Україна та Польща створить Міжнародну комунікаційну платформу для студентів, вчителів та клієнтів юридичних клінік

Україна та Польща спільно реалізує проєкт для посилення доступу до правосуддя. Мова йде про створення Міжнародної комунікаційної платформи для студентів, вчителів та клієнтів юридичних клінік. Проєкт фінансово підтримала KyivLEPP – Київська практична програма посилення правової спроможності, інкубатор інноваційних ідей у сфері доступу до правосуддя в Україні та світі.  

Впродовж минулого тижня учасники та учасниці інкубатора ідей KyivLEPP2020 розробляли проєкти, покликані покращити доступ до правосуддя. Учасники “пропустили” свої ідеї через методологію дизайн-мислення, яка дозволяє зануритися в проблему у сфері доступу до правосуддя, визначити цільові групи, сфокусуватися, аналізувати альтернативи рішення проблеми, захистити свої ідеї через краш-тест і презентувати їх на завершення циклу.

Спільна команда України та Польщі презентувала проєкт міжнародної комунікаційної платформи (веб-портал) для студентів, кураторів та клієнтів юридичних клінік обох країн. Така платформа дозволить українцям, які живуть в Польщі, і полякам, які живуть в Україні, отримувати юридичну допомогу в питаннях оподаткування, сімейних спорах, проблемах, які можуть виникати при перетині кордону тощо. З іншого боку – це дозволить студентам обмінюватися досвідом, практикуватися під керівництвом кураторів юридичних клінік.

Так, в Україні проєкт реалізовуватиме Асоціація юридичних клінік України, а у Польщі – Польська фундація юридичних клінік.

Україна та Польща створить Міжнародну комунікаційну платформу для студентів, вчителів та клієнтів юридичних клінік

“Останні роки наша співпраця з Польською фундацією юридичних клінік постійно зростала і розвивалися: ми провели Міжнародну школу для кураторів юридичних клінік у Варшаві, організували спільний раунд Олімпіади з консультування клієнтів, запровадили абсолютно інноваційний конкурс студентських наукових есе як частини Міжнародного студентського стажування. Ідей співпраці ще дуже багато, але їхня реалізація загальмувалася через запровадження карантину. Саме тому і виникла ідея створення спільної комунікаційної платформи, яка б дозволила співпрацювати юридичним клінікам України та Польщі в режимі реального часу: проводити спільні навчальні заходи, організовувати конкурси, надавати консультації і разом працювати над вирішенням справ”, – пояснює Голова Асоціації юридичних клінік України Юлія Ломжець.

Організації мають на меті створити платформу, що дозволить спільно працювати, обмінюватися даними, керувати та слідкувати за наданням юридичних консультацій в режимі реального часу. Команди матимуть можливість ділитися, коментувати, ділитися документами та призначати завдання. Платформа також надасть можливість розвивати мовні навички (юридична англійська) та шанс на реальний контакт, не виходячи з університету

“Ідея ІТ платформи виникла через бажання юридичних клінік Польщі та України зменшити комунікаційні бар’єри, створити майданчик обміну практичним досвідом студентів та викладачів. Ми також впевнені, що запуск платформи полегшить доступ до правосуддя громадян наших країн”, – зазначає юрисконсульт, цивільний радник, судовий медіатор Павел Клімек

Україна та Польща створить Міжнародну комунікаційну платформу для студентів, вчителів та клієнтів юридичних клінік

Загалом, проєкт передбачатиме:

  • Надання безоплатної правової допомоги людям, які не можуть її собі дозволити. Зокрема, вирішення різних юридичних проблем для поляків та українців, які шукають безкоштовні юридичні послуги. Вміння працювати з проблемами людей, пов’язаних з обома країнами (наприклад, поляки та українці, які намагаються відкрити бізнес / стартапи в країнах один одного)
  • Система управління юридичними клініками: обмін даними, співпраця студентів щодо навичок, співпраця в режимі реального часу та забезпечення можливості команд ділитися, коментувати та розподіляти завдання
  • Інформаційна кампанія: створення та розповсюдження креативної комунікаційної кампанії, включаючи відео та графічний вміст для кращої візуалізації.
  • Функціональні можливості: відображення соціальної структури, управління справами, база справ, навчальна платформа, сектор розваг (конкурси, фільми, ігри).

Україна та Польща створить Міжнародну комунікаційну платформу для студентів, вчителів та клієнтів юридичних клінік

Окрім цього, KyivLEPP підтримала ще чотири проєкти для посилення доступу до правосуддя зі всього світу:

  • Кеніяплан просування для веб-платформи альтернативного вирішення спорів, щоб її міг використати кожен та кожна;
  • Киргизстан – мережа спеціалізованих параюристів, які б допомагали потерпілим від сімейного та ґендерно-обумовленого насильства;
  • Північна Македонія – адвокаційна кампанія з протидії блокування соціальних рахунків;
  • Північна Македонія – виїзний офіс параюристів для віддалених селищ.

Програма KyivLEPP 2020 реалізується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя завдяки спільнотворенню колег з Української фундації правової допомогиКоординаційного центру з надання правової допомогиМережі правового розвиткуМіністерства юстиції України, правового клубу PRAVOKATOR.Kyiv та за експертної й фінансової підтримки програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Україна та Польща створить Міжнародну комунікаційну платформу для студентів, вчителів та клієнтів юридичних клінік
X