Результати VI Дебатного турніру з прав людини

18-19 листопада 2016 року відбувся традиційний турнір юридичних клінік з прав людини, який цього року приєднався до 40-ї річниці заснування Української Гельсінської групи – першого правозахисного руху в Україні.

Ідея і формат дебатів не нова, але ця подія в юридичному клінічному русі прижилася. Турнір став традиційним, другим за значенням конкурсом юридичних клінік після олімпіади з інтервіювання клієнтів.

Цьогоріч у турнірі взяли участь вісім команд юридичних клінік: Національного університету “Києво-Могилянська Академія”, Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького, Чернігівського національного технологічного університету, Донецького державного університету управління (м. Маріуполь), Національного університету біоресурсів і природокористування України, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Тернопільського національного економічного університету, Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ.

Перемогу в Турнірі здобула команда юридичної клініки “Liberta” Тернопільського національного економічного університету, друге ж місце посіла команда юридичної клініки “Правова допомога” Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ. Ці дві команди-фіналісти взяли участь у незвичайному для себе форматі – форумі за технологією «Hard talk» («жорстка розмова» на гострі та суспільно важливі теми) з виконавчим директором Української Гельсінської спілки з прав людини – Аркадієм Бущенко.

Під час цього турніру велася онлайн-трансляція дебатів. Відеозаписи будуть завантажені до групи “Юридичні клініки” на Youtube.

Висловлюємо вдячність традиційним і новим партнерам у призах і організації: Координатору проектів ОБСЄ, міжнародному фонду “Відродження”, УГСПЛ і Освітньому дому з прав людини.

Турнір було включено до навчальних заходів Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” та організовується в рамках програми Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) “Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні”/”Права людини в дії”, яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Коментарі організаторів і учасників турніру:

Андрій Галай, організатор Турніру, виконавчий директор АЮКУ:

Дебатний турнір проводиться 6 років поспіль. Щорічно група актуальних тем,підібраних до живих політико-правових процесів. Як завжди обойма команд з різним рівнем підготовки, але з бажанням перемогти. Особливо важко було відмовляти цікавим командам цього року, на 1 місце претендувало по 3 команди. Щорічно група мудрих про-боно працюючих суддів, авторитетних вчених і практиків.
Ми провели перший системний захід співпраці АЮКУ з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, перший захід у Освітньому домі прав людини в Чернігові. Будемо старатись, щоб взаємноцікава співпраця продовжилась.

Валентина Литвиненко, керівниця юридичної клініки “Аdiutorium” Чернігівського національного технологічного університету:

Особисто моє враження від турніру позитивне, незалежно від результатів участі нашої команди. Хоча, завжди прагнеш більшого.

Надія Перцович, учасниця команди юридичні клініки Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника:

Дебатний турнір дуже сподобався. Багато позитиву, знайомство з хорошими людьми, азарт і отримання нових знань – це те заради чого варто брати участь. Після такого заходу хочеться тільки саморозвиватись.

Анастасія Цибулько, учасниця команди правничої клініки Національного університету “Києво-Могилянська Академія”:

Загалом турнір сподобався! Дружня атмосфера, яка панувала під час проведення турніру, надихала на участь у дискусіях поза дебатними змаганнями.

Результати VI Дебатного турніру з прав людини
Scroll Up
X