Про результати робочої зустрічі по написанню книги з діяльності юридичних клінік України

24-25 травня на базі юридичної клініки “Pro Bono” Донецького національного університету ім. В.Стуса (м. Вінниця) відбулася робоча зустріч авторів комплексного посібника (попередній формат видання) із основ діяльності юридичних клінік.

Видання охоплюватиме матеріали як за ключовими напрямами функціонування юридичних клінік: освітній процес, консультування, правопросвітня діяльність; так і низки специфічних тем, наприклад: діяльність спеціалізованих юридичних клінік, психологічні аспеки роботи в ЮК, захист прав військовослужбовців та ін. Над його розробкою працюють більше десяти авторів – представників юридичної спільноти України, які мають значний досвід практичної роботи в обраних ними сферах.

Юлія Матвєєвакерівниця експериментальної навчальної лабораторії “Правнича клініка” Національного університету “Києво-Могилянська академія”, членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України переконана: “У зв’язку із тенденцією  змін до законодавства і підходів в організації правничої освіти та доступу до правничої професії, важливо, щоб цей процес був максимально практично орієнтованим. Значної уваги приділяється розвитку, так званих, м’яких навиків (soft skills). Очевидно, що в даному контексті роль юридичних клінік і необхідність системного запровадження курсу з Основ юридичної клінічної практики ще більше зростає. Саме тому наразі нам необхідне вітчизняне грунтовне видання, яке допоможе якісно та всебічно розвивати діяльність юридичних клінік.”

Посібник буде корисним як для студентів, які працюють в юридичній клініці, так і для викладачів, які залучені до її діяльності.

“Мені дуже сподобалося, що на самому початку цієї зустрічі ми дійшли згоди з приводу того, для кого ми пишемо цей підручник і те, що його практично зможуть використовувати як студенти, так і куратори юридичних клінік. Також, дуже важливо, що видання міститиме багато прикладів – тож читачеві буде легше зрозуміти, “як це працює”. Після фіналізації змістової частини, необхідно знайти людину, яка зможе узагальнити та відредагувати текст.” – ділиться своїми враженнями Марія Білак, менеджерка проектів у сфері верховенства права та прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Ашот Агаян, юридичний радник Програми USAID “Нове правосуддя” додає: “Це праця дійсно важлива, без будь-яких перебільшень – як для студентів, так і для викладачів, які працюють в юридичних клініках. За цих півтора дні ми зробили дуже корисну і дійсно значну роботу. Надалі потрібно буде систематизувати матеріали, узгодити стиль викладення, внести технічні корективи.” 

Під час зустрічі учасники висловлювали свої пропозиції щодо оновлення та восконалення попереднього тексту посібника. Планується, що впродовж літа буде напрацьована його фінальна змістова версія і вже найближчим часом, після проведення редагування – юридичні клініки України матимуть актуальний та справді корисний ресурс для підвищення ефективності своєї роботи.

 

Розробка посібника здійснюється Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Програми USAID “Нове правосуддя”

Авторка публікації: Марія Цип’ящук

Про результати робочої зустрічі по написанню книги з діяльності юридичних клінік України
Scroll Up
X