Тарас Щербатюк: кінець моніторингу – це лише початок…
Тарас Щербатюк: кінець моніторингу – це лише початок…

Презентуючи результати моніторингу юридичної клініки Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, склалося враження, що університет не погоджується з його результатами, що робота закінчиться в момент закінчення презентації.

Але – це той випадок, коли внутрішні відчуття обернулися протилежністю, а сам моніторинг став початком розвитку та вдосконалення. Презентація результатів діяльності клініки та визначення прогалин та недоліків у роботі запустила процес з розробки плану розвитку юридичної клініки.

Впродовж місяця після моніторингу Асоціація разом з представниками клініки працювали над поетапним впровадженням наданих рекомендацій та визначала можливості для їх реалізації. Деякі кроки по впровадженню рекомендацій вже почали реалізовуватися.

І, як результат, 01 листопада 2019 року Університет затвердив План розвитку юридичної клініки.

Результати роботи над Планом розвитку не змусили довго чекати. Вже на сьогодні юридична клініка:

  • диференціює форми наданої правової допомоги в журналі консультацій;
  • посилює впізнаваність юридичної клініки шляхом розміщення інформації в стейкхолдерів та соціальних мережах;
  • веде облік щодо супроводження справ кураторами клініки;
  • удосконалює якість проведення правопросвітніх заходів консультантами юридичної клініки.

Тим не менше, чітко розподілені функції та дедлайни, визначені кроки і офіційний підхід до впровадження плану реалізації – безперечно сприятиме більш ґрунтовним та системним змінам, які допоможуть юридичній клініці стати ще більш прогресивною.

Впровадження моніторингів юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Міжнародним фондом “Відродження” ініціативи “Розвиток регіонального лідерства та усталення моделі координації Асоціації юридичних клінік України.”

Автор: Тарас Щербатюк

Тарас Щербатюк: кінець моніторингу – це лише початок…
X