Вибори Правління Асоціації юридичних клінік: чому варто подаватися

У березні відбудеться Форум Асоціації юридичних клінік України – 2020: Відповідальний бізнес та права людини, важливою складовою якого стануть вибори членів Правління та Голови Асоціації. Наразі, триває процес висування кандидатів на ці посади як шляхом самовисування, так і за рекомендацією інших представників Асоціації. Напередодні виборів Голова Асоціації юридичних клінік України Андрій Галай підготував блог, у якому закликає колег подавати свої кандидатури. Чому це важливо і які переваги чесних конкуретних виборів – далі у матеріалі.

Усі ми побачили анонс Форуму Асоціації юридичних клінік України – 2020 і побачили анонс виборчої кампанії. Зрештою, на минулорічному Форумі про це теж наголошували, тому, сподіваюсь, це очікувана інформація.

Цей пост, щоб привернути увагу спільноти, пояснити, щоб не пролистали. Типу “це для когось, але не для мене”.

Чому нам потрібні прозорі конкурентні вибори?

Існує стереотип: вибори – це значить що є, або буде якесь протистояння, конфлікт. Нічого подібного – команда Правління Асоціації у робочих відносинах відпрацювала майже два роки (з позаминулого З’їзду) і логічно, що вибори мають відбутися. Більше того, у форматі Правління+ до нас долучається ледь не третина керівників юридичних клінік, усі зацікавлені.

Може не треба змін? Йой, най буде.

Я багато про це думав, спілкувався з колегами, щось читав. Ось коротке бачення.

  1. Мережі мають бути неієрархічні і гнучкі.

Це як про управлінський механізм, так і підхід “неполітбюро”. “Політбюро” – це коли люди сидять у президіумах за щось минуле, гарне і заслужене, зараз нічого не генерують (або роблять щось неактуальне для спільноти). Легкий доступ до Правління+ це частково вирішує, однак потрібна і конкуренція, і розумна змінність у правлінні.

  1. Мережі мають будуватись на ідеях і їх конкуренції. 

Усі активні і працездатні лідери мають проявляти свої бачення і спроможність. Нормально, коли лідери з кращими ідеями і можливостями їх втілювати працюють кілька каденцій. Розум же не проп’єш, правда? (Застереження 1. Алкоголь знижує працездатність і адекватність. Застереження 2. Я закликаю усіх колег з правління 2018-2020, хто не втомився і має бачення розвитку мережі подаватися. На мій погляд, це був якісний склад).

Але і найрозумніші з часом вичерпуються, потребують відпочинку і підзарядки. І найпрацездатніші можуть хотіти відпочити. Натомість, у правильних мережах є довга лава запасних, молодих і не дуже лідерів з цікавими і новими баченнями. Я не закликаю до революцій. Просто не соромтесь і подавайте своє бачення. Можливо, воно найкраще.  Ми вже другий рік розбудовуємо регіональне лідерство, покажіть свою спроможність. Зробіть це спокійно – місця у Правлінні+ на всіх вистачить.

Актуальність (спроможність) ідей і програм. Що це?

Буквально на днях я “зарубав” кілька ідей проєктів та ініціатив. Не сам, але моє бачення у прийнятих рішеннях було вагомим. Так, на мою думку, не всі пропозиції активностей варто підтримувати. Процитую улюбленого Пратчетта: “Навчитись щось не робити так само складно, як навчитись щось робити. А інколи й складніше”.

Основні мої причини непідтримки ідей:

  • Непідйомність – сума зусиль більша, ніж користь для мережі. Принаймні на цьому етапі;
  • Організаційна слабкість – недостатньо продумані і прораховані з позиції ресурсів;
  • Вузькість – проєкт спрямований більше на розвиток себе, а не спільноти. Асоціація підтримує розвиток і проєкти усіх і кожної юрклініки, але не готова розпилювати власний організаційний ресурс на мікроменеджмент локальних ініціатив;
  • Нерівність – проєкт де-факто розвиває інші мережі та інституції. Ми раді допомагати, але не готові бути обєктами.

І так далі… Навіщо я це написав? До того, що ідей багато, не всі з них найкращі. Правління має періодично проходити ротацію, щоб відкривати вхід для нових ідей і нових позицій щодо раніше визнаних непріоритетними. І до того, щоб натякнути проти яких програм на виборах я буду публічно виступати.

Як пройдуть вибори?

Про це читайте окремий пост. Але генерально: висвітлення програм, запитання до кандидатів, прозорі вибори за рейтинговим голосуванням. Все буде максимально заздалегідь – слідкуйте за оголошеннями і розсилками.

А що я?

Якщо цікаво – ще не вирішив. Але точно бачу свою місію не стільки самому кудись пройти, скільки допомогти вибрати кращі програми і, відповідно, кращих кандидатів.

 

Автор:

Андрій Галай, голова Асоціації юридичних клінік України

 

Вибори Правління Асоціації юридичних клінік: чому варто подаватися
Scroll Up
X