Стартувала реєстрація на Олімпіаду з консультування клієнтів 2022
Стартувала реєстрація на Олімпіаду з консультування клієнтів 2022

UPD (Опубліковані фабули цьогорічних Змагань!)

Асоціація юридичних клінік України оголошує реєстрацію для участі у Національній Олімпіаді з консультування клієнтів 2022.

18 – 19 лютого 2022 року на базі Національного університету “Острозька академія” (м. Острог, Рівненська область) відбудеться Національна Олімпіада юридичних клінік з консультування клієнтів 2022. Переможець Змагань зможе представляти Україну на Міжнародних Змаганнях з консультування ім. Брауна-Мостена.  Асоціація забезпечить оплату внеску для участі у Міжнародних Змаганнях.

Олімпіада з консультування – це унікальні змагання серед юридичних клінік України, які моделюють процес прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів (учасників юридичної клініки), які діють як юристи (адвокати, юрисконсульти, юристи-практики) та клієнта, роль якого виконує запрошений актор. Оцінюють учасників колегії (панелі) журі в складі не менше трьох суддів.
За кілька десятків років цей конкурс показав свою практичну цінність, адже він допомагає учасникам – майбутнім професійним правникам – підвищити власну майстерність при провадженні юридичної практики; розвинути аналітичні та комунікативні навики в роботі з клієнтом. А ще проведення змагань на національному рівні дозволяє підтримати обмін досвідом якісної підготовки юристів на міжнародному рівні, де Україна була представлена вже близько десяти разів.

В Україні Змагання відбуваються вже восьмий рік поспіль, а загалом – вже більше десяти разів.

Тема конкурсу на 2022 рік – “Договірне право у сфері спорту та розваг”.

Короткі фабули для Олімпіади будуть опубліковані, орієнтовно, за 21 день до її проведення. – Фабули Олімпіади 2022. (публікація 28.01.22)

До участі в Олімпіаді допускаються учасники (консультанти) юридичних клінік України, які стали переможцями внутрішнього раунду Змагань з консультування, або направлені (визначені) юридичною клінікою.

Кілька ключових фактів про цьогорічну Олімпіаду:

 1. Цьогорічна Олімпіада відбуватиметься виключно англійською мовою.
 2. Процес реєстрації включатиме попередній відбірковий етап (детальніше – нижче).
 3. Максимальна кількість команд-учасниць – 12. У випадку більшої кількості заявок, журі, яке складатиметься з майбутніх суддів Олімпіади, обере учасників за результатами оцінювання завдання відбіркового етапу.
 4. Витрати на проїзд команди покривають самостійно, проте Організатор покриває витрати на проживання та частково харчування (посилені кава-паузи впродовж змагань та святкову вечерю у другий день Олімпіади), а також – забезпечує призи переможцям.
 5. Організатор забезпечує підбір та участь суддів, акторів, які виконуватимуть ролі клієнтів, а також нагородження учасників дипломами.

Для реєстрації команді необхідно заповнити реєстраційну форму, яка включає виконання відбіркового завдання, а саме: запис відео – фрагменту інтерв’ювання клієнта, яке охоплює вступний етап інтерв’ю – від знайомства до вільної розповіді клієнта. Інтерв’ю проводиться англійською мовою. Команда довільно обирає клієнта, фабулу (за потреби). Обов’язковими умовами цього завдання є:

 • зняти відео онлайн (використовуючи будь-яку платформу, наприклад: Zoom, Google meet тощо) чи офлайн (у приміщенні);
 • тривалість відео до 10 хв.;
 • анонімність – тобто, ніщо у відео не повинно вказувати на приналежність команди до певної юридичної клініки чи закладу освіти;
 • звук на відео повинен бути достатньо якісним, щоб члени журі могли чітко чути, про що говорять консультанти та “клієнт”.

При надсиланні лінку обовязково перевірте, щоб був відкритий доступ для перегляду відео!

Корисними для виконання цього завдання можуть бути відео із Міжнародних та Національних раундів з попередніх років. Їх можна знайти на сайті Міжнародних Змагань

 • https://www.brownmosten.com/competition-videos.html або на сайті Асоціації
 • https://legalclinics.in.ua/diyalnist/videomaterialy/

Зверніть увагу, що у випадку надходження більше, ніж 12 заявок на участь, судді відбиратимуть учасників Змагань саме за результатами оцінки цього завдання!

Для участі заповніть, будь ласка, РЕЄСТРАЦІЙНУ ФОРМУ

Реєстрація завершується 1 лютого 2022 року о 23:59. Підтвердження або відмову в участі зареєстровані команди отримають на зазначені у реєстраційній анкеті електронні адреси не пізніше 3 лютого 2021 року.

Правила та критерії Олімпіади

Правила Національної Олімпіади 2022

Критерії Олімпіади незмінні, адже вони відповідають критерім Міжнародних Змагань.

Програма заходу буде запланована таким чином, що відкриття та перший чверть-фінал відбудться в другій половині дня 18 лютого (п’ятниця), а завершення події – орієнтовно о 16.00 19 лютого (субота).

Чекаємо на ваші заявки і на зустріч з вами в Острозі!

УВАГА! НЕ ПОЧИНАЙТЕ ЗАПОВНЮВАТИ ФОРМУ, ДОПОКИ У ВАС НЕ БУДЕ ГОТОВОГО ВІДЕО, АДЖЕ ЗБЕРЕГТИ ЇЇ І ПОВЕРНУТИСЯ ПІЗНІШЕ ДО ЗАПОВНЕННЯ НЕМОЖЛИВО!

P. S. Наразі ведуться переговори з польськими колегами з приводу можливості провести частину раундів в Польщі, як це було у 2020 році. Про оновлення будемо відразу повідомляти.

Контактна особа із проведення Олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2021 – Марія Цип’ящук, +38 097 703 48 55, +38067 363 41 31, as.lc.ukraine@gmail.com

Стартувала реєстрація на Олімпіаду з консультування клієнтів 2022
X