стереотипів. Юля Хмарук. яка наразі керує юридичною клінікою, також долучилася до заходу і спробувала себе в ролі гравчині.

Ідея тренінгу полягала в тому, щоб його учасники та учасниці могли в подальшому самостійно модерувати таку гру в інших аудиторіях і – у такий азартно-динамічний спосіб – навчати правам людини.

Відразу після тренінгу, консультант(к)и, разом з іншими студентами університету, переглядали унікальний документальний фільм французього режисера Яна Артюса-Бертрана “Human”. Кінострічка висвітлює чимало питань, які обговорювалися в ході гри – але, цього разу – в реальних історіях і роздумах реальних людей. Про те, що робить людей щасливими та нещасними, про різні прояви насильства, особисту свободу, власний вибір, залежність життя від думок оточуючих, внутрішні та зовнішні бар’єри, умови праці та життя, яким не місце у сучасному світі.

Консультанти ЮК "Pro bono" НаУОА вчилися модерувати проведення освітньої гри "Бути жінкою"
Після фільму консультант(к)и активно дискутували щодо питань, які ставили модераторки показу, мотивуючи тим самим й інших учасників та учасниць до роздумів та аналізу.

Ми певні, що попереду ще чимало цікавих та змістовних заходів – тож стежте за нашими оновленнями.

Консультанти ЮК “Pro bono” НаУОА вчилися модерувати проведення освітньої гри “Бути жінкою”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X