Українська школа практичних знань у 2020: 532 випускників та випускниць курсів, 9 програм і 7 ​​досліджень
Українська школа практичних знань , засновником якої й Асоціація юридичних клінік України, підготувала річний звітт за 2020 рік, що демонструє суттєвий внесок в сфері практичного навчання для посилення  доступу до правосуддя як в нашій країні, так і за кордоном.
Навчання в дев’яти програмах Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя пройшли 31 громадська організація, 507 осіб з 22-ох регіонів України, 25 учасників та учасниць з Кенії, Киргизстану, Північної Македонії та Польщі. Були реалізовані 5 навчальних курсів, проведені 7 досліджень у сфері доступу до правосуддя, 17 навчальних вебінарів та майстер-класів, перекладені українською мовою 2 аналітичні доповіді, організовані Фестиваль Street Law та Pro Bono тиждень.

Українська школа практичних знань – це платформа, де організації сфери доступу до правосуддя (A2J) консолідують зусилля заради досягнення синергійного результату, відповідно до потреб суспільства: актуалізації наявного навчального контенту та його адаптації до наявних практичних потреб, розробки та впровадження інноваційних технологічних рішень, інкубації нових ініціатив у сфері A2J.

Завдяки Київській практичній програмі посилення правової спроможності (KyivLEPP) п’ять команд з України, Польщі, Північної Македонії, Киргизстану та з Кенії розробили у своїх країнах моделі вирішення проблем доступу до правосуддя. Зокрема, спільна команда Україна-Польща розробить міжнародну комунікаційну платформу для студентів, кураторів та клієнтів юридичних клінік обох країн.

Команда програми «Інтерактивна правопросвіта «Street Law»  змогла комплексно дослідити новий напрямок – фінансові послуги та захист споживачів фінансових послуг. У підсумку в онлайн-форматі Асоціація юридичних клінік України організувала перший в Україні Фестиваль Street Law «FIN $KILLS», під час якого відбулися інтерактивні уроки та презентація правопросвітних відео, знятих студентами.

Окрім цьго, команда Програми «Громадські радники» в 2020-му створила навчальний курс для менторів (наставників), які зараз здійснюють експертний супровід учасників та учасниць навчання під час основного курсу. Цього року планується розробити інтерактивний онлайн-курс для підготовки радників.

У Лабораторії Pro Bono виробили навчальний відеокурс «Посилення правової спроможності громадських організацій». У ньому взяла участь 31 соціальна ініціатива, і ще 10 уже подали заявки на другий набір.

Програма «Правоспроможна громада» охопила минулого року 11 територіальних громад дев’яти регіонів України та допомогла в створенні чотирьох проєктів місцевих програм правової допомоги.

Команда Legal IT Hub з партнерами сформулювали список корисних інструментів для роботи on-line та дистанційних вебінарів, а також – збірник порад із кібербезпеки для організацій у період віддаленої роботи під час пандемії COVID-19.

У 2020 році програма «Захист від дискримінації» розширила мережу адвокатів, захисників від дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті. Понад 20 адвокатів, які вміють захищати клієнтів у таких питаннях, працюють зараз по всій території України.

Для забезпечення якісною безоплатною правовою допомогою в питаннях цивільних та адміністративних правовідносин Лабораторія ініціатив розширення доступу до правосуддя для вразливих до ВІЛ груп провела 5 тренінгів для 130 працівників центрів з надання БВПД.

Наприкінці минулого року до Школи увійшла нова програма, метою якої є розвиток мережі моніторів національного превентивного механізму (НПМ).

Детальніше  – в річному звіті Школи-2020.

Українська школа практичних знань у 2020: 532 випускників та випускниць курсів, 9 програм і 7 ​​досліджень
X