Консультанти юридичної клініки “Pro bono” НаУ “ОА” в правозахисному моніторингу
Консультанти юридичної клініки “Pro bono”  НаУ “ОА” в правозахисному моніторингу

Консультанти юридичної клініки “Pro Bono” Національного університету “Острозька Академія” Арсен Іщик та Ірина Мельникович разом з Марією Цип’ящук, керівницею ЮК, координаторкою та юристкою громадської приймальні УГСПЛ в м. Рівне є учасниками моніторингової групи проекту “Місцевий індекс прав людини”, який здійснюється Українською Гельсінською спілкою з прав людини в Рівненській області. Моніторинг охоплює міста Рівне, Острог та одну Пісківську ОТГ.

Проект, який еволюціонував із обласної паспортизації областей – Місцевий індекс прав людини покликаний підтримати ефективний розвиток реформи децентралізації в Україні, визнаючи ефективним такий розвиток, що базується на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин з державою. Надійний та апробований інструментарій дозволяє сформувати конкретні та прикладні рекомендації для органу місцевого самоврядування, а вже їх врахування та впровадження залежить, в першу чергу – від самого органу та його бажання вдосконалюватися.

Окрім названих, до маніторингової групи в Рівненській області увійшли двоє юристів грмоадської приймальні УГСПЛ – Олена Романова та Андрій Преподобний.

Консультанти юридичної клініки "Pro bono"  НаУ "ОА" в правозахисному моніторингу           Консультанти юридичної клініки "Pro bono"  НаУ "ОА" в правозахисному моніторингу

В рамках моніторингу Арсен Іщик досліджує “Добре врядування” – напрям, який викликає чи не найбільше запитань і нерозуміння з боку слухачів. При цьому, добре врядування – це, в першу чергу, про взаємодію місцевого самоврядування і громади, про відкритість та врахування думки громадськості при прийнятті рішень, про доступність послуг населенню. Окрім доброго врядування, аналізу підлягають такі напрямки, як: безпека громади, навколишнє природне середовище, охорона здоров’я, гідний рівень життя, освіта і культурний розвиток, соціальний захист для вразливих категорій, праця та умови її реалізації, право на інформацію.

Ірина Мельникович аналізує забезпечення прав людини по напряму “Гідний рівень життя”. Напрям включає в себе аналіз таких напрямків: дієвість місцевих програм (проектів) подолання бідності, піклування ОМС про виявлення і підтримку сімей/осіб, що опинились у складних життєвих обставинах, фінансування заходів соціальної допомоги з подолання бідності, сприяння якісному отриманню громадою послуг, що надаються підприємствами житлово-комунального господарства, надання допомоги бездомним особам та мешканцям ромських поселень, тощо.

Участь у моніторингу є хорошою практикою для навчання та професійного зростання студентів-консультантів юридичних клінік. Така діяльність дає змогу сформувати справжнього правозахисника з правильною професійною деформацією, майбутнього професіонала.

Моніторинг прав людини у місті Острог провадиться Українською Гельсінською спілкою з прав людини в рамках реалізації проекту “Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування задля кращого дотримання прав людини”, впровадження якого стало можливим за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

 

Консультанти юридичної клініки "Pro bono"  НаУ "ОА" в правозахисному моніторингуКонсультанти юридичної клініки "Pro bono"  НаУ "ОА" в правозахисному моніторингу  Консультанти юридичної клініки "Pro bono"  НаУ "ОА" в правозахисному моніторингу

Матеріали: Марія Цип’ящук

Фото: Ольга Кириленко

Консультанти юридичної клініки “Pro bono” НаУ “ОА” в правозахисному моніторингу
X