Юридичні клініки представили методичні розробки тренінгу “Податки – це просто”
Юридичні клініки представили методичні розробки тренінгу “Податки – це просто”

Студенти юридичних клінік України представили методичні розробки тренінгу “Податки – це просто”. Переможцями конкурсу стали студенти Юридичної клініки “Астрея” Київського університету ім. Бориса Грінченка. На основі їх роботи будуть проведені тренінги в дев’яти школах Київщини. Також тренінги плануються проводити у школах серед учнів середньої ланки загальноосвітніх шкіл.

26 лютого у стінах Академії адвокатури України відбулося представлення методичних розробок тренінгу на тему: “Податки – це легко” серед представників юридичних клінік Київщини.

Юридичні клініки представили методичні розробки тренінгу "Податки - це просто"

Участь у конкурсі взяли студенти 4 юридичних клінік:

Під час заходу кожна команда виступила із представленням власним методичних розробок, після чого відбулося підбиття підсумків та оголошення переможців. Кожна висвітлена робота була унікальною та мала цікаву та пізнавальну інформацію викладену в доступній формі для сприйняття цільовою аудиторією.

Оцінював роботи студентів суддівський склад, який був представлений досвідченими фахівцями:

  • Андрій Галай, д.ю.н., професор, Голова Асоціації юридичних клінік України;
  • Ірина Хома, практикуюча психологиня;
  • Ярослав Малик, завідувач Юридичної клініки “Захист” Національної академії внутрішніх справ.

Юридичні клініки представили методичні розробки тренінгу "Податки - це просто"

За результатами експертного оцінювання, перемогу в конкурсі отримали студенти Юридичної клініки “Астрея” Київського університету ім. Бориса Грінченка. На думку суддів, студенти найбільш вдало з акцентувати увагу на податках, які сьогодні сплачують діти, у разі наявності у них об’єкта оподаткування та податкової дієздатності.

На основі методичної розробки, що була визнана найкращою, будуть проведені тренінги у дев’яти школах Київщини. Також тренінги планується проводити у школах серед учнів середньої ланки.

Друге призове місце посіла команда Навчально-практичної лабораторії “Юридична клініка” Університету державної фіскальної служби України. Її представники систематично та комплексно розкрили найважливіші питання про податки, використали різні інструменти інтерактивних методик викладання в правопросвітницькій діяльності, знайшли пізнавальні відео по тематиці.

Третє місце отримала методична розробка команди Юридичної клініки “Право і практика” Білоцерківського національного аграрного університету. Студенти юридичної клініки чітко окреслили порядок проведення тренінгу та висвітлили ефективні способи подачі матеріалу для швидкого засвоєння школярами.

Четверте місце отримала команда Навчальної юридичної консультації Академії адвокатури України, в якій було використано візуалізаційні способи подачі інформації з використанням дошки для малювання, відео та презентації, що зацікавило слухачів та встановило зворотній зв’язок.

На завершення, судді коротко підсумували виступи учасників.

“Проведений конкурс допоміг студентам-консультантам на практиці застосувати отриманні знання і щодо методик викладання, складання методичних розробок знання в податковій сфері та навчитися працювати в команді злагоджено та ефективно”, – переконана організаторка конкурсу Тетяна Шолкова, заступниця Навчально-практичної лабораторії “Юридична клініка” Університету державної фіскальної служби України.

За словами судді Ірина Хоми, такий захід є важливим, адже він спрямований на обрання кращої методичної розробки, яка найбільш вдало підходить для цільової аудиторії (такої як школярі) та забезпечує зворотній зв’язок, а не просто покликаний на викладення необхідного матеріалу.

“Ми не очікували на такий чудовий результат. Були впевненні, що маємо хорошу ідею, але результат конкурсу до останньої хвилини залишався невідомим. Цей захід допоміг подивитися на одну і ту ж тему з різних сторін та проаналізувати ті аспекти, які потребують доопрацювання та покращення”, – зазначають переможці конкурсу.

Юридичні клініки представили методичні розробки тренінгу "Податки - це просто"

Конкурс є частиною заходів регіональної ініціативи “Інноваційні методики викладання в правопросвітній діяльності юридичних клінік для школярів середньої ланки ЗОШ” в межах проєкту “Посилення регіональної та міжсекторальної співпраці юридичних клінік Київщини”, який впроваджується Навчально-практичною лабораторією “Юридична клініка” ННІ права Університету державної фіскальної служби України за проєктом “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Юридичні клініки представили методичні розробки тренінгу “Податки – це просто”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X