Співпраця з Центрами надання БПД – крок перший

На баз Правничої клініки Києво-Могилянської Академії 20 грудня відбувся цікавий захід у форматі круглого столу. Зустріч відвідали не лише представники юридичних клінік, а й керівники київських місцевих Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, та представники громадських правозахисних організацій, таких як Українська Гельсінської спілка з прав людини. Основною темою зустрічі стало обговорення форм і напрямків співпраці юридичних клінік з центрами безоплатної правової допомоги, з метою координації зусиль для надання якісної правової допомоги більшій кількості людей.

Законом України «Про безоплатну правову допомогу» обмежене коло осіб, зокрема, за критерієм матеріального забезпечення, яким може бути надана така допомога. Тому для осіб, які за цим формальним критерієм не можуть отримати допомогу в Центрах від держави, проте які є малозабезпеченими (умовно кажучи, якщо дохід таких осіб перевищує хоча б на одну гривню прожитковий мінімум), постає питання доступності правової допомоги. Таку функцію можуть виконувати саме юридичні клініки, бо Центри надання безоплатної правової допомоги можуть направляти до таких осіб саме до нас.

Директор Другого Київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Кушнір Богдан Сергійович акцентував увагу на важливості зворотного зв’язку між клініками і центрами. У цьому аспекті важливого значення набуває проблема відслідкувати одержання правової допомоги тими клієнтами, яких Центри направили до юридичних клінік. Адже кожна особа, яка звернулась по допомогу, має право її отримати. Не залишити кожного поза увагою – основна спільна мета як юридичних клінік, так і Центрів надання безоплатної правової допомоги. Було досягнуто важливої згоди про те, як співпрацювати в цьому напрямку: Центри будуть направляти клієнтів з талонами-направленнями, за якими юридичні клініки будуть відслідковувати клієнтів, які потрапили до них з Центрів.

Представники центрів в свою чергу пообіцяли інформувати громадськість про існування альтернативних джерел надання правової допомоги – юридичних клінік, а також забезпечити клініцистам проходження практики у центрах.

Виконавчий директор Асоціації юридичних клінік України, Андрій Галай, наголосив на неприпустимості залишення клієнтів без правової допомоги у разі перенаправлення їх справи з центру до клініки.

Представник Української Гельсінської спілки з прав людини, Олег Левицький, висловив свою готовність допомагати юридичним клінікам у підготовці складних справ до судового розгляду та ділитися досвідом Спілки з клініцистами на майстер-класах та тренінгах.

Результатом зустрічі стало підписання меморандумів між юридичними клініками і Центрами надання безоплатної правової допомоги, а також вироблення стратегії співпраці у напрямку надання консультацій клієнтам, а також можливого практичного досвіду для студентів на базі Центрів. Усі учасники круглого столу отримали позитивні враження від заходу та від’їхали з натхненням на подальшу тісну співпрацю.

Співпраця з Центрами надання БПД – крок перший
Scroll Up
X