В Київському університеті ім. Бориса Грінченка відбувся тренінг-демонстрація “Навчальний моніторинг діяльності юридичних клінік України”

Щойно завершилася сесія зі стратегічного планування, як вже в понеділок 19 березня 2018 року на базі юридичної клініки “Астрея” Київського університету ім. Бориса Грінченка відбувся тренінг-демонстрація “Навчальний моніторинг діяльності юридичних клінік України”.

Цей захід став відправною точкою у проведенні серії моніторингів серед юридичних клінік України на предмет дотримання ними Стандартів діяльності, затверджених у 2014 році на Всеукраїнському з’їзді Асоціації.

З вітальним словом виступив Декан Факультету права та міжнародних відносин Ігор Грицяк, побажавши учасникам плідної роботи. Після цього Андрій Чернега, куратор ЮК “Астрея”, розповів про історію створення та діяльність цієї юридичної клініки.

Окрім учасників юридичного клінічного руху, захід зібрав представників Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України, системи безоплатної правової допомоги, правозахисних організацій Українська Гельсінська спілка з прав людини та ВГО “Мережа правового розвитку”. І присутність цих колег не випадкова, адже сама ідея моніторингу діяльності юридичних клінік полягає у тому, щоб зробити його максимально об’єктивним та корисним, в першу чергу для тих ЮК, в яких моніторинги проходитимуть. Залучення до команди моніторів зовнішнього експерта сприятиме цьому. Кожен моніторинг проводитиметься командою з трьох осіб, двоє з яких є представниками юридичного клінічного руху, а один – представником партнерських інституцій.

На думку Андрія Галая, модератора тренінгу та члена Правління АЮКУ: “Ефективні дружні моніторинги юридичних клінік, які ми розпочинаємо вже з наступного місяця, забезпечать як розвиток юрклінік у регіонах, так і дозволять Асоціації краще знати потреби мережі.”

Моніторинги будуть проходити за спеціально розробленою та апробованою методикою – Інструментом оцінювання стандартів якості, з яким і вчилися працювати учасники тренінгу-демонстрації. Окрім цього, тренінг включав блок по написанню та оформленню звіту за результатами моніторингу.

Юлія Матвєєва, членкиня Правління Асоціації, завідувачка Експериментальної навчальної лабораторії “Правнича клініка” Національного університету “Києво-Могилянська академія” поділилася власними враженнями від цього заходу: “Ми пишаємось тим, що юридичні клініки України інституціоналізувались у потужний рух, виразником інтересів якого є Асоціація юридичних клінік України. Цей процес проходив непрості етапи у своєму розвитку. Проте сьогодні можемо констатувати: ми настільки потужні, що самі створили Стандарти якісної діяльності ЮК та Інструмент моніторингу їх дотримання! Уявіть собі – самі ЮК виробляють для себе показники своєї успішності! Не держава в особі чиновників зацікавлених міністерств, не інші організації, а самі ЮК спостерігають за діяльністю інших надають дружні поради для їх удосконалення. Саме так – поради та рекомендації, а не нудні настанови про ряд недоліків, як це зазвичай роблять наші контролюючі органи. Процес моніторингу обіцяє бути надзвичайно цікавим. Це допоможе і самим моніторам виявити критерії для покращення своєї ж ЮК.”

Завершилася зустріч продуктивною сесією від координаторки програм та проектів ВБО “Українська фундація правової допомоги” Катерини Єрошенко, на якій присутні обговорили формат та зміст медіа-заходу по завершенню кожного з моніторингів. Катерина вважає, що: “Під час зустрічі нам спільно вдалося досягти запланованої мети – випрацювати модель публічних заходів за результатами моніторингу. Впевнена, що завдяки презентації результатів моніторингових візитів до юридичних клінік, будуть посилені можливості для адвокації ідеї практично орієнтованої юридичної освіти.”

Асоціація юридичних клінік України щиро вдячна за допомогу та значне сприяння в організації моніторингів діяльності юридичних клінік своєму партнеру – ВБО “Українська фундація правової допомоги”, а також Міжнародному фонду “Відродження” за надану підтримку.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”

 

В Київському університеті ім. Бориса Грінченка відбувся тренінг-демонстрація “Навчальний моніторинг діяльності юридичних клінік України”
Scroll Up
X