Клініцисти ЧНУ ім. П.Могили відвідали вебінар “Гендер і оплата праці”
Клініцисти ЧНУ ім. П.Могили відвідали вебінар "Гендер і оплата праці"

25 лютого 2023 року клініцисти юридичної клініки «Veritas», студенти юридичного факультету взяли участь в онлайн-дискусії, приуроченій до Європейського дня рівної оплати праці чоловіків і жінок на тему: «Гендер і оплата праці».

Спікерками виступили:

Тетяна Сліпченко  – PhD, юристка, економістка, експертка в трудовому та медичному праві, засновниця консалтингового бюро «Юридичний супровід Тетяни Сліпченко»,

Галина Казначей  – експертка та консультантка з питань трудового законодавства та оплати праці, авторка у фахових виданнях для кадровиків та бухгалтерів.

Також запрошеною гостею була Оксана Валеріївна Валецька  – кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри історії та теорії держави і права юридичного факультету ЧНУ ім. Петра Могили.

Присутні розібрали основні аспекти гендерної сегрегації ринку праці, механізми виникнення гендерного розриву, причини виникнення та шляхи подолання гендерної нерівності в оплаті праці.

Спікерки поділилися практичними напрацюваннями щодо тонкощів роботи експертів з питань трудового права; зробили огляд міжнародного та українського законодавства щодо рівності  в оплаті праці; надали дані таблиць статистичних даних та аналітичних досліджень причин гендерного розриву в оплаті праці. Розповіли, які вимоги в рекламі про вакансії та продемонстрували реальні оголошення при прийомі на роботу. Розібрали юридичні аспекти та питання протидії мобінгу в трудових правовідносинах.

Студенти дізналися про такі поняття, як:

🔹мізогінія, гендерні квоти та гендерні стереотипи;

🔹«скляний» підвал, стеля і ліфт;

🔹«бігова доріжка для матерів»;

🔹фемінізація бідності;

🔹«чоловічі» та «жіночі» сфери на ринку праці.

Дякуємо спікеркам за надзвичайно актуальний і цікавий захід та корисно проведений час !

Клініцисти ЧНУ ім. П.Могили відвідали вебінар “Гендер і оплата праці”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X