Три 3-денні моніторинги за 8 днів? – як це можливо?: в Україні стартували моніторинги юридичних клінік

Впродовж цього тижня стартують одні з перших моніторингів відповідності діяльності юридичних клінік України Стандартам.

Вчора, 17 квітня розпочався моніторинг в Юридичній клініці «Феміда» Донецького державного університету управління, сьогодні, 18 квітня такий моніторинг починається в Юридичній клініці Хмельницького університету управління та права, а 22 квітня в Юридичній клініці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Під час візиту досліджуються такі напрямки діяльності юридичної клініки, як: організаційний, освітній, правозахисна та правопросвітня роботу ЮК. Тож подібні моніторинги покликані, як забезпечити розвиток юрклінік у регіонах, так і дозволити Асоціації краще знати потреби мережі юридичного клінічного руху.

Кожен моніторинг триває три дні і проводиться групою з трьох експертів, серед яких: представники АЮКУ та юридичного клінічного руху України, Директорату Мін’юсту, Координаційного центру з безоплатної правової допомоги та правозахисних організацій.

По закінченню моніторингу, експертні групи презентуватимуть його результати на публічних заходах до участі в яких будуть запрошені адміністрація вишу та ЮК в якій проходив моніторинг, представники інших ЮК, партнерів з системи БПД, місцевих ЗМІ, органів місцевого самоврядування та інші бажаючі.

Загалом до кінця року планується проведення більше десяти моніторингів, за результатами яких будуть оприлюднені звіти та огляди кращих практик.

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з ВБО “Українська фундація правової допомоги”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”

 

 

Три 3-денні моніторинги за 8 днів? – як це можливо?: в Україні стартували моніторинги юридичних клінік
X