“UP” 2021: юридичні клініки боролися за звання найкращих знавців теми корупції

Другий рік поспіль Кривий Ріг зустрічає студентів та студенток юридичних клінік України, аби визначити найкращих у написанні есе та вирішенні правових кейсів. Так, мова йде про конкурс Асоціації юридичних клінік України – “UP”.

15 – 16 квітня пройшов ІІ етап Міжнародного студентського стажування “Корупція та її вплив на права людини”. Проєкт став частиною юридичного напряму IV Міжнародного наукового конгресу SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE 2021.

АЮКУ_АП_2021

“Вже другий рік, під час проведення “UP”, я чую від учасників: “Такому не навчають в університеті!”. Це означає, що ми обрали правильний формат і в Асоціації з’явився ще один якісний та ефективний захід для формування у студентів практичних навичок. Те, що стажування проводиться під час накового Конгресу сприяє розвитку цікавої студентської науки, яка може бути практичною. Антикорупційна тематика додала цьогорічному “UP” гостроти та нових знань студентів з Міжнародних антикорупційних стандартів. Вдячна всім учасникам за активну роботу та неймовірних змагальний дух”, – акцентує координаторка проєкту “UP” Катерина Дацко.

Як і минулого року, стажування складалося з двох етапів: національного та міжнародного. На кожному етапі студенти виконували дослідницькі (написання юридичного есе) та практичні (вирішення реальних правових кейсів, участь у майстер-класах та воркшопах) завдання.

Цього року на конкурс подали 24 роботи від юридичних клінік з усіх регіонів країни. Однак перевірку на плагіат пройшли лише 18 досліджень, які й були передані на оцінювання експертам:

 • Юридична клініка “Adiutorium” Чернігівського національного технологічного університету,
 • Юридична клініка Державного університету економіки та технологій,
 • Юридична клініка “Pro bono” Національного університету “Острозька академія”,
 • Юридична клініка Донецького національного університету імені Василя Стуса,
 • Юридична клініка “Феміда” Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ,
 • Юридична клініка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова,
 • Лабораторія Практичного Права “Юридична клініка” юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка,
 • Практико-освітній центр “Юридична допомога” Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна,
 • Юридична клініка Університету ім. Альфреда Нобеля,
 • Юридична клініка Національного університету “Одеська юридична академія”,
 • Навчальна юридична консультація Академії адвокатури України,
 • Юридична клініка Одеського державного університету внутрішніх справ,
 • Юридична клініка “Захист” Національної академії внутрішніх справ,
 • Юридична клініка “Соціальна допомога” Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана,
 • Юридична клініка Черкаського національного університету ім. Богдана ХмельницькогоАЮКУ_АП_2021
Після публічної презентації конкурсних есе на тему “Корупція та її вплив на права людини”, експерти оцінили усі роботи та визначили переможців. 5 найкращих команд юридичних клінік взяли участь у ІІ етапі студентського стажування – конкурсі вирішення правових кейсів:
 • Юридична клініка Державного університету економіки і технологій (команда 2). Тема: Корупція в бізнесі як фактор порушення прав людин
 • Юридична клініка Донецького національного університету імені Василя Стуса (команда 1). Тема: Правове регулювання протидії дискримінації за ознакою “Викривач корупції” у сфері права людини на працю
 • Юридична клініка “Pro bono” Національного університету “Острозька академія. Тема: “Про щастя, нещастя корупцію та права людини” Як це працює або не..?
 • Лабораторія практичного права “Юридична клініка” юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Тема: Корупція у публічному секторі та її вплив на права людини. Юридична клініка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова. Тема: Вплив корупційних діянь на права людини в медичній сфері в умовах пандемії Covid-19

Оцінювали виступи учасників з розв’язання практичничних кейсів, а на першому етапі конкурсу – юридичного есе, експерти. Зокрема, до складу експертів конкурсної частини стажування увійшли представники Національного агентства з питань запобігання корупції, що дозволило студентам дізнатись про особливості роботи із запобігання корупції в Україні, професію антикорупційного уповноваженого та як міжнародні антикорупційні стандарти знаходять використання в Україні.

ІІ етап проходив у змішаному форматі: 3 команди були присутні офлайн та ще 3 команди долучилися до конкурсу онлайн. Окрім змагань команд очікували і навчальні заходи:

 • воркшоп “Права людини та корпоративний комплаєнс: кейс,
 • онлайн – сесія “Міжнародні антикорупційні стандарти і права людини”,
 • зустріч з Артемом Філіп’євим заступником генерального директора з правових питань, питань взаємодії з державними органами та комунікацій ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”.

За результатами обох етапів змагання перемогу у Міжнародному студентському стажуванню “Корупція та її вплив на права людини” здобула команда юридичної клініки Львівського національного університету імені Івана Франка.

“Радіємо, що мали нагоду пройти Міжнародне студентське стажування “Корупція та її вплив на права людини”. Ми здобули чудовий досвід під час роботи над есе, презентаціями, дослідженням корупційного розслідування, розв’язанням кейсу та участі у цікавих воркшопах. Можемо сміливо сказати, що наш багаж знань значно поповнився. Змінилося і наше ставлення до корупції та боротьби з нею. Приємною несподіванкою була екскурсія на виробництво “ArcelorMittal”, де ми мали змогу повністю зануритись у процес. Дякуємо за таку велику кількість подарунків та можливість пройти стажування на “ArcelorMittal”. Ми не підведемо! Як бонус, ми знайшли нових друзів. Приємно було працювати з сильним та гідними суперниками. Дякуємо за чесну гру! Емоції переповнюють. Щиро вдячні організаторам та партнерам конкурсу за нові можливості та теплий прийом. Ці кілька місяців стали для нас маленькою історією, сповненою вражень, переживань, радості та відкриттів”, – коментують переможці.

АЮКУ_АП_2021

Друге місце у конкурсі “UP” посіла команда юридичної клініки Донецького національного університету імені Василя Стуса. Почесне третє місце виборола команда юридичної клініки “Pro bonо” Національного університету “Острозька академія”.

АЮКУ_АП_2021

“#ALCU_UP – це завжди цікавий досвід та змога прокачати свої здібності. Адже під час конкурсу команди пишуть есе, аналізують велику кількість інформації, готують презентацію, вивчають тонкощі законодавчого регулювання в інших країнах, вирішують правовий кейс в досить обмежених умовах. Цьогоріч була ще й досить актуальна тема – “корупція”. Тож це дуже круто, що ми мали змогу долучитися та дізнатися більше. Приємним бонусом стало, що ми ще й прошли до ІІ етапу конкурсу та боролися за головний приз”, – розповідають учасники команди юридичної клініки ДУЕТ Анна Неоднича, Дмитро Гушко.

АЮКУ_АП_2021

Партнерами конкурсу “UP” стали ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг “, громадська організація “Криворізька Фундація майбутнього” та Національне агентстсво з питань запобігання корупції.

 

“UP” 2021: юридичні клініки боролися за звання найкращих знавців теми корупції
X