“Мотивація викладачів і студентів до роботи у юридичній клініці має бути належним чином оформлена” – ректор ХУУП. Як пройшов моніторинг в Хмельницькому?

Сьогодні завершився моніторинг юридичної клініки Хмельницького університету управління і права (ХУУП). За його результатами був проведений круглий стіл «Роль юридичних клінік для практико-орієнтованої освіти». Варто відмітити той живий інтерес, який проявили до цього заходу як керівництво університету в особі ректора Олега Омельчука, так і викладачів, студентів ХУУП, представників органів місцевої влади, центрів надання безоплатної правової допомоги, регіональних ЗМІ та громадських організацій.

Моніторинговій групі вдалося провести попередню зустріч з ректором ХУУП, тому на круглому столі наше початкове знайомство продовжилось у вигляді обміну думками та порадами щодо покращення діяльності юридичної клініки університету. Приємно відзначити жваву зацікавленість пана ректора в удосконаленні навчально-педагогічного навантаження залучених до роботи у клініці викладачів. «Ми неодмінно врахуємо поради експертів моніторингу. Мотивація викладачів і студентів до роботи у юридичній клініці має бути належним чином оформлена», – зазначив керівник ХУУП. Була підтримана ідея щодо організації в рамках проведення традиційної щорічної Міжнародної наукової конференції «Осінні юридичні читання» секції, присвяченої питанням удосконалення юридичної клінічної освіти, з подальшим виокремленням її у самостійний брендовий захід ХУУП.

Керівник юридичної клініки ХУУП Мирослава Гарієвська поділилась основними здобутками і різноманітними видами діяльності. Особливий інтерес викликала Наталія Стьопіна – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області. Вона є засновницею клініки ХУУП у 1999 році і справжнім ветераном системи безоплатної правової допомоги. Пані Наталія відмітила важливість співпраці між юридичними клініками України, діяльності АЮКУ та таких моніторингів. Крім того, вона вказала на «родзинку» діяльності клініки ХУУП – нормопроектувальний напрямок – підготовка законопроектних пропозицій до Верховної Ради України.

На заході були присутні і ділились досвідом співпраці з юридичною клінікою ХУУП Григорій Гоцький – директор Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Олег Майданюк – радник Міністерства соцполітики з питань ВПО у Хмельницькій області, Антоніна Корчинська – представник Центру реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок», колишні студенти юридичної клініки ХУУП, журналісти місцевого телебачення TV7+.

До круглого столу вдалося залучити інші юридичні клініки регіону – Кам’янець-Подільського відділення Ірпінського державного коледжу економіки та права та Хмельницького інституту імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України МаУП. Сподіваємось, після жвавих дискусій наші колеги з цих клінік долучаться до діяльності АЮКУ.

І найцікавіша інформація заходу – результати моніторингу. За нашими об’єктивними оцінками юридична клініка ХУУП отримала 79 балів. Моніторингова група відмітила найкращі практики ЮК – це наявність самостійного структурного підрозділу, висока якість юридичного консультування, різноманітність правопросвітницьких заходів та ін. Одночасно були надані рекомендації щодо подальшого удосконалення роботи ЮК. Переважно вони стосуються формалізації обліку та звітності, а також врахування педагогічного навантаження викладачів клініки.

Вітаємо колег з високим показником роботи!!!

Щиро дякуємо керівництву університету, факультету, а особливо – колективу ЮК – Мирославі Гарієвській, Віталії Романюк та Аллі Кірик. Окрема подяка студентам, які витримали чергу відвідувачів під час проведення моніторингу.

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з ВБО “Українська фундація правової допомоги”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”

Авторка статті: Юлія Матвєєва

Публікація: Марія Цип’ящук

 

“Мотивація викладачів і студентів до роботи у юридичній клініці має бути належним чином оформлена” – ректор ХУУП. Як пройшов моніторинг в Хмельницькому?
X