Права людини в Україні: юридичні клініки долучилися до паспортизації областей

Минулої п’ятниці, 23 грудня, відбулася презентація за результатами масштабного проекту «Правозахисна паспортизація областей», який впроваджувала група у складі представників Української Гельсінської спілки з прав людини та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, на етапі моніторингових місій також залучались експерти з інших організацій громадянського суспільства.

Цей проект став важливим для Асоціації юридичних клінік України. Не лише виконавчий директор, Андрій Галай, став його координатором, а й юридичні клініки (а точніше Юридична клініка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича) були залучені до одного з моніторингових візитів із прав людини.

Як зазначає виконавчий директор Асоціації юридичних клінік України, Андрій Галай: «Такі заходи породжують системну співпрацю між організаціями громадського суспільства, а тому потрібно і далі залучати активних клініцистів усюди, де можна реалізувати наші навчальні та соціальні цілі».

Юрій Ксьонжек, координатор Юридичної клініки Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, відзначив, що сильною стороною громадського моніторингу є неупередженість самого монітора, що ґрунтується, в першу чергу на ентузіазмі та бажанні принести певний вклад у формуванні громадянського суспільства. І як результат — маємо найбільш прозорі висновки за наслідками проведених моніторингів. Найбільш складним аспектом, як відзначив пан Ксьонжек, було побороти закритість державних установ. Так, у Чернівецькій області представники місцевої влади часто були скептичними по відношенню до громадських моніторів. Деякі з них відмовлялися співпрацювати посилаючись на відсутність відповідних повноважень у моніторів. Також представник Юридичної клініки Чернівецького національного університету відмітив важливість фундаментальних знань у сфері діяльності органів державної влади, оскільки без них монітор не може правильно аналізувати ситуацію.

Це вже не перший захід співпраці юридичних клінік з Українською Гельсінською спілкою з прав людини протягом цього року. Ми сподіваємося й надалі підтримувати тісні зв’язки та працювати у напрямку досягнення спільної мети.

Брошуру за результатами проекту, можна завантажити тут: http://helsinki.org.ua/publications/pravozahysna-pasportyzatsiya-oblastej-analitychnyj-ohlyad

Права людини в Україні: юридичні клініки долучилися до паспортизації областей
X