Завершився перший моніторинг діяльності юридичних клінік. Кращі практики та досвід Маріуполя

Три дні інтенсивної роботи і – як результат – презентація перших підсумків із серії моніторингів юридичних клінік України.

Найпершою юридичною клінікою, яка пройшла моніторинг, стала ЮК “Феміда” Донецького державного університету управління в м. Маріуполь.

Моніторинг тривав з 17 по 19 квітня і в рамках нього відібрані монітори – представники Асоціації та Координаційного центру з надання безоплатної вториннної правової допомоги – досліджували чотири напрямки діяльності ЮК: організаційний, освітній, правозахисну та правопросвітню роботу юрклінік.

Моніторинг дав можливість виявити як сильні сторони та хороші практики юридичної клініки, так і ті аспекти, які можна вдосконалити, аби її робота була ще більш ефективною.

В першу чергу, експерти були вражені тим, наскільки швидко та якісно вдалося налагодити роботу юридичної клініки в складних умовах переміщення університету з окупованої території. Відразу було помітно, що університет цінує та підтримує юридичну клініку, усвідомлюючи, наскільки важливою є її функціонування для якісної підготовки майбутніх правників. Також адміністрація закладу вітає й проведення самого моніторингу, вбачаючи в ньому дієвий інструмент забезпечення якості діяльності юрклініки та її інтегрованості в правовий простір місцевої громади.

Так, ну думку Ольги Балуєвої, проректорки з наукової роботи Донецького державного університету управління: “Моніторинг є важливим інструментом для оцінки реального стану та можливостей юридичної клініки в системі безоплатної правової допомоги.”

З такою позицією погоджується й декан факультету права і соціального управління ДонДУУ, Денис Тарасенко, акцентуючи на ще одній функції моніторингу – обміну досвідом між юрклініками: “Дуже важливим є існування Асоціації юридичних клінік України та підтримка міжнародних партнерів і вітчизняних громадських організацій, які надають методичну допомогу юридичній клініці. Такий моніторинг дозволяє дізнатися про найкращі практики юридичних клінік в Україні.”

Серед сильних сторін юридичної клініки “Феміда” монітори відзначили те, що вона є структурним підрозділом вишу, має хорошу матеріальну базу, навіть з огляду на загальну непристосованість приміщення, в якому наразі функціонує навчальний заклад. Окрім того, на факультеті права і соціального управління викладається окремий курс “Основи юридичної клінічної практики” і загалом юрклініка є однією із найктивніших учасниць заходів юридичного клінічного руху.

Поруч з цим, сформульовані базові рекомендації щодо вдосконалення подальшої роботи ЮК, які наведені у інфографіці вище.

Своїми враженнями щодо проведеного моніторингу поділилася також і керівниця юридичної клініки “Феміда”, Ірина Калініна: “Проведений моніторинг дозволяє оцінити відповідність діяльності нашої юридичної клініки існуючим Стандартам. Сьогоднішній публічний захід, за результатами проведеного моніторингу, покликаний привернути увагу до місця юридичної клініки в системі безоплатної правової допомоги, долучити до участі в дискусії з цього питання державні органи, правозахисні та інші громадські організації”

Найближчим часом за підсумками моніторингу буде підготовлений та оприлюднений звіт. І вже зовсім скоро чекайте на новини щодо наступних моніторингів, адже прямо зараз триває другий день моніторингу в юридичній клініці Хмельницького університету управління та права, а з 22 по 24 квітня він пройде в юридичній клініці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

Асоціація юридичних клінік України висловлює щиру подяку адміністрації Донецького державного університету управління за надану підтримку та активне сприяння в проведенні моніторингу.

Моніторинги юридичних клінік проводяться Асоціацією юридичних клінік України у партнерстві з ВБО “Українська фундація правової допомоги”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках реалізації проекту “Розвиток інституційної спроможності Асоціації / мережі юридичних клінік України.”

Авторока статті та публікації: Марія Цип’ящук

 

Завершився перший моніторинг діяльності юридичних клінік. Кращі практики та досвід Маріуполя
Scroll Up
X