USAID допоможе юридичним клінікам захищати права споживачів фінансових послуг

Київ (20 лютого 2020 р.) – Асоціація юридичних клінік України отримала грант від Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» на суму 150 тис. доларів США для розвитку потенціалу юридичних клінік з правозахисту та правопросвіти споживачів фінансових послуг. Асоціація об’єднує понад 50 членів і з 2003 року активно працює над розвитком послуг юридичних клінік найкращих університетів України.

Грант USAID буде використаний на такі цілі:

  1. Розвиток спроможності Асоціації у сфері підтримки, допомоги та моніторингу здійснення правопросвіти та надання мережею юридичних клінік консультацій користувачам фінансових послуг. Інституційний розвиток Асоціації як національного куратора мережі юридичних клінік. Буде проведено низку навчальних заходів для викладачів та адміністраторів юридичних клінік, змагання серед студентів, інформаційні кампанії для оптимізації послуг юридичних клінік у галузі фінансів.
  2. Спеціалізований правозахист і правопросвіта. Юридичні клініки усіх регіонів України продемонструють свої найкращі сервіси допомоги споживачам фінансових послуг, передусім малозабезпеченим та молодим людям. Зібрані матеріали юридичних консультацій будуть оприлюднені та активно використовуватимуться у роботі з населенням.
  3. Запуск нової спеціалізованої юридичної клініки у Слов’янську для обслуговування населення на деокупованій території. Якісною правовою допомогою охоплена надзвичайно мала кількість мешканців Донецької та Луганської областей України. Це робить малозабезпечених людей, особливо молодь, осіб похилого віку та жителів сільських районів, вразливими до фінансового шахрайства та неякісних послуг. Нова юридична клініка з базою у Слов’янську стане спеціалізованим сервісним хабом і працюватиме для споживачів фінансових послуг на сталому якісному рівні.

«Кожна юридична клініка з більш як 50 університетів України зможе долучитися до цієї ініціативи та реалізувати свої найкращі напрацювання у правозахисті і правопросвіті споживачів фінансових послуг. Ми розвинемо професіоналізм і згуртованість юридичних клінік, посилимо якість їхньої роботи в усіх регіонах України, зокрема в постраждалому від збройної агресії», — зазначив Андрій Галай, голова Асоціації юридичних клінік України.

«Юридичні клініки мають усі можливості стати активним гравцем у захисті прав споживачів фінансових послуг. Цей грант допоможе українським юридичним клінікам бути підготовленими та інституційно забезпеченими до роботи у цій важливій сфері», — підкреслила Юлія Вітка, заступниця керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

###

Про Асоціацію юридичних клінік України

Асоціація покращує якість юридичної освіти через виконання соціальної функції – надання безоплатної правової допомоги та підвищення рівня правової культури українського суспільства. Вона об’єднує і розвиває 50 юридичних клінік у найкращих університетах України.

Про USAID

USAID є однією з провідних установ світу у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року. З додатковою інформацією про діяльність USAID можна ознайомитися на веб-сайті http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук – https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Про Проект USAID «Трансформація фінансового сектору»

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає технічну допомогу за такими напрямами: споживче кредитування; реформування законодавчої та нормативної бази; розширення доступу до фінансів у небанківському фінансовому секторі; розширення застосування електронних фінансів; а також сприяння залученню населення до фінансових ринків та захисту прав споживачів фінансових послуг. З додатковою інформацією про Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та його діяльність можна ознайомитися на веб-сторінках: http://www.fst-ua.info/en/ та/або https://www.facebook.com/FSTProject.

USAID допоможе юридичним клінікам захищати права споживачів фінансових послуг
Scroll Up
X