Визначено 5 найкращих команд за результатами національного конкурсу юридичних есе UP 2023
Визначено 5 найкращих команд за результатами національного конкурсу юридичних есе UP 2023

27 червня 2023 р. відбулася фінальна частина національного конкурсу юридичних есе UP 2023, під час якої 10 команд українських клініцистів презентували свої ідеї та висновки. За результатами презентації було обрано 5 команд, які візьмуть участь в офлайн конкурсі вирішення правових кейсів у межах VІ Міжнародного наукового конгресу «Society of Ambient Intelligence 2023»

Конкурс юридичного есе є національним етапом Міжнародного стажування для студентів юридичних клінік, який Асоціація юридичних клінік України організовує кілька років поспіль. Зосередившись цьогоріч на питаннях доброчесної публічної служби, конкурс мав на меті познайомити університетську спільноту з особливостями публічної служби, а також сприяти поширенню практик доброчесності та антикорупції. Партнерами АЮКУ в проведенні UP 2023 виступили Національне агентство України з питань державної служби та Проєкт USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». 

Учасників та учасниць привітали організатори конкурсу – голова АЮКУ Юлія Ломжець; керівник департаменту розробки законодавства та розвитку політик Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» Роберт Сіверс, а також голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, яка розповіла про ініціативи, що реалізуються на державному рівні, щодо підвищення рівня доброчесності у публічній службі 

 

 

«Доброчесна публічна служба: міф чи реальність?» – головне питання, над яким розмірковували учасники та учасниці Національного конкурсу юридичного есе UP 2023, шукаючи відповіді у площині права, публічного управління та етики, аналізуючи кейси та пропонуючи несподівані кути зору на цю проблему. Участь у конкурсі взяли 10 команд, які презентували есе та відповідали на запитання експертів, а також пропонували свої рішення щодо того, як зробити доброчесну публічну службу реальністю. 

Презентації команд оцінювала Експертна комісія, яка попередньо оцінила й самі есе. До складу комісії увійшли: 

Андрій Галай – заступник керівника в’язничної системи України, член Правління Асоціації юридичних клінік України, д.ю.н., професор 

Юлія Матвеєва – керівниця навчальної лабораторії «Правнича клініка» Національного університету «Києво-Могилянська академія», членкиня Правління АЮКУ, к.ю.н., доцентка 

Марина Іванова – адвокатка, директорка Центру розвитку професійних компетентностей Академії адвокатури України, членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України. 

Анастасія Вапнічна – державна експертка експертної групи з питань стратегічного розвитку управління персоналом Генерального департаменту з питань управління персоналом на державній службі та в органах місцевого самоврядування Національного агентства з питань державної служби .

Олена Карпова – консультантка з питань антикорупційної політики і захисту викривачів Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія»

За сумарними балами, отриманими командами за есе та презентацію, було визначено пʼятірку найкращих команд, до якої увійшли: 

  •     Команда Юридичної клініки “Equilibrium” Академії Державної пенітенціарної служби
  •     Команда «Юридичної клініки ХАІ», Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»
  •     2 команди Юридичної клініки “Центр правового захисту” Державного торговельно-економічного університету
  •     Команда Юридичної клініки Донецького національного університету імені Василя Стуса

 

Ці команди стануть учасниками офлайн конкурсу вирішення правових кейсів за темою «Доброчесна публічна служба: міф чи реальність», який відбудеться у межах VІ Міжнародного наукового конгресу Society of Ambient Intelligence 2023. Учасники двох етапів отримають сертифікат Міжнародного студентського науково-практичного стажування, а усі юридичні есе, які були подані на національний конкурс, будуть опубліковані в електронному збірнику студентських матеріалів Міжнародного Конгресу. 

Цей захід став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Міжнародне стажування проводиться в межах проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід та національна практика», що реалізується за підтримки Проєкту  USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» 

Визначено 5 найкращих команд за результатами національного конкурсу юридичних есе UP 2023
X