Освітні помічники вступної кампанії  2022 для абітурієнтів та антикорупційних уповноважених: правопросвітнє відео та чатбот по роботі з корупційними ризиками.

Освітні помічники вступної кампанії  2022 для абітурієнтів та антикорупційних уповноважених: правопросвітнє відео та чатбот по роботі з корупційними ризиками.

Для забезпечення відкритої та прозорої системи цьогорічної вступної кампанії – Асоціація юридичних клінік України у співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції розробили просвітній відеоролик та інформаційний чатбот “Вступ без хабарів”.

Відеоролик та чатбот – дієві інструменти в протидії корупції, оскільки сприяють підвищенню правосвідомості та антикорупційної культури учасників вступної кампанії.

Інструкція по користуванню чатботом та відеоінструкція

І. Чатбот виконує функції віртуального помічника під час вступної кампанії, як для абітурієнтів, так і для уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції (далі – антикорупційні уповноважені).

Платформа чат-боту розміщена у Telegram і повністю реалізує функціонал мобільного додатку, що робить його легким у використанні.

Як розпочати роботу з чатботом?

Для початку роботи достатньо в пошуку мережі Telegram вписати назву “Вступ без хабарів” (@VstupBezHabarivBot) і, перейшовши до програми, натиснути кнопку “START”.

Далі – слід обрати роль Антикорупційного уповноваженого ЗВО чи абітурієнта та розділи, питання яких викликає зацікавленість чи потребу в роз’ясненні. На будь-якому кроці кожен матиме змогу повернутися на крок назад або до головного меню. Так, кожен користувач, який підключить чат-бот, зможе отримати найбільш своєчасну та актуальну інформацію про вступну кампанію.

Яка користь від чатботу?

Антикорупційним уповноваженим ЗВО за допомогою чат-боту можна швидко знайти детальний опис, джерела та заходи впливу на корупційні ризики вступної кампанії 2022, що стосуються:

 • організації вступної кампанії;
 • впливу на адміністрацію чи приймальну комісію;
 • внутрішні вступні випробування;
 • фальсифікацію результатів оцінювання, мотиваційного листа/співбесіди;
 • плагіат та компіляцію;
 • інші порушення.

Крім того, системою передбачено опцію онлайн-консультування для швидкого зв’язку з Національним агентством з питань запобігання корупції у разі виникнення додаткових запитань. Зазначивши свої контактні дані та вказавши текст свого звернення, чат-бот за лічені хвилини сформує запит та направить його на електронну пошту Національного агентства для подальшого розгляду та роз’яснення.

Абітурієнтам чатбот дасть можливість дізнатись про:

 • права вступника;
 • етапи вступної кампанії з можливістю підключення функції сповіщення;
 • електронний кабінет вступника;
 • перелік контактних даних будь-якого навчального закладу України.

Також вступники мають змогу отримати оперативну інформацію про можливі шляхи для повідомлення про виявлені факти вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень/інших порушень прав вступника. Про те, куди та як правильно подавати повідомлення про корупцію до закладів освіти; Міністерства освіти і науки України; Освітньому Омбудсмену чи до Національної поліції України.

ІІ. Просвітній відеоролик призначений сформувати обізнаність майбутніх студентів з антикорупційної тематики та в частині запобігання корупції під час вступної кампанії 2022. Поширення таких відео матеріалів допомагає охопити велику аудиторію абітурієнтів, що в свою чергу, сприяє формуванню нульової толерантності до проявів корупції чи інших порушень.

Тож, розміщуйте наведені ресурси на офіційних інформаційних ресурсах вашого закладу освіту.

Важливість поширення цих ресурсів серед учасників вступної кампанії зумовлена необхідністю:

 • попереджати корупційні правопорушення;
 • налагодити якісну взаємодію між учасниками вступної кампанії;
 • оптимізації ресурсів та виконання рутинного процесу щодо надання уніфікованих відповідей на найчастіші запитання, що виникають у абітурієнтів та антикорупційних уповноважених;
 • проводити просвітницьку діяльність щодо обізнаності учасників вступної кампанії з антикорупційного законодавства

Чатбот та відео підготовлені Асоціацією юридичних клінік України у співпраці з Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI)– провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується і впроваджується Міністерством закордонних справ Данії.

Освітні помічники вступної кампанії  2022 для абітурієнтів та антикорупційних уповноважених: правопросвітнє відео та чатбот по роботі з корупційними ризиками.
X