Обмін досвідом або як проходили перші NCCC в Польщі.
Обмін досвідом або як проходили перші NCCC в Польщі.

Досвід та знання – це те, по що ми приходимо до юридичних клінік. Зазвичай це означає, що ми будемо навчатися у досвідченого викладача та розбирати різноманітні кейси, але насправді юридична клініка – це дещо більше.

Ми – ЮК  “Pro bono” Національного Університету “Острозька академія”, і ми виходимо за кордони. Цьогоріч, а саме 9-11 березня ми відвідали перші National Client Consultation Competition у Польщі (далі-NCCC). Змагання проводились у місті Люблін на базі Люблінського Католицького університету ім. Я. Пабла ІІ, та фінансувалися Міністерством освіти Польщі. NCCC проходили у 3 дні.

Першого дня відбулося відкриття та декілька цікавих та корисних тренінгів для учасників та гостей. Ми відвідали тренінг з консультування професора Свенсона. Ділейні Р. Свенсон є професором права Католицького університету Любліна та директором та засновником Центру покращення юридичних навичок. Тренінги від цього чоловіка це щось неповторне, тільки заради цього варто було відвідати Люблін та замання.

День другий. 10 березня проводилися закриті раунди, на яких були присутніми учасники команди, клієнт та судді, тому ми насолоджувалися красою старого міста Любліна, а там є на що подивитися.

Третього дня ми мали змогу подивитися фінал, та дізнатися хто ж таки буде представляти Польщу на ICCC 2018 та складе конкуренцію нашим “пробонівцям” в Мастрихті. Ігри були надзвичайно цікавими, та варто зазначити, що усі етапи змагань з консультування в Польщі проводяться англійською мовою, і перемогу з 3 команд фіналістів здобули “господарі”, а саме команда Католицького університету. На цьому і закінчилися 3 денні змагання, проте не закінчився наш Poland Study Visit.

Наступного дня, четвертого за рахунком, нас чекала надзвичайно насичена програма. А саме ми відвідали

  • юридичну клініку Католицького університету Любліна
  • центр арбітражу та медіації юридичної клініки КУЛю
  • тренінг від Ірини Козак в The Rule of Law Institute Foundation
  • тренінг від Ділейні Свенсона
  • Університет Марії Кюрі-Склодовської

Що ми дізналися? Величезну кількість інформації та питань для вивчення. Що б з цього було цікаво Вам?

Юридична клініка у КУЛі складається з спеціалізованих за галузю права підрозділів, зокрема і кримінального, а також центру арбітражу та медіації. Клініцисти надають лише письмові, завірені куратором, консультації. В цендрі арбітражду та медіації також працюють куратори, які займаються цими видами позасудового вирішення спорів.

Тексту мало щоб розповісти про наш обмін досвідом з польськими колегами, тому закликаємо і Вас влаштовувати такі заходи, та виходити “за кордони”, як це зробили ми – Юридична кнініка “Pro bono” Національного Університету “Острозька Академія”

Авторка публікації: Мар’яна Дишко

Обмін досвідом або як проходили перші NCCC в Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X