Юридична клініка “Ex aequo et bono” в Миколаєві – успішний соціальний і освітній проєкт
Юридична клініка “Ex aequo et bono” в Миколаєві – успішний соціальний і освітній проєкт

Всі ми хочемо, щоб Україна нарешті стала справжнім правовою державою, де всі будуть рівні перед законом. Але чи можливо це в країні, де більшість громадян не знає своїх прав? Такі люди абсолютно безпорадні в складних життєвих ситуаціях, та й важко в звичайному житті, коли потрібне знання законів.

Чи можна виправити ситуацію? Можна, наприклад, за допомогою спеціальних проектів, які спрямовані на підвищення загальної правової культури. Цим впритул займається юридична клініка “Ex aequo et bono”, створена при факультеті морського права Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова.

Клініка з’явилася у 2000 році з метою надання безкоштовної правової допомоги соціально вразливим членам суспільства та підвищення професійного рівня студентів під керівництвом викладачів.

Юридична клініка намагається максимально усунути правову неграмотність серед населення за допомогою роз’яснювальної роботи на підприємствах, в установах і організаціях Миколаївщини, через проведення конференцій, лекцій, круглих столів, семінарів.

Юридична клініка "Ex aequo et bono" в Миколаєві - успішний соціальний і освітній проєкт_3

Юридична клініка – це практична лабораторія, в якій студенти, консультуючи людей, навчаються самі. Адже консультації проходять під керівництвом досвідчених викладачів-практиків. Можна сказати, що це форма інтерактивного навчання студентів, поєднання теоретичних напрацювань та практичного досвіду. Такий підхід дозволяє формувати нове покоління юристів, орієнтованих на громадянське суспільство.

У виграші й ті, хто звертається за допомогою. Не завжди безробітні люди, самотні мами, учасники бойових дій, переселенці можуть оплатити послуги юриста. Проте можуть отримати правову консультацію у юридичній клініці. А якщо випадок настільки складний, що студент не впорається, то допоможе досвідчений викладач. Так університет простягає руку допомоги своїм співгромадянам.

Юридична клініка "Ex aequo et bono" в Миколаєві - успішний соціальний і освітній проєкт_2

Серед нагород юридичної клініки:

  • перше місце серед юридичних клінік за кращу організацію роботи (2015);
  • подяка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за вагомий внесок у реалізацію державної політики, високий професіоналізм, вклад в розвиток безоплатної правової допомоги (2016);
  • нагорода “Юрист року Миколаївщини” в номінації “Правозахисна організація” (2018).

У березні 2020 юридична клініка пройшла конкурсний відбір для участі в проекті “Консультації юридичних клінік для споживачів фінансових послуг” у напрямку правова освіта.

Хто ж може звернутися за допомогою до юридичної клініки? Відповідь – усі, кому вона потрібна. При цьому, правові консультації безкоштовні. Отримати консультації можна з питань адміністративного, сімейного, цивільного та трудового права.

Контакти юридичної клініки: 

адреса: м. Миколаїв, пр. Героїв України, 9, к. 612 (6 поверх)

тел.: (0512) 71 17 33.

e-mail: clinic.nuos@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/clinic.nuos/ 

Юридична клініка “Ex aequo et bono” в Миколаєві – успішний соціальний і освітній проєкт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X