Нові кроки на шляху удосконалення юридичних клінік

{Сьогодні, 14 грудня, нарешті відбулося перше засідання робочої групи з удосконалення Типового положення про юридичну клініку вищого навчального закладу. Цей захід дав перший поштовх для інституціоналізації юридичної клінічної діяльності в Україні, що створить нові можливості для покращення якості правничої освіти в нашій державі.

На заході були присутні представники юридичних клінік вищих навчальних закладів, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, USAID, ОБСЄ, серед яких Роман Греба, заступник Міністра освіти і науки України, керівник апарату, Микита Ярмистий, директор департаменту правового забезпечення МОН, Ашот Агаян, юридичний радник програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя», та Ірина Іванків, координатор проектів ОБСЄ в Україні. Члени Асоціації юридичних клінік України та видатні науковці прийняли активну участь у формуванні плану майбутньої діяльності робочої групи.

На засіданні мали змогу висловитися усі члени робочої групи. Під час палкої конструктивної дискусії були обговорені питання організації, структурування та плану діяльності робочої групи. Головна мета зустрічі була досягнута. Усі присутні одностайно погодилися з тим, що Юридичні клініки мають бути визнані структурним підрозділом вищого навчального закладу. Крім того, обговорили пропозиції до типового положення про юридичну клініку вищого навчального закладу. Для розробки окремих розділів Типового положення було вирішено сформувати підгрупи, до яких мають змогу приєднатися усі бажаючі члени робочої групи. Кінцевим терміном роботи підгруп було встановлене 30 січня. Було також обрано голів кожної з підгруп:

Загальні положення – Юлія Матвєєва
Організація діяльності – Титко Анна
Навчальний компонент – Андрій Галай
Юридична клініка як суб’єкт надання правової допомоги – Віталій Єлов
Правопросвіта – Марія Цип’ящук

Ми дякуємо Міністерству освіти і науки України за розуміння нагальної необхідності інституціоналізації Юридичних клінік та організацію робочої групи. Тепер все залежить лише від наших колег. Ми сподіваємося, що всі члени робочої групи плідно попрацюють та ефективно долучяться до розробки Типового положення.

Нові кроки на шляху удосконалення юридичних клінік
X