Представники юридичної клініки ДонНу розповіли про юридичну клінічну освіту
Представники юридичної клініки ДонНу розповіли про юридичну клінічну освіту

3 лютого у студії телеканалу “ВІТА” представники Юридичної клініки «Pro bono» Донецького національного університету ім. Василя Стуса розповіли про юридичну клінічну освіту.

Гостями програми стали:

  • Микола Удод – керівник юридичної клініки Університету, к.ю.н., доцент кафедри теорії та історії держави і права та адміністративного права ДонНУ імені Василя Стуса
  • Олександра Руденко – координатор юридичної кліники ДонНУ імені Василя Стуса

Можливість поєднання освіти та надання правової допомоги, набуття студентами практичних навичок, зацікавленість роботодавців, подальше працевлаштування, співпраця – відповіді на такі та багато інших питань ви знайдете у сюжеті

Юридична клініка Донецького національного університету була створена у 1996 році. Основна її мета – допомога студентам у наданні практичних навичок для майбутньої юридичної професії.

Олександра розповіла про процес надання консультацій:

У нас є дні прийому. Це понеділок і вівторок з 11:00 год до 15:00 год. Тобто у ці дні у нас присутні два чергових студенти, які безпосередньо приймають клієнтів. Їхня задача – заповнити реєстраційну картку (де вони вписують контактну інформацію), збирають документи і віддають на реєстрацію. Після цього визначаю в яку влініку необхідно надіслати цю справу. Там обирають двох студентів і керівника, які будуть вести цю справу. Вони зустрічаються з клієнтом. ПОтім аналізують норматично-правові акти та судову практику і описують письмову консультацію, яку надають клієнти. При цьому, весь процес відбувається під керівництвом викладача“.

При університеті функціонують декілька юридичних клінік:

  • клініка адміністративного права;
  • клініка трудового права та трудового забезпечення;
  • клініка цивільного права;
  • клініка земельного права.

Микола Удод додав, що планується відкривати п’яти відділення юридичної клініки: “Фінансове шахрайство”. За його словами,  клініка розпочне роботу з другого семестру. Така ідея виникла  через збільшення (на 47%)  фінансового шахрайства.

Ми випускаємось з юридичної клініки майже підготовленими професіоналами. Тому що ми набуваємо навичок спілкування з клієнтами. Це також робота в команді, адже щотижня у нас відбуваються збори юридичної клініки, де ми обговорюємо справи. Це робота з процесуальними документами – складання позовних заяв. Думаю, це дуже крутий досвід для нас. І зараз ми проходимо виробничу практику і багато наших студентів отримують позитивні відгуки, адже вони справді готові професіонали“, – додає Олександра Руденко.

Представники юридичної клініки ДонНу розповіли про юридичну клінічну освіту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X