Правова допомога юридичної клініки у дії: скасування заборгованості на 26 тис. грн.

У Івано-Франківську юридична клініка Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника допомогла клієнту скасувати судовий наказ на стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення в розмірі 26 594,63 грн. А тепер детальніше , як і коли це було.

Серпень 2018 року

29  серпня 2018 року клієнт, мешканець міста Івано-Франківськ, уклав договір з ТзОВ “Станіславська теплоенергетична компанія” про відключення від мереж централізованого  теплопостачання житлового будинку і вже наступного дня, 30 жовтня були розроблені технічні умови на відключення від мереж.

Жовтень 2018 року

12 жовтня 2018 року погоджено проєктну документацію на відключення від мереж централізованого теплопостачання. І спільно з представниками Станіславської теплоенергетичної компанії будинок, де проживає клієнт, відключили від мереж централізованого теплопостачання. Після цього, клієнт звернувся до компанії щодо подальших кроків, де йому відповіли, що більше нічого не потрібно роботи.

Початок 2019 року

На початку року, клієнту зателефонували зі Станіславської теплоенергетичної компанії та повідомили про заборгованість, однак письмових повідомлень клієнт не отримував. При цьому, він пояснив, що квартира відключена від мереж централізованого теплопостачання; у компанії повідомили, що розберуться. Після цього повідомлень не надходило.

Травень 2019 року

20 травня 2019 року ухвалено судовий наказ №344/5949/19, провадження №2-н/344/189/19 року про стягнення на користь ТзОВ “Станіславська теплоенергетична компанія” заборгованості за послуги з централізованого опалення в розмірі 26 594,63 грн.

Лютий 2020 року

У банку клієнт дізнався, що виконавча служба заблокувала його рахунки. 27 лютого у виконавчій службі повідомили, що рахунки заблоковано через судовий наказ про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення. І, відповідно, на письмову заяву у Івано-Франківському міському відділу ДВС клієнт отримав копію судового наказу.

Поштовим чи електронним зв’язком, судовий наказ не надходив. На письмове звернення до Івано-Франківського відділення Укрпошти, повідомили, що Укрпошта готова надати інформацію щодо проходження реєстрових поштових відправлень у разі наданні їх тринадцятизначних номерів та при умові, що минув шестимісячний термін з дня їх прийняття до пересилання. Оскільки судовий наказ ухвалений 20 травня 2019 року, то шестимісячний термін минув.

Березень 2020 року

Клієнт звернувся з проблемою до юридичної клініки Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника та отримав фахову допомогу.

13 березня  відбулося засідання Івано-Франківського міського суду, де було ухвалено рішення № 344/5949/19, провадження № 2-с/344/16/20  про скасування судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення в розмірі 26 594,63 грн.

 скасування заборгованості на 26 тис. грн._2

Законодавча база

Відповідно до п. 9 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 23.12.2011 р. №14 “Про практику розгляду судами заяв у порядку наказного провадження“, наявність спору про право, яке є підставою для відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу, вирішується суддею у кожному конкретному випадку, виходячи із характеру та обґрунтованості заявленої матеріально-правової вимоги і документів, доданих до заяви. Наявність спору можна встановити відсутністю документів, що підтверджують наявність суб`єктивного права у заявника; документів, що підтверджують порушення суб`єктивного права або документів, що підтверджують виникнення права вимоги.

Окрім того, згідно п. 13 вищезгаданої постанови, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні, телекомунікаційні послуги, послуги телебачення та радіомовлення статті, судовий наказ може бути видано за наявності відповідних договорів про надання таких послуг, інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Крім того, заявник має обґрунтувати свої вимоги та додати документи, що вказують на правильність і безспірність розрахунків, а також застосування тарифів на відповідні послуги.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 Цивільного процесуального кодексу України боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав.

Згідно із п.3 ч.5 ст.170 ЦПК України до заяви про скасування судового наказу додаються, серед іншого, клопотання про поновлення пропущеного строку, якщо заява подається після спливу строку, передбаченого частиною першою цієї статті.

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку за умовами Договору з Асоціацією юридичних клінік в рамках гранта, наданого Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”.

Правова допомога юридичної клініки у дії: скасування заборгованості на 26 тис. грн.
Scroll Up
X