У Чернівцях було проведено З’їзд юридичних клінік України

У стінах Чернівецького Національного Університету імені Юрія Федьковича 1-2 грудня 2017 року було проведено З’їзд юридичних клінік України, в якому взяли участь представники 56 юридичних клінік. Відкривали захід ректор університету Степан Мельничук та декан юридичного факультету Петро Пацурківський, виконавчий директор Асоціації юридичних клінік України – Андрій Галай та Директор Української Фундації правової допомоги – Микола Сіома. Щорічний З’їзд було проведено за ініціативи Асоціації юридичних клінік України за підтримки Української фундації правової допомоги та Міжнародного фонду «Відродження».

ЧНУ ім. Ю.Федьковича

Радник міністра юстиції Юлія Сергєєва презентувала проект «Я маю право», менеджером якого вона є. Ініціатива передбачає інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті. Розглядали аспекти спільної співпраці між Міністерством юстиції України та Асоціацією юридичних клінік, шляхом залучення юридичних клінік до реалізації правопросвітницьких проектів.

З’їзд юридичних клінік

Микола Сіома зауважив: «Відносини партнерства між МінЮстом та МОН повинні будуватися на засадах партнерства, адже юридичний клінічний рух – це бренд і він є достатньо витривалим, щоб не тільки бути обтяженим обов’язками перед органами влади, але щоб до них приходили з пропозиціями».

Обговорювалися питання щодо взаємодії юридичних клінік з системою безоплатної правової допомоги за участю в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка.

Відносини партнерства

Аналітики та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини презентували чимало можливостей, розповіли про актуальні юридичні питання та способи їх вирішення, говорили про розбудову толерантності в суспільстві, а також – про впровадження підходу орієнтованого на захист прав людини у школах.

З’їзд юридичних клінік України

Правління Асоціації юридичних клінік прозвітувало за пророблену роботу за рік та визначило стратегії розвитку на найближчі два роки та прийнято до свого складу близько двадцяти нових юридичних клінік. Однією з головних подій заходу стало обрання нового голови Асоціації юридичних клінік України. Ним став керівник юридичної клініки Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з 2011 року, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, адвокат Віктор Янишен. Під час З’їзду також було обрано нового члена правління, Юлію Ломжець, яка зазначила: «Моє обрання членом Правління Асоціацію стало для мене приємною несподіванкою. Це новий виклик і нові можливості. Наразі визначаюся із напрямками майбутньої роботи. У найближчий час планую працювати над пропозиціями до проектів Законів «Про юридичну освіту», а також розробляти заходи, які б сприяли поширенню та популяризації успіхів юридичного клінічного руху».

З’їзд юридичних клінік України

В підсумку Андрій Галай заявив: «Правління Асоціації працювало півтора роки у зменшеному складі і досягло спільно із партнерами непоганих результатів із розвитку мережі. Сподіваюся, що повноцінний голова, плюс один активний учасник правління, нові обличчя будуть і надалі будувати на існуючому фундаменті. Я зі свого боку підтримуватиму правильні рішення і продовжуватиму робити те, що люблю».

Варто відзначити чудову організацію З’їзду, яка стала можливою завдяки кропіткій підготовці команди юридичної клініки юридичного факультету Чернівецького університету імені Юрія Федьковича на чолі з її керівником – Іриною Романюк. «Для нас велика честь приймати делегацію у стінах рідного факультету. Успішній організації завдячую нашим студентам, колегам, а також кожному з присутніх. Сподіваємося, ще не раз матимемо змогу запрошувати гостей». Андрій Галай зазначив: «Висока якість організації З’їзду довела, що в Україні додалося потужних юридичних клінік, які заслуговують на шанси приймати серйозні заходи Асоціації».

Підсумовуючи весь З’їзд хочеться поділитися коментарем Юлії Ломжець: «Що ж до самого З’їзду, то я б зауважила три моменти. По-перше, юридичний клінічний рух з року в рік демонструє зростання. Збільшується чисельність клінік, кількість залучених викладачів та студентів. По-друге, наша спільнота стає все більш згуртованою і, можна сказати, «стабільною». Якщо раніше представники юридичних клінік ВНЗ постійно змінювалися, то зараз у більшості клінік призначені керівники і викладачі-куратори, які постійно та професійно займаються своїми юридичними клініками. По-третє, Асоціація юридичних клінік стала реальним представником нашого руху. Органи державної влади (МОН, Мінюст), донори (УФПД, USAID), керівництво більшості ВНЗ сприймають Асоціацію як представника юридичного клінічного руху України і рівноправного партнера».

Правління

У Чернівцях було проведено З’їзд юридичних клінік України
X