Стабільність та якість: результати моніторингу Правничої клініки НаУКМА

З 23 по 25 вересня 2019 року Асоціація юридичних клінік України у партнерстві та за підтримки Програми USAID “Нове правосуддя” провела моніторинг діяльності правничої клініки Національного університету Києво-Могилянська академія (м. Київ) на предмет дотримання Стандартів діяльності юридичних клінік, затверджених у 2014 році на Всеукраїнському з’їзді АЮКУ. Презентація результатів відбулася 25 вересня 2019 року в приміщенні правничої клініки.

Під час моніторингу досліджувалися такі напрямки діяльності юридичної клініки, як: організаційний, освітній, правозахисна та правопросвітня робота ЮК. Подібні моніторинги покликані, як забезпечити розвиток юрклінік у регіонах, так і дозволити Асоціації краще знати потреби мережі юридичного клінічного руху.

Участь в моніторингу взяли запрошені експерти та спікери обговорення:  Андрій Галай, доктор юридичних наук, професор, голова Асоціації юридичних клінік України Павел Клімек (Pawel Kilmek), представник мережі юридичних клінік Польщі, Христина Ковцун, керівниця юридичної клініки Школи права Українського католицького університетуМикола Удод, кандидат юридичних наук, доцент, член правління Асоціації, керівник юридичної клініки Донецького національного університету ім. Василя Стуса, Ашот Агаян, експерт Програми USAID “Нове правосуддя”.

Окрім того, на заході були присутні консультанти, співробітники юридичної клініки, члени правління Асоціації юридичних клінік України, декан правничого факультету, представники партнерів ЮК: координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, представниця ГО “Мережа правового розвитку”.

Що таке юридична клініка і її місце в місцевій громаді правової освіти і правозахисту

Юридичні клініки сьогодні – це сучасна та інтегральна складова практичної підготовки будь-якого правника. Юридичні клініки вчать студентів бути справжніми юристами і захищати права, а не купувати рішення. Якісна юридична клініка в місті доповнює можливості безоплатного правового захисту і сприяє розвитку активної місцевої громади. При цьому функціонування юридичних клінік вимагає порівняно незначного вкладу.

Результати оцінювання Правничої клініки НаУКМА

Моніторинг.

Моніторинг показав, що Правнича клініка має чимало сильних сторін своєї діяльності, серед яких: організаційне забезпечення та юридичне консультування здійснюється на високому рівні, власне за ці напрями клініка отримала максимальну кількість балів. Також позитивно можна охарактеризувати облаштоване функціональне приміщення для роботи; численність та різноманітність правопросвітніх заходів, методичне забезпечення правничої клініки та включеність у навчальний процес. Водночас, монітори відзначили, що юрклініка має можливості вдосконалювати деякі напрямки своєї діяльності, які висловлені у формі рекомендацій, адже завжди є куди розвиватись.

Результати.

Чим цей моніторинг відрізняється від інших?

В першу чергу напередодні приїзду експертів моніторингової місії правничою клінікою було проведено самомоніторинг. Це дуже цікава та позитивна практика, яку слід взяти до уваги іншим юридичним клінікам. Також серед моніторів був іноземний експерт, Павел Клімек, представник юридичного клінічного руху Польщі, який також мав можливість оцінити консультування студентів Правничої клініки іноземною мовою.

Моніторинг юридичної клініки НаУКМА проводився Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві та за підтримки Програми USAID “Нове правосуддя”.

Авторка матеріалу: Христина Ковцун 

Аввтори фото: Pawel Klimek, Ілона Мручок

Стабільність та якість: результати моніторингу Правничої клініки НаУКМА
X