Розпочалась реєстрація команд для участі у Національній Олімпіаді з консультування клієнтів 2024
Розпочалась реєстрація команд для участі у Національній Олімпіаді з консультування клієнтів 2024

Асоціація юридичних клінік України оголошує початок реєстрації команд для участі у Національній Олімпіаді з консультування клієнтів. Олімпіада відбудеться 7-9 березня 2024 р. офлайн на базі Національного університету «Острозька академія» (м.Острог, Рівненська обл.). Цьогорічні змагання будуть присвячені міжнародному гуманітарному праву й традиційно проводитимуться англійською мовою. 

Про Олімпіаду 

Національна Олімпіада з консультування клієнтів – щорічні змагання команд юридичних клінік України, які мають на меті сприяти поглибленню знань та інтересів серед студентів-правників в галузях превентивного права і консультаційних функцій юридичної практики. Змагання допомагають розвивати навики інтерв’ювання клієнта, планування та аналізу, необхідні для майбутніх правників. 

Змагання імітують процес інтерв’ювання та консультування в юридичному офісі за участю двох практикуючих юристів та клієнта, роль якого виконує запрошений актор. Мета учасників/ -ниць – налагодити взаємодію з клієнтом, провести повноцінне інтервʼю та отримати якомога більше деталей про ситуацію, яка потребує вирішення, а також допомогти клієнту зрозуміти суть проблеми та можливі варіанти її розвʼязання. 

Традиційно Олімпіаду щовесни проводить Асоціація юридичних клінік України, щоб визначити найкращу команду студентів-консультантів, яка представлятиме Україну на Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. Брауна-Мостена. 

Реєстрація та участь 

Участь в Олімпіаді можуть брати команди юридичних клінік у складі двох клініцистів-консультантів. Кожну клініку може представляти лише одна команда. Участь у змаганнях можуть брати учасники минулорічних змагань, окрім тих, які стали переможцями. 

ВАЖЛИВО: Витрати на участь учасники покривають самостійно. Організатори можуть допомогти із бронюванням готелю.

UPD: Команди, які подали завяку на участь в Національній Олімпіаді з консультування клієнтів 2024 р., можуть претендувати на стипендію у розмірі 1-3 тис. грн. Для цього необхідно після реєстрації написати листа із запитом щодо стипендії на електронну скриньку Асоціації юридичних клінік України as.lc.ukraine@gmail.com. Організатори розглядатимуть кожну заявку окремо, й рішення про фінансову підтримку команд прийматиметься в межах наявних ресурсів АЮКУ. 

Для участі в Олімпіаді необхідно до 27 лютого 2024 р. заповнити реєстраційну форму . Попередньо потенційні учасники/учасниці повинні записати перший етап інтерв’ю клієнта – знайомство та пояснення умов (ДО початку розповіді клієнта). Покликання на це відео слід надати у формі (будьте уважні – відео має бути доступне для перегляду за покликанням). ВАЖЛИВО: З метою забезпечення конфіденційності, у відео команда не повинна називати свою юридичну клініку та / чи заклад освіти. Під час підготовки відео та підготовки до Олімпіади слід використовувати офіційні Критерії оцінювання, з якими можна ознайомитися за покликанням.  

З Правилами проведення Національної Олімпіади з консультування клієнтів можна ознайомитись за покликанням.  

До участі в Олімпіаді допускається максимум 12 команд. У випадку, якщо Організатори отримають більше 12-ти заявок, відбір команд відбуватиметься на основі оцінювання записаних відео із початком інтерв’ю. 

Відібрані до участі команди повідомлять про результати відбору не пізніше 29.02.2024 на зазначені у формі електронні скриньки. 

Фабули Олімпіади

UPD: Для підготовки до Олімпіади команди можуть використовувати короткі фабули справ, які розглядатимуться на усіх етапах змагань.

Програма Олімпіади 2024

З орієнтовною програмою Олімпіади можна ознайомитися тут 

Міжнародні змагання з консультування клієнтів 

Переможці (або інший склад команди, як визначено Розділом VII Правил) Національної Олімпіади представлять Україну на Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів ім. Брауна-Мостена. 

Цьогоріч міжнародні змагання прийматимуть Польща та Україна. Вони проходитимуть 10-13 квітня 2024 р. у Люблінському Католицькому Університеті Іоана Павла ІІ. Тема змагань – міжнародне гуманітарне право.Розпочалась реєстрація команд для участі у Національній Олімпіаді з консультування клієнтів 2024
X