Порушення прав учасників бойових дій: закономірність чи випадковість
Порушення прав учасників бойових дій: закономірність чи випадковість

Уже не вперше консультанти юридичної клініки «Феміда» Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) надають безоплатну правову допомогу громадянам області. Зокрема, на звернення учасника бойових дій, який за висновком МСЕК визнаний як людина з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни, члени юридичної клініки домоглися відновлення прав особи, яка претендувала на визнання отриманого поранення військовослужбовцем під час захисту Батьківщини.

Військовослужбовець повідомив, що брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі проведення бойових дій, де й отримав поранення, яке стало підставою його звільнення у запас за станом здоров’я. Однак під час огляду МСЕК в матеріалах справи не було довідки про обставини травми і, власне, з цих підстав отриману інвалідність не визнали як таку, що отримана під час захисту Батьківщини. У зв’язку із цим, військовослужбовець, який віддав своє здоров’я, захищаючи нашу державу від військової агресії на сході України, був безпідставно позбавлений тих гарантій, які задекларовані нашою державою, зокрема законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Проконсультувавши військовослужбовця, учасники юридичної клініки підготували близько десяти різного виду звернень і клопотань до різних органів виконавчої влади. На підставі отриманої від юридичної клініки «Феміда» консультацій за позовною заявою військовослужбовця було відкрите провадження у цивільній справі № 346/3967/17 «Про визнання юридичного факту». Окрім цього, керівництвом військової частини А3085 підготовлено та направлено на адресу заявника уточнену довідку про обставини травми №1128.
У результаті, рішенням ВЛК МОУ Західного регіону винесена постанова № 541, якою визнано отримане поранення військовослужбовцем під час захисту Батьківщини, внаслідок чого особі-заявнику Міністерством оборони України виплачено одноразову грошову допомогу в сумі 475 000 грн. та надано субвенції з державного бюджету у вигляді грошової компенсації для придбання житла в сумі 750 000 грн. Додатково органами пенсійного фонду України особі здійснено перерахунок пенсії за 2018 рік і виплачено різницю в сумі – 32 000 грн.

Отже, кожен, хто потребує юридичної допомоги, може звертатися до консультантів юридичної клініки «Феміда» Прикарпатського факультету НАВС для вирішення правових проблем.

Порушення прав учасників бойових дій: закономірність чи випадковість

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X