Обрано 6 ЗВО, які отримають експертну підтримку в розбудові системи антикорупційного комплаєнсу
Обрано 6 ЗВО, які отримають експертну підтримку в розбудові системи антикорупційного комплаєнсу

Асоціація юридичних клінік України провела відбір серед українських закладів вищої освіти, що виявили готовність оцінити корупційні ризики та розробити антикорупційну програму. За його результатами було визначено 6 університетів, які разом з експертами АЮКУ працюватимуть над побудовою системи антикорупційного комплаєнсу:

  • Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
  • Київський університет імені Бориса Грінченка
  • Луцький національний технічний університет
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця
  • Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
  • Херсонський державний університет

Протягом наступних 8 місяців експерти проєкту навчатимуть антикорупційних уповноважених ЗВО оцінювати корупційні ризики та вибудовувати систему їх попередження, розроблять антикорупційну програму, яка відображатиме специфіку кожного ЗВО, а також у співпраці з юридичними клініками проведуть тренінгове навчання студентів щодо інструментів їх впливу на антикорупційну політику університетів.

Такі кроки допоможуть пілотним закладам вищої освіти зробити процес управління корупційними ризиками більш системним. У фокусі проєкту – посилення професійних компетенцій антикорупційних уповноважених і їх готовності впроваджувати існуючі стандарти діяльності, а також залучення студентства як активних агентів впливу на антикорупційні практики університетів.

Відбір та подальша співпраця з українськими ЗВО є частиною проєкту АЮКУ «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика», що реалізується за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».

Обрано 6 ЗВО, які отримають експертну підтримку в розбудові системи антикорупційного комплаєнсу
X