Відкрита дискусія “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем” в рамках “DOCUDAYS UA”
Відкрита дискусія “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем” в рамках “DOCUDAYS UA”

 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «DOCUDAYS UA» відбудеться в онлайн-форматі, враховуючи карантин в Україні. Наш партнер Українська гельсінська спілка з прав людини  також долучиться до реалізації заходів правозахисної програми Rights Now!. У вівторок, 28 квітня, з 14:30 до 15:30 відбудеться відкрита онлайн-дискусія на тему: “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем”.

Після окупації Криму Російською Федерацією на півострові буденними стали переслідування з політичних мотивів активістів, правозахисників, в тому числі кримських татар, незаконні арешти та ув’язнення. Близько 200 дітей залишилося без батьків, які потрапили до в’язниці у сфабрикованих справах. За 6 років було повністю змінено систему освіти, зникли українські школи та класи, натомість створено “військово-патріотичні” табори для кримських дітей.

Що відбувається із шкільною освітою в окупованому Криму та як на це має реагували українська влада? Якими є наслідки російського національно-патріотичного виховання та участі кримських дітей у воєнізованих формуваннях? Як відбувається мілітаризація дітей у Криму та як їй протидіяти? Чому і як необхідно підтримувати дітей, батьки яких є політичними в’язнями?

Про це говоритимуть учасниці дискусії:

  • Ольга Куришко, співкоординаторка КримSOS
  • Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи
  • Валентина Потапова, голова Центру громадянської просвіти “Альменда”, керівниця освітнього напрямку УГСПЛ.

Модераторка: Альона Луньова, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA.

Під час заходу також будуть продемонстровані фотоматеріали журналістів Аліни Смутко, Антона Наумлюка, Кримської правозахисної групи, а також відео ініціативи “Кримське дитинство”.

Трансляція події відбуватиметься онлайн – на сайті фестивалю: https://docudays.ua. Для участі у заході просимо зареєструватися: https://cutt.ly/ftZKfjt 

Організатори заходу: КримСОСКримська правозахисна група і ZMINA. Захід відбудеться в межах правозахисної програми Rights Now! Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA.

Довідково: Правозахисна програма Rights Now!  – це щорічний потужний майданчик для дискусій, а також показів документальних стрічок та їх обговорень. Щороку у Rights Now! беруть участь правозахисники, громадські організації, активісти, представники державних органів. DOCUDAYS UA забезпечує переклад на жестову мову всіх подій онлайн-трансляцій правозахисної програми.

Відкрита дискусія “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем” в рамках “DOCUDAYS UA”
X