Обмін досвідом із канадськими колегами

Зустріч відбулась 21 жовтня на базі Юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Вона відбулася за сприянням ІРЦ «Правовий простір». Представники від Асоціації юридичних клінік України, у особі виконавчого директору Андрія Галая та представника правління Миколи Удода, та студенти Юридичної клініки отримали нагоду особисто у неформальній обстановці поспілкуватись з іноземними юристами – Michele M. Leering та Hugh Tye. Закордонні гості є лідерами юридичних клінік у провінції Онтаріо, Канада.

Особливості юридичних клінік у кожній з країн: Україні та Канаді, – це, напевно, найбільше цікавило напередодні зустрічі. Виявилось, що система надання правової допомоги в кожній провінції Канади є різною, а в деяких з них відсутні юридичні клініки. Як стало відомо зі слів гостей, досвід роботи з етнічними меншинами в Канаді надзвичайний. Не тільки юридичні клініки, а й інші організації активно залучають представників корінного населення для кращої взаємодії та довіри. Окремою темою для обговорення стало питання необхідності наукового дослідження проблемних питань, із якими стикаються юридичні клініки. Пані Michele порівняла вирішення подібних проблем без проведення ретельних наукових розробок із «накладанням лейкопластиря на зламану ногу», оскільки не може бути ефективним та є зайвим витрачанням ресурсів.

По завершенню зустрічі ми перейшли до обговорення комунікаційної стратегії Асоціації юридичних клінік України, до якого залучилися представники ІРЦ «Правовий простір» Анна Мартинюк та Володимир Орловський, які вже 4 роки ведуть інтернет-портал ІРЦ «Правовий досвід». Правильне ведення сайту є важливим для розвитку юридичного клінічного руху України в цьому напрямку. Було обговорено необхідність вироблення чітких вимог до статей, дотримання цілей та мети створеного інтернет-сайту. Асоціація юридичних клінік України сподівається на подальшу тісну та плідну співпрацю.

Обмін досвідом із канадськими колегами
Scroll Up
X