Як покращувати рівень захисту прав людини співпрацюючи з юридичними клініками міста. Перший моніторинг у Дніпрі
  • Юридичні клініки спроможні бути постійним партнером правозахисних державних і громадських інституцій.
  • Безкоштовні юридичні консультації, цікаві правопросвітні заняття з молоддю, доступні за змістом інформаційні матеріали – це типові результати, які юридичні клініки можуть запропонувати містянам.
  • Група юридичних клінік міста чи регіону може залишатись групою, а може стати потужною мережею, співпрацюючи між собою та об’єднуючи зусилля.

Такі лейтмотиви звучали на публічному заході за результатами моніторингу юридичної клініки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, що тривав протягом 22-24 квітня 2018 року, що зібрав освітян та правозахисників Дніпра.

Експерти моніторингу, професори Андрій Галай та Сергій Гречанюк, прозахисник-практик Тарас Щербатюк, менеджер Української Фунданції правової допомоги із розбудови мереж Шейлат Афолабі не лише детально дослідили роботу юридичної клініки, але і надали чимало практичних рекомендацій та іншої допомоги.

Так, Сергій Гречанюк провів за результатами аналізу інтерв’ювання клієнта прикладний тренінг для юрклінік міста.

Звіт моніторингу буде оприлюднено за кілька днів, сьогодні ж поспішаємо оприлюднити основні результати моніторингу юридичної клініки ДНУ ім. О.Гончара.

Як ми зазначали, монітори акцентували розвиток мережі юрклінік Дніпра, адже на публічному заході були присутні представники чотирьох з них. Відмітимо – ще дві юридичні клініки запрошують Асоціацію провести у них аналогічний моніторинг.

Кілька коментарів учасників заходу

Сергій Гречанюк, професор, учасник моніторингової команди: “Юридична клініка університету імені Гончара була першою юридичною клінікою Дніпра. Сьогодні, маючи ще ряд аналогічних утворень, варто думати про їх постійну співпрацю, визначення регіонального лідерства та посилення ролі у правозахисті в місті”

Олена Забродіна, доцент, директор юридичної клініки ДНУ ім. О.Гончара: “Ми ретельно опрацюємо рекомендації моніторингової групи. Юридична клініка завжди відкрита до співпраці і готова брати участь у всіх проявах правового життя у місті”.

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з ВБО “Українська фундація правової допомоги”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”

Автор матеріалу: Андрій Галай

Публікація: Марія Цип’ящук

 

Як покращувати рівень захисту прав людини співпрацюючи з юридичними клініками міста. Перший моніторинг у Дніпрі
Scroll Up
X