Україна увійшла до 10 найкращих на Міжнародній Олімпіаді з консультування клієнтів 2021

Юридична клініка Школи права Українського католицького університету увійшла до півфіналу Міжнародної Олімпіади з консультування клієнтів імені Льюїса М. Брауна та Фореста С. Мостена. Українську команду представляли студенти юридичної клініки Софія Грицюк та Дмитро Фігун, а також тренерка команди – Христина Ковцун, керівниця юрклініки.

ICCC 2021  відбулася 6 – 11 квітня в форматі онлайн. Участь у Міжнародних змаганнях взяли команди з 18 країн: України, Англії та Уельсу, Грузії, Індії, Індонезії, Ірландії, Канади, Німеччини, Непалу, Нідерландів, Нової Зеландії, Північної Ірландії, Польщі, США, Узбекистану, Фінляндії, Швейцарії та Шотландії. Як завжди, було проведено три попередні раунди, півфінал та фінальний раунд.

За підсумками трьох попередніх раундів наша команда потрапила до півфіналу, зайнявши 3 місце у рейтингу, таким чином “обігнавши” команди Нової Зеландії, Польщі, Північної Ірландії, Ірландії, Нідерландів, Англії та Уельсу.

“Я неймовірно пишаюся нашою українською командою! Софія, Дмитро разом із Христиною показали досі незнаний для України результат на цих змаганнях. 3 місце за результатами трьох чверть фіналів, в яких вони обійшли чимало англомовних країн – це неабияке досягнення. Маю надію, що недалеко рік, коли Україна змагатиметься у фіналі”, – коментує координаторка Національної Олімпіади з консультування клієнтів Марія Цип’ящук.

АЮКУ_Ігор Пасічник

В Україні Змагання відбуваються вже сьомий рік поспіль, а загалом – більше десяти разів. За кілька десятків років у світі цей конкурс показав свою практичну цінність, адже він допомагає учасникам – майбутнім професійним правникам – підвищити власну майстерність при провадженні юридичної практики; розвинути аналітичні та комунікативні навики в роботі з клієнтом. А ще проведення змагань на національному рівні дозволяє підтримати обмін досвідом якісної підготовки юристів на міжнародному рівні, де Україна була представлена вже близько десяти разів.

Олімпіада з консультування – це унікальні змагання серед юридичних клінік України, які моделюють процес прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів (учасників юридичної клініки), які діють як юристи (адвокати, юрисконсульти, юристи-практики) та клієнта, роль якого виконує запрошений актор.

АЮКУ_ЮК Школи права УКУ

Команда юридичної клініки Школи права Українського католицького університету під час Національної Олімпіади з консультування клієнтів 2021

Учасниця команди юридичної клініки Школи права Українського католицького університету Софія Грицюк поділилася власними враженнями участі, адже це були її перші змагання:

“Це дійсно крутий досвід. Кожен етап відбору був зовсім інший і викликав різні емоції. Перший етап, на рівні університету, був без тренера і експертів, тільки ми і купа рісерчу. Я була шокована тоді і зовсім не уявляла, що попереду такий шлях. А потім пішли тренування з нашими підручними “тяжкими” клієнтами і справжня підготовка, що тривала кілька тижнів. Пам’ятаю, мені тоді все давалось супер важко і критерію “емпатії” не вдавалось дотримуватись взагалі. На національних змаганнях це все окупилось, нас тяжко було застати зненацька сотнями питань від клієнта, прихованим сюжетним поворотом чи бажанням побити протилежну сторону. Тож, коли виграли – шоку вже не було: було відчуття, що це заслужено”.

За словами Софії, підготовка до Міжнародних змагань була зовсім іншою, адже довелось навчитись конектитись з клієнтом через Zoom і працювати вже не стільки над правовим аналізом, як над психологічною стороною.

“Я дуже вдячна усім, хто зробив ці змагання можливими і завдяки кому ми фінішували 3 в рейтингу в півфіналі! Це багато чого мені дало, зокрема (але не виключно) вміння подивитися на проблему очима клієнта, а не правника. Це дуже цінно, не думаю, що такий концентрований набір емоцій і вмінь можна отримати ще десь”, – додає Софія.

Другий учасник команди юридичної клініки Школи права УКУ Дмитро Фігун вже 3 рік поспіль бере участь в цих змаганнях: два роки представляв команду Львівського національного університету ім. І. Франка і ще два роки – Українського католицького університету. Зрештою, Дмитро поступив на магістерську програму УКУ та ділиться своїми враженнями про Міжнародні змагання:

“Тренування були кожного дня, постійна зміна клієнтів, переписування вступу, сварки з Сонею через відсутність мого співчуття акторам таки дали своє – ми представляємо вже не УКУ, а Україну. Перед нами стояло чітке завдання – зіграти краще, ніж всі попередні українські команди. Але апетит приходить під час їжі. Спочатку ми були здивовані, що увійшли в топ-3 команд в загальному рейтингу. А потім засмутилися, бо програли в Ірландії – переможців цих змагань. Однак наш позитивний результат – це не те, що найбільше тішить. Найкращим є відчуття, що українські команди наступних років в надійних тренерських руках, а ми лише підняли планку для майбутніх поколінь,” – наголошує Дмитро.

ІССС 2021

Окрім цього, 13-го квітня відбулися щорічні збори усіх національних представників Міжнародних Змагань з консультування ім. Брауна-Мостена, під час яких обговорювалася організація та проведення Олімпіади наступних років.

“Ми знову запропонували Україну, як можливу локацію для проведення міжнародного конкурсу. Цю ідею дуже тепло сприйняв м-р Форрест Мостен (власне, він написав мені у чатику пропозицію висловитися за проведеня в нас цих змагань ще до того, як я встигла її озвучити) і Виконавчий директор Змагань Стів Остермеллер. Наразі, ми думаємо на 2023 або 2024 роки. Знову ж таки, сподіваюся, що до того часу ми вже зможемо провести змагання вживу і учасники з усього світу зможуть завітати до нас”, – підсумовує Марія Цип’ящук.

Нагадаємо, що 18 – 20 лютого у місті Острог Асоціація юридичних клінік України організувала чвертьфінальні, півфінальні та фінальні раунди Національної Олімпіади з консультування клієнтів 2021. Конкурс зібрав талановитих студентів 11 юридичних клінік зі всієї України, які змагались за звання бути кращими у вирішенні практичних правових кейсів та консультування клієнтів. Так, за результатами Національних змагань юридична клініка Школи права Українського католицького університету виборола можливість представляти Україну на Міжнародній арені.

Україна увійшла до 10 найкращих на Міжнародній Олімпіаді з консультування клієнтів 2021
X