Опитування “Відновлення та захист прав жертв конфлікту”
Опитування “Відновлення та захист прав жертв конфлікту”

Колеги із Національної платформи “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію” проводять опитування на тему: “Відновлення та захист прав жертв конфлікту: роль амністії, альтернативних видів покарання та механізмів люстрації (очищення влади)”.

В Україні бракує альтернативних видів покарань, ефективних та дотичних до категорії комбатантів. Також не вироблені механізми амністії для ситуації збройного конфлікту, який розв1язаний Росією проти України. В той же час судова спроможність притягнення до відповідальності винних у збройному конфлікті не перевищує 40%. Механізм очищення влади, запроваджений в Україні, може бути взятий за основу, проте він потребує значного оновлення в сфері індикаторів, механізмів оцінки та перевірки фактів, встановлення правових обмежень для люстрованих осіб. Після доопрацювання цей механізм можна буде застосовувати до чиновників окупаційних адміністрацій ОРДЛО та, можливо, членів незаконних збройних формувань (НЗФ) , які вчинили правопорушення різного ступеню тяжкості, але не вчиняли воєнних злочинів/злочинів проти людяності. Але які альтернативні види покарань/амністію/люстрацію до яких категорій правопорушень слід застосовувати?

Пройти опитування можна ТУТ

Опитування проводиться в рамках проєкту “Побудова стійкості до конфлікту через діалог”, який реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Ваші відповіді дуже допоможуть у реалізації стратегії безпечної реінтеграції та перехідного правосуддя.

Опитування “Відновлення та захист прав жертв конфлікту”
X