Юридична клініка Ужгородського національного університету долучилася до 17 Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Закарпатті.
Вже сьомий рік поспіль юридичний факультет Державного вищого навчального закладу “Ужгородського національного університету” та юридична клініка Ужгородського національного університету є партнерами Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Разом з ГО “Карпатська Агенція Прав Людини “Вестед”, управління освіти Ужгородської міської ради та іншими партнерами беруть участь у низці показів та правоосвітніх заходах.
Тема цьогорічного фестивалю «Тін Спіріт» – розмірковуємо над тим, як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань, чи можуть діти розглядатись не лише як об’єкти захисту, але й як суб’єкти прав, як у ситуації збройного конфлікту держава може протидіяти насильству й експлуатації дітей, реалізовувати їхні права на освіту та розвиток і чи обмежується процес дорослішання викликами підліткового віку.
Були організовані покази з дискусіями таких фільмів: “Понеділок п’ятниці” (23 листопада), “Ловець пташок” (25 листопада), “Хвилі світла” (27 литопада), “Зонґ” (30 листопада) та “Карла і Нордал” (2 грудня). На покази були запрошені експерти та громадські діячі. До переглядів підключалися школярі цілими класами.
Як відзначає співкоординаторка фестивалю і заступниця директора Юридичної клініки УжНУ та доцентка кафедри цивільного права та процесу Марія Менджул надзвичайно успішно відбулася «Жива бібліотека» 8-10 грудня. «Живими книгами» виступили цікаві та неординарні особистості, долучилися до заходів учні ужгородських шкіл, студенти та всі бажаючі, а модерувала заходи завідувачка відділу проєктної і соціокультурної діяльності у Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф. Потушняка Євгенія Напуда.
8 жовтня відбулося неймовірно жваве спілкування з успішним блогером Данилом Гайдамахом про цінність української мови і важливість пропагування її серед молоді.
9 грудня говорили про цькування та булінг із гостею Мариною Сташина-Неймет, яка є активною громадською активісткою та борцем за права осіб з інвалідністю. Досвід, яким поділилася Марина, змусив задуматися учасників про те, чи готова наша громада до інклюзії, як до невід’ємної частини суспільства. 10 грудня спілкувалися з письменником Bandy Sholtes про футболки, музичні фестивалі на Сігеті, Будинок “Слово” та його привидів і про спільні риси та відмінності між Ужгородом та Харковом.
Завершився фестиваль вже традиційною фотовиставкою, на якій були представлені кращі роботи конкурсу фотографій для школярів. «Тему фотовиставки запропонували самі ж підлітки, які часто потерпають від цькувань, насмішок, образ однолітків. Фотовиставка “Підлітки VS кібербулінг” — це бачення дітьми глобальної проблеми», — зауважує Марія Симкович, співорганізаторка Мандрівного Docudays UA в Ужгороді, методист управління освіти Ужгородської міської ради.
Оцінювали фотографії: Симкович Марія методистка управління освіти Ужгородської міської ради (голова журі); Ірина Хохлова к.ю.н., заступниця декана юридичного факультету УжНУ; Менджул Марія д.ю.н., доцентка, заступниця директора Юридичної клініки ДВНЗ «УжНУ»; Яцков Микола заступник директора громадської організації «Карпатська агенція прав людини «Вестед»; Михайло Давиденко директор Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Михайло Мельниченко член БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», фотограф; Кудрявцев Євген фотограф.
Переглянути всі фото можна на сторінці у фейсбук: https://www.facebook.com/media/set?vanity=docudaysuzh&set=a.664102480944172