Олімпіада юридичних клінік з консультування клієнтів 2019. Реєстрацію відкрито!

23-24 лютого 2019 року Асоціація юридичних клінік Україні на базі Національного університету “Острозька академія” (м. Острог, Рівненська область) проводитиме Національну Олімпіаду юридичних клінік з консультування клієнтів 2019!

Реєстрація завершується 12 лютого 2019 року. 

Олімпіада з консультування – це унікальні змагання серед юридичних клінік України, які моделюють процес прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів (учасників юридичної клініки), які діють як юристи (адвокати, юрисконсульти, юристи-практики) та клієнта, роль якого виконує запрошений актор. Оцінюють учасників колегії (панелі) журі в складі не менше трьох суддів.

За кілька десятків років цей конкурс показав свою практичну цінність, адже він допомагає учасникам – майбутнім професійним правникам – підвищити власну майстерність при провадженні юридичної практики; розвинути аналітичні та комунікативні навики в роботі з клієнтом. А ще проведення змагань на національному рівні дозволяє підтримати обмін досвідом якісної підготовки юристів на міжнародному рівні, де Україна була представлена вже близько десяти разів.

В Україні Змагання відбуваються вже п’ятий рік поспіль, а загалом – більше десяти разів. Переможець Олімпіади отримає можливість представляти Україну на Міжнародних Змаганнях з консультування клієнтів ім. Л. Брауна Ф. Мостена, які відбудуться з 3 по 6 квітня 2019 року у столиці Ірландії – м. Дублін.

Враховуючи актуальність для правових питань у сфері антикорупційного законодавства, особливо у цьому році, Асоціація обрала темою Змагань “Корупційні злочини та правопорушення”.

Завантажити фабули Олімпіади з консультування клієнтів 2019.

До участі в Олімпіаді допускаються учасники (консультанти) юридичних клінік України, які стали переможцями внутрішнього раунду Змагань з консультування або направлені (визначені) юридичною клінікою. До реєстрації в Олімпіаді допускається одна команда від юридичної клініки. У випадку, якщо бажаючих команд в юрклініці є кілька – пропонується провести попередній внутрішній відбір.

Що нового у цьому році?

  1. Цьогорічна Олімпіада відбуватиметься виключно англійською мовою.
  2. Процес реєстрації включатиме попередній відбірковий етап (детальніше нижче – в умовах реєстрації)
  3. Максимальна кількість команд-учасниць – 12. У випадку більшої кількості заявок, журі, яке складатиметься з майбутніх суддів Олімпіади, обере учасників за результатами оцінювання завдання відбіркового етапу.
  4. Змагання проходитимуть у два півфінальних раунди, в яких братимуть участь усі команди, та фінального раунду.
  5. Витрати на проїзд, проживання та харчування команди покривають самостійно. Також умовою участі в цьогорічних змаганнях є сплата організаційного внеску в розмірі 300 (трьохста) гривень з команди. Організаційний внесок сплачують лише відібрані команди по прибуттю на Змагання.
  6. Організатор забезпечує підбір та участь суддів, акторів, які виконуватимуть ролі клієнтів, а також нагородження учасників дипломами. Також Організатор сприяє у подальшій комунікації команди з Оргкомітетом міжнародних змагань.
  7. Організатор надає командам відібраним до участі у Змаганнях логістичну інформацію щодо орієнтовної вартості та місць для проживання й харчування, іншу організаційну інформацію.

У зв’язку зі означеними змінами, Правила Олімпіади були викладені у новій редакції. Критерії оцінювання не змінювалися.

Завантажити Правила та Критерії оцінювання Олімпіади з консультування клієнтів 2019.

 

Для реєстрації команді необхідно заповнити реєстраційну форму, яка включає виконання відбіркового завдання, а саме: запис відео – фрагменту інтерв’ювання клієнта, яке охоплює вступний етап інтерв’ю – від знайомства до початку вільної розповіді клієнта. Інтерв’ю проводиться англійською мовою. Команда довільно обирає клієнта, фабулу (за потреби). Обов’язковими умовами цього завдання є: 1) тривалість до 10 хв.; 2) анонімність – тобто, ніщо у відео не повинно вказувати на приналежність команди до певної юридичної клініки чи закладу освіти; 3) звук на відео повинен бути достатньо якісним, щоб члени журі могли чітко чути, про що говорять консультанти та “клієнт”. Також, розмір відео не повинен перевищувати 100 Мб (!допустимий розмір збільшено!), тому, за потреби, слід попередньо його стиснути. Це можна зробити за допомогою будь-якого безкоштовного сервісу, наприклад:

https://www.ps2pdf.com/compress-mp4

https://clipchamp.com/en/video-compressor

https://www.youcompress.com/

Корисними для виконання цього завдання можуть бути відео із Міжнародних Змагань попередніх років (англомовні), оскільки національні та міжнародні критерії, здебільшого, співпадають.

Зверніть увагу, що відбір учасників Змагань відбуватиметься саме за результатами оцінки цього завдання!

