Юридична клініка УДФС представила результати регіонального проєкту
Юридична клініка УДФС представила результати регіонального проєкту

Впродовж шести місяців серед юридичних клінік України впроваджувався проєкт “Інноваційні методики викладання в правопросвітній діяльності юридичних клінік для школярів середньої ланки ЗОШ”, як частини проєкту “Посилення регіональної та міжсекторальної співпраці юридичних клінік Київщини”

Юридична клініка Університету державної фіскальної служби України презентувати результати проекту. Так, за шість місяців команда втілила багато цікавих та корисних заходів. Зокрема:

 • Тренінг на базі Університету державної фіскальної служби України для студентів-консультантів юридичних клінік Київщини.

Під час тренінгу основна увага була зосереджена на формуванні базових знань та навичок, якими слід користуватися студентам-консультантам при проведенні майбутніх тренінгів для школярів. У межах заходу ми обговорили дієві та цікаві шляхи донесення інформації з використанням інтерактивних методик при проведенні тренінгів для школярів. Також з’ясували, які соціально-психологічні аспекти слід враховувати щодо дітей, які потребують педагогічної уваги. Студенти-консультанти дізналися про порядок оформлення методичних матеріалів для проведення тренінгів в правопросвітницькій діяльності.

 • Моніторинг первинних знань у сфері податків

Розроблений та проведений моніторинг первинних знань у сфері податків для школярів Ірпінських ЗОШ (№1, №17, №2), а також шкіл м. Києва та м. Білої Церкви, які виявили бажання взяти участь у проєкті.  Листи-опитування були поширені по школах для отримання об’єктивної оцінки рівня знань учнів у податковій сфері. Отримана внаслідок моніторингу інформація надала можливість підготувати якісний та пізнавальний тренінг на тему: “Податки – це легко!”.

 • Методичні розробки тренінгу на тему: “Податки – це легко!”

У Києві на базі Академії адвокатури України члени юридичних клінік представили методичні розробки тренінгу на тему: “Податки – це легко!”. Головною метою заходу було обрання кращої методичної розробки серед представників юридичних клінік Київщини. У заході взяли участь представники:

 • Навчальної юридичної консультації Академії адвокатури України
 • Юридична клініка “Право і практика” Білоцерківського національного аграрного університету
 • Юридична клініка “Астрея” Київського університету імені Бориса Грінченка
 • Навчально-практична лабораторія “Юридична клініка” Навчально – наукового інституту права УДФСУ.

Суддівський склад представляли досвідчені фахівці:

 • Андрій Галай, д.ю.н., Голова Асоціації юридичних клінік України;
 • Ірина Хома, практикуюча психологиня;
 • Ярослав Малик, завідувач юридичної клініки “Захист” Національної академії внутрішніх справ.

Перемогу в конкурсі отримала юридична клініка “Астрея”, адже її представники змогли найбільш вдало закцентували увагу саме на тих податках, які на сьогодні сплачують діти, і які їх безпосередньо будуть супроводжувати в майбутньому.

Почесне друге місце посіла команда Навчально-практична лабораторія “Юридична клініка”. Її представники систематично та комплексно розкрили найважливіші питання в податковій сфері, розробили ігри з використанням інтерактивних методик викладання в правопросвітницькій діяльності, знайшли пізнавальні відео для зацікавлення слухачів.

Третє місце посіла методична розробка представлена юридична клініка “Право і практика”. Її члени  окреслили порядок проведення тренінгу та висвітлили ефективні способи подачі матеріалу для швидкого засвоєння школярами.

Четверте місце отримала юридична клініка Академії адвокатури України, яка використала візуальні способи подачі інформації з використанням дошки для малювання, відео та презентації, що зацікавило слухачів та забезпечило зворотній зв’язок.

 • Тренінги серед шкіл Ірпіня на тему: “Податки – це легко” шкіл м. Києва та м. Білої Церкви для формування у школярів загального уявлення про податкову систему в Україні.

У ході реалізації регіонального проєкту студенти-консультанти та викладачі продемонстрували увесь свій потенціал та креатив, розкрили всі грані своєї творчої особистості, навчились працювати в команді та почерпнули новий багаж теоретичних та практичних знань.

Координаторка юридичної клініки Університету державної фіскальної служби України Тетяна Шолкова переконана:

“Прийняття участі в регіональному проєкті дало змогу студентам-консультантам та викладачам обмінятися досвідом з нашими колегами, встановити сталу та дієву співпрацю”.

Проєкт “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України” реалізується Асоціацією юридичних клінік України за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Юридична клініка УДФС представила результати регіонального проєкту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X