Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід
Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

10 грудня 2018 року, було проведено круглий стіл на тему, що розкривала права студентів та їх захист.

Ініціаторами цього заходу стали Юридична клініка педагогічного університету імені Володимира Винниченка та Донецький національний медичний університет.

Актуальність теми круглого столу зумовлена гостротою питання дотримання та захисту прав студентів, визначених на законодавчому рівні нашої держави і міжнародними договорами.

Метою круглого столу стало обговорення прав студентів за чинним законодавством України, їх захист і дослідження досвіду зарубіжних країн.

З Вітальним словом виступив ректор педагогічного університету, доктор філологічних наук, професор,заслужений працівник освіти України, Олег Анатолійович Семенюк, який акцентував увагу на високому рівні проведення правопросвітницьких заходів юридичної клініки університету у співпраці з Головним територіальним управлінням юстиції в Кіровоградській області та громадськими організаціями і зосередив увагу на актуальності теми круглого столу.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Керівник юридичної клініки Валентина Іванівна Владимирова наголосила, що одним із пріоритетних завдань кожної демократичної держави є дотримання прав людини, захист її життя, здоров’я і статус прав студентів, визнані на законодавчому рівні та міжнародними договорами. Щоб реалізувати можливість надану законами, необхідно чітко знати на що мають права студенти і як їх захистити.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Начальник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Вадим Володимирович Гуцул акцентував увагу на проведенні серйозних правопросвітницьких заходів з актуальних питань на базі педагогічного університету за участі ініціативних студентів та громадських організацій. Анонсував план проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня права. Та зосередив увагу на тому, що за допомогою інформаційних заходів, друкованих та електронних ЗМІ, намагались донести максимальну кількість інформації для населення з роз’яснення правових питань.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Представник Української Гельсінської спілки з прав людини Євгеній Олегович Горницький дав пораду студентам: у навчальній діяльності використовувати європейські документи і зазначив, що важливе розуміння Декларації з прав людини та Конвенції про захист прав людини, якими ми можемо керуватись у різних життєвих ситуаціях.

Представниця Асоціації жінок України “ДІЯ” Шкурупій Юлія наголосила на тому, що такі заходи розкривають болючі питання, які раніше взагалі не порушувались. Також, Юлія розповіла про роз’яснення прав людини у минулий період і в нинішній час розвитку українського суспільства.

Доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри державно-правових дисицплін та адміністативного права Соболь Євген Юрійович акцентував увагу на перспективах розвитку правової освіти населення, починаючи з дитячого садка і закінчуючи вищим навчальним закладом. Запропонував новий підхід щодо розширення курсу правознавства у вищих навчальних закладах з прав та обов’язків майбутніх працівників пов’язаних з їх фахом. Зазначив, що юридична клініка стала відправною точкою, де піднімаються важливі питання правового характеру, які турбують сьогодні суспільство.

Радник з прав людини гендерних питань і громадянського суспільства з реформування цивільного складу безпеки Консультативної місії ЄС Юлія Сербіна розповіла про співпрацю з Кропивницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, відкрила питання освітньої проблеми і частково зачепила питання гендерної рівності.

Виконавчий директор громадської організації Флора – Шестакова Людмила Володимирівна зробила наголос на важливості прав студентів та їх захисту на сучасному етапі розвитку нашого суспільства.

Представник Донецького національного медичного університету м. Кропивницький, доцент Зеленко Інна Павлівна зазначила, що на круглому столі ми розлядаємо не лише позитивні, а й негативні аспекти, що стосуються прав та обов’язків медичних працівників і їх захисту.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Представник Кіровоградського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Ворона Сергій Олександрович розповів про проведення ДНК експертизи, та зазначив, у яких випадках, студенти можуть пройти ДНК експертизу.

ФіліяДобра – Христина Белінська, розповіла про співпрацю з Міністерством юстиції, про заходи, які проводяться для захисту прав жінок, дітей та осіб з інвалідністю і висловила подяку за запрошення до круглого столу.

Начальник відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції Кіровоградської області Білоброва Оксана Сергіївна, висловила своє враження про розвиток юридичної клініки та подякувала Міністерству юстиції, за проведення спільних заходів.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Студентка IV курсу факультету історії та права Матяж Анна, детально розкрила питання прав та обов’язків студентів України, посилаючись на чинне законодавство. Начальник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області, Гуцул Вадим Володимирович звернувся до студентів з питанням про реалізацію їхніх прав та обов’язків у педагогічному університеті. Студенти акцентували уваги на тому, що в університеті є всі умови для проведення навчально-виховного процесу.

Також виступив студент Донецького національного медичного університету, який наголосив на важливості проблеми міста щодо зниження оплати на проїзд для студентів. Вадим Володимирович ґрунтовно розкрив можливість вирішення даної проблеми.

Представник Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіла про надання безкоштовної допомоги незахищеним верствам населення а також про специфіку такого центру.

Головний спеціаліст відділу правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області Піскун Віра Михайлівна анонсувала заходи на які будуть запрошені студенти, діти та батьки. А також показала ляльок Юстимчик іЮстимка, які тепер також будуть представниками Міністерства юстиції і брати участь у право просвітницьких заходах.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Студентка IV курсу Зінов’єва Ольга, розповіла про право на академічну мобільність, акцентувала увагу на головних рисах та преференціях академічної мобільності.

Активну участь в обговоренні окресленої проблеми круглого столу взяли участь професорсько-викладацький склад кафедр державно-правових дисциплін та адміністративного права, галузевого права та правоохоронної діяльності на чолі з деканом факультету історії та права, доцентом Філоретовою Ларисою Мартівною.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

За підсумками проведення круглого столу, логічним подовженням дискусій та узагальненням розкритих думок щодо опрацьованої проблеми стала можливість публікації у факультетському збірнику з актуальних проблем національного законодавства.

У роботі круглого столу взяли участь: Головне територіальне управління юстиції в Кіровоградській області; Донецький національний медичний університет; Консультативна місія ЄС; ГО “Територія успіху”; ГО “Флора”; ГО “Представництво асоціації жінок України “ДІЯ” в м. Кропивницькому”, Кіровоградський Інститут розвитку людини, Кропивницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Управління патрульної поліції в Кіровоградській області, Кіровоградський науково-дослідний екпертно-криміналістичний центр МВС України, Філія “Добра”.

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Права студентів та їх захист: національний та зарубіжний досвід

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X