Реєстрація завершується 12 лютого 2019 року о 23.59. Підтвердження або відмову в участі зареєстровані команди отримають на зазначені у реєстраційній анкеті електронні адреси не пізніше 15 лютого 2019 року.

Зареєструватися для участі в Олімпіаді юридичних клінік з консультування клієнтів 2019.

 

Базова логістична інформація:

Проїзд: дістатися до Острога можна потягом (рекомендуємо також дивитися станції Кривин, Здолбунів, Рівне), або автотранспортом чи BlaBlaCar (також можна доїздити до Рівного чи Здолбунова, а звідти маршрутним автобусом, який ходить кожні 10-15 хвилин – до Острога приблизно 40-60 хв., вартість з Рівного до Острога становить 45 грн.)

Проживання: може бути забезпечене у приміщеннях квартирного типу від університету (орієнтовна вартість для однієї людини за добу – 150 грн.), або ж у готелях “Маестро” чи “Атлант”. Із актуальними цінами на проживання можна ознайомитися на сайтах цих готелів або зателефонувавши за вказаними номерами. Усі зазначені локації знаходяться від НУ “Острозька академія” на відстані від 5 до 15 хв. пішого ходу.

Харчування: В приміщенні університету діє кілька закладів швидкого харчування та одна їдальня, в якій орієнтовна вартість одного комплексу становить 50-70 гривень. Також, поруч з університетом є піцерія “Маестро”, де можна поїсти за приблизно таку ж ціну. Окрім того, поблизу є кілька супермаркетів та продуктових магазинів.

 

До уваги тих, хто чує про Олімпіаду вперше, наводимо кілька ключових фактів про ці Змагання:

Змагання в світі:

Міжнародні Змагання з консультування клієнтів ім. Л. Брауна Ф. Мостена вперше відбулися у 1985 р. і в них взяли участь три команди з Канади, США та Великобританії. Змагання змодельовані на основі Змагань з консультування клієнтів Американської асоціації адвокатів. Змагання з консультування клієнтів Американської асоціації адвокатів були створені і розроблені як юридична техніка викладання покійним професором Луї М. Браун з Університету Південної Каліфорнії в Школі права. У перших Змаганнях, які відбулися у1969 р. на міжуніверситетському рівні і мали назву “Конкурс Змодельованого Юридичного Офісу” – взяли участь дві школи. Відтоді Змагання проходили щороку. Американська асоціація адвокатів організовувала ці Змагання з 1973 року. Щороку у змаганнях брали участь понад 100 американських та канадських шкіл. Сьогодні ці Змагання поширилися серед багатьох країн у світі. Міжнародний конкурс був названий на честь Луї М. Брауна в 1993 році на знак визнання його як натхненника та засновника цих Змагань. У 2010 р. Змагання були перейменовані у Міжнародні Змагання з консультування клієнтів ім. Луї М. Брауна Фореста М. Мостена з метою визнання значного внеску Фореста С. Мостена, Каліфорнійського юриста, який вже більше 25 років є Президентом Змагань. Конкурс афілійований Міжнародною асоціацією адвокатів, і тісно співпрацює з юридичними товариствами та асоціаціями адвокатів по всьому світу.

Щороку інший університет, а часто – навіть й інша країна, проводить у себе Міжнародні змагання з консультування клієнтів. Так, у 2009 році ІССС проходило у Лас-Вегасі, штат Невада, США; у 2011 та 2018 – в Маастрихті, Нідерланди; у 2014 – в Пуерто-Ріко; у 2015 році – в м. Лінкольн, Небраска, США; у 2016 – у Канаді, Вінздор; у 2017 – у Великобританії, м. Кент. З 3 по 6 квітня 2019 року Змагання будуть проведені у м. Дублін, Ірландія.

Змагання в Україні:

В Україні Олімпіада з консультування клієнтів вперше була проведена у 2005 році на базі Національного університету “Острозька академія”. Відтоді на постійній основі змагання щорічно відбувалися приблизно до 2009-2010 року. Однак з того часу і до 2015 року проведення Олімпіади зупинилося через відсутність фінансування та ініціативи з боку представників юридичних клінік.

В березні 2015 року завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження” та БО “Українська Фундація правової допомоги” Національна Олімпіада юридичних клінік з консультування клієнтів була відновлена. В ній взяли участь 16 команд з усієї України.

Команда-переможець, за фінансової підтримки МФ “Відродження” та Американського Агентства з Міжнародного Розвитку (USAID) гідно представила Україну на Міжнародних Змагання в м. Лінкольн, штат Небраска, США. Після цього Олімпіада відбувалася ще два роки поспіль на базі НаУОА, а минулого року – в Університеті державної фіскальної служби, м. Ірпінь.  У 2019 році Олімпіада повертається до м. Острога.

 

Програма Змагань буде сформована за результатами реєстрації та додатково надіслана учасникам

 

Контактна особа із проведення Олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2019 – Марія Цип’ящук, +38 097 703 48 55, as.lc.ukraine@gmail.com

Олімпіада юридичних клінік з консультування клієнтів 2019. Реєстрацію відкрито!
Scroll Up
X