Управлінські підходи порадили оновити Юридичній клініці Університету митної справи та фінансів

Впродовж 6-8 листопада 2018 року Асоціацією юридичних клінік України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та спільно з партнерськими інституціями проведено моніторинг діяльності Юридичної клініки Університету митної справи та фінансів (м. Дніпро) на предмет дотримання Стандартів, затверджених Асоціацією юридичних клінік України.

Під час моніторингу досліджувалися такі напрямки діяльності юридичної клініки, як: організаційний, освітній, правозахисна та правопросвітня робота ЮК. Подібні моніторинги покликані, як забезпечити розвиток юрклінік у регіонах, так і дозволити Асоціації краще знати потреби мережі юридичного клінічного руху.

моніторинг.

Моніторинг проводили Андрій Галай, член правління Асоціації юридичних клінік України; Роман Андрусишин, керівник юридичної клініки Львівського державного університету внутрішніх справ; Яніна Тарасова, начальник управління Дніпровської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи Координаційного центру з надання правової допомоги.

Асоціація.

Позитивними сторонами, які дозволили отримати бали під час моніторингу, були: достатнє матеріально-технічне та інформаційне забезпечення юридичної клініки; життєздатність напряму юридичного консультування, що має свої позитивні традиції в університетській юридичній клініці.
Окремо варто згадати практику безпосереднього правозахисту, яка здійснюється у цій юридичній клініці. Лише у 2018 році було кілька успішних представництв інтересів клієнтів студентами.

Моніторинг.

Показниками, які потягли юридичну клініку Університету митної справи та фінансів вниз у рейтингу стали: невирішеність організаційного залучення викладачів та юристів-практиків (на одному ентузіазмі досягати стійких результатів важко), недостатнє використання можливостей існуючого курсу юридичної клінічної освіти та ширше впровадження у навчальний процес, потреби модернізувати підходи до юридичного консультування і правової просвіти.

Окремої уваги були приділено питанню залученості юридичної клініки Університету митної справи та фінансів у місцеві правозахисні спільноти. Так, юридична клініка активно співпрацює з міською мережею безоплатної правової допомоги та юстиції, адвокатською спільнотою, місцевими вишами. Однак було встановлено, що найчастіше участь юридичної клініки у спільних заходах відбувається з ініціативи зовнішніх партнерів, що є результатом недостатнього людського ресурсу залученого у діяльність юридичної клініки. Також було надано чимало рекомендацій з активнішого використання інформаційних ресурсів та аналітичних інструментів для покращення видимості та управлінської культури юридичної клініки.

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з Українською фундацією правової допомоги за підтримки Міжнародного фонд “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”

Управлінські підходи порадили оновити Юридичній клініці Університету митної справи та фінансів
Scroll Up
X