Що таке булінг та як з ним боротися?
Що таке булінг та як з ним боротися?

4 травня – Міжнародний день боротьби з булінгом. Згідно статистичних даних близько 80% українських дітей піддаються цькуванню, навіть не усвідомлюючи цього.

Тому напередодні, 3 травня, клініцистки юридичної клініки «Захист» навчально-наукового інституту № 1 Національної академії внутрішніх справ Софія Щур та Юлія Франчук спільно з науково-педагогічними працівниками академії завітали до Стайківського ліцею «Світоч» і його філію, де провели зі школярами правопросвітницьке заняття щодо запобігання булінгу та домашньому насильству, а також відповідальності неповнолітніх.

Що таке булінг та як з ним боротися?

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом, приниженнями та самоствердженням за рахунок іншої дитини. Він може проявлятися у вигляді тиску, цькування, погроз, ігноруваня , а також фізичних знущань.

Від булінгу страждають як і жертви, так і агресори. Адже вони переживають емоційні проблеми, не можуть побудувати нормальних відносин з іншими дітьми. Такі діти потребують підтримки з боку дорослих.

Тому під час правопросвітницьких занять зі школярами клініцистки акцентували увагу на детермінантах, ознаках булінгу і домашньому насильству, розповіли про заходи запобігання цим негативним суспільним явищам. Софія Щур та Юлія Франчук надали практичні поради школярам, акцентуючи увагу присутніх на необхідності звернення за допомогою до дорослих (батьків, вчителів, старших братів і сестер), тих кому вони довіряють. Також школярам рекомендовано не піддаватися на цькування, не реагувати та не вестися на провокації від кривдника, який намагається вивести з рівноваги і викликати страх.

Під час зустрічі учні активно відповідали на запитання, ділилися враженнями та особистими переживаннями. Окрім цього, Софія та Юлія мали змогу поспілкуватися з кожним школярем окремо.

Що таке булінг та як з ним боротися?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